zpět na forum

Jméno:Martin Růžička
Datum:28.11. 12:08
Titulek:Co říkáte na kostky jako povrch komunikacíodpovědět
Co říkáte na kostky na návsi v Lobkovicích?
To se bude hezky chodit a klouzat. To to bude drncat.
A proč se zase o takové velké akci neinformují lidé v Lobkovicích a nepozvou se na spolupráci.
Už je hotová studie (23.11. info na webu města).
Ještě se bude jednat a pak se hledat peníze...
Zase o nás bez nás, jak je zvykem, ale to jde ještě asi za původním složením, protože studie se neudělá za 14 dní včetně připomínek NPU.
hezký den
Jméno:J.
Datum:30.11. 23:46
Titulek::-odpovědět
Přijde mi, že bude zrušeno místo, kam se dává májka. Tam bude zámkovka co?
Datum:02.12. 00:53
Titulek:Ne zámkovkaodpovědět
Nebude tam zámkovka ... kostky. prostě plný povrch místo trávy co byla májka nebo teď stromek.
Nevím zda tam bude moc zůstat i budka ... zda to pánům architektům a odborníkům nebude vadit.
Jméno:Věra
Datum:02.12. 09:29
Titulek:pozorodpovědět
Vadí to hlavně vedení města, proto je nutné zamezit lidem aby se sdružovali. Mohli by se domluvit a vyvolat vzpouru.
Jméno:Věra
Datum:02.12. 09:30
Titulek:je pořád původní složeníodpovědět
Staronová poslušná parta. Opozice v menšině neprosadí nic.
Jméno:studie
Datum:07.12. 15:36
Titulek:ať si s ní víte coodpovědět
Copak Lobkovičtí (a kdokoli) nevidí a nevědí co chtěj na návsi??

No...oni by třeba hlavy pomazané z MÚ i věděli, jen chtít, ale to by se mohl narušit zaběhnutý řetězec realizace zakázek, že jo no.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.12. 17:59
Titulek:je to bída....odpovědět
Po dlouholetých zkušenostech vím, že úředníkům ani tzv. vedení města neleží na srdci, co je dobré pro občany, ale co je dobré pro projektanty a stavební firmy. Základním problémem je to, že nikdo se předem neptá lidí, jak se staví k jejich záměru, nepustí ke slovu místní obyvatele, neuspořádají debatu s projektantem nad studií a pokud je záměr opravdu špatný, že jej nezruší. Ne, jak řekla bývalá starostka při setkání zastupitelů k rozpočtu, žádáme o dotaci, budeme mít peníze a tak je MUSÍME využít. Že se zničí co funguje, ji nezajímá. Budou zničeny lesíky, které tvoří hradbu vůči Spolaně, železničním tratím a silnicím, jsou plicemi města a prostorem pro živočichy. Bude to doslova katastrofa, protože se chystá vykácení mnoha rozrostlých stromů a nová výsadba bude vyžadovat nové vysoké náklady a přitom nikdo nezaručí, že přežije.
Datum:07.12. 21:24
Titulek:DOtaceodpovědět
Dotace jsou zlo ... nedá se to využít správně, ale jen podle přesných podmínek ... délka silnice, cyklostezka, povrch
Jméno:kostky
Datum:03.12. 07:57
Titulek::/odpovědět
Nevíte proč je dávají na chodníky? Pojízdná taška mi na tom hlasitě drncá, klouže, sype se, podpadky se mi odírají, lodičky naštěstí nenosím...nechápu nějak
Datum:03.12. 12:59
Titulek:Netuším ... odpovědět
Netuším, proč je chtějí dávat kamkoliv.
Psal jsem Koníčkovi i na NPU, které za tím prý stojí.
Já si vždy myslel, že NPU chce něco zachovat pro budoucí generace, tak jak to bylo a ne zavádět novoty.
Nevím jak rychle odpovídají, ale sand do 30 dnů.
Nejlepší by bylo setkání město, NPU a občané ... úplně nejlepší před zadáním studie ... bohužel to se tu moc nenosí.
Pan Lenc mi jednou řekl, že nevidí důvod k něčemu zvát občany - týkalo se opravy Palackého a chtěl jsem po něm pozvat občany jen z té části ulice, které se to týká a živnostníky.
Jméno:Renda
Datum:05.12. 22:37
Titulek:komunikace s občanyodpovědět
A když vám to pan Lenc řekl"jednou",tak nyní,když je 1.místostarosta,švagr starosty a manžel vedoucí odboru kanceláře tajemníka úřadu,bude mít ke schůzkám s občany ještě méně chuti.Proč se Lobkovice neosamostatní-mladých a schopných vás tam bydlí dost.

Datum:06.12. 14:53
Titulek:Osamostatnění?odpovědět
Osamostatnění je blbost ... to mohla udělat Libiš - má Spolanu na svém území a jisté peníze.
Lobkvocie mají něco kolem 600 obyvatel. Čím menší celky, tím horší. Vím, že cca před 20 lety se o tom mluvilo. Stejně by pod Neratovice (úřad s rozšířenou pravomocí) spadaly. Města požírají okolní obce, aby měly víc obyvatel a dosáhly na více peněz ... maličké obce nemohou přežít, pokud nemají příjem peněz z nějakých větších firem.
Já vím, že nebude mít chuť jednat ... nikdy ji neměli, je to práce navíc a je to o úmění jednat a to tu moc lidí neumí. Jednou za pár let setkání s občany - bez nějakého programu a představ co se tam bude probírat z jejich strany, lidé něco řeknou, to překroutí a za pár let vrátí jako bumerang a to už bez debaty.
- - -
To je můj názor ... a lobkováci se ani na jedné schůzi pro osamostatnění nevyjádřili.
Jméno:Petr Paseka
Datum:07.12. 18:21
Titulek:Presne takodpovědět
Osamostatneni je blbost. To udelala pred lety Libis. V domneni,ze se ji posypou penizky ze Spolany. Ale fabrika sla do kopru, a Libis dnes skrabe penizky, odkud se da. Vysledek? Obec Libis je tezce predluzena, nema ani na osvetleni (na to si vypujcuje). Ale na hristi se chlasta a tancuje. Prestoze se Titanic potapi.
Jméno:Jarda
Datum:07.12. 22:36
Titulek:nemáte pravduodpovědět
Nemáte pravdu. Libiš dostává daň z nemovitosti. Spolana leží 2/3 na území Libiše. Libiš peníze má. Hlavní silnice přes Libiš je krajská, ale ostatní uličky co patří Libiši jsou nově upravené. A jak jste přišel na to osvětlení? To není žádná pravda. Měl by jste si ověřit o čem píšete. Taky by vás obec Libiš mohla žalovat za šíření poplašné zprávy.
Jméno:Petr Paseka (ten pravý)
Datum:09.12. 13:37
Titulek:Fake blábolodpovědět
Nevím, kdo si "vypůjcil" moje jméno, ale ten canc o Libiši jsem nepsal já. Byl jsem týden v SRN a ze zahraničí nepíši. Navíc je mi fuk, co se děje v Libiši. Vaše výhrůžky tedy směrujte jinam.
Jméno:Obyvatelka
Datum:09.12. 09:48
Titulek:PROČodpovědět
Pane Růžičko, Vy jste stále s něčím nespokojen! Pokud mě paměť neklame, tak se kostky dávaly od jak živa, navíc v této historické části u kostela to má i své opodstatnění. A pokud si dobře pamatuji, tak před třemi lety jste osamostatnění Lobkovic zde prosazoval právě Vy! Když chcete něco měnit-tak proč jste jako osoba nekandidoval do zastupitelstva za Lobkovice? Ono je lépe jen v pozadí kritizovat, že!
Datum:09.12. 19:30
Titulek:Obyvatelko (čeho?)odpovědět
Nevím jak jste stará, ale v Lobkovicích kostky nikdy nebyly. Podívejte se do starých kronik Lobkovic - žádné kostky.
Ano dříve to byla normální metoda - dláždit. Chápu ji v místech, kde se to traduje, ne u nás.
Osamostatnění Lobkovic jsem nikdy neprosazoval.
Proč bych měl kandidovat? Měl jsem to nabídnuto, ale nejsem politik - neumím ty tanečky okolo.
V pozadí? Za své jméno a názor se nesydím, vy asi ano.
S čím mám být spokojen? Rozhoduje se bez oslovení lidí v dané části a konec. Debata není možná. Spoléhá se na to, že se to lidi nedozvědí a nebo že mají svých starostí dost a nebudou šťourat.
Datum:09.12. 20:11
Titulek:dodatekodpovědět
A i když šťourají, je jim to prd platné.
Datum:10.12. 05:49
Titulek:Komunistická betonová dlažba-tradice?odpovědět
Ano, v Lobkovicích se traduje komunistická betonová dlažba velkého formátu, kterou nadzvedávají kořeny památných stromů! A nejlepší by bylo, aby se nic nerekonstruovalo a zůstalo, jak je, že! Ale jste na omylu-všude, v jiných městech, v Čechách i v zahraničí jsou dláždění ze žulových kostek a kostiček. Co by jste jako "odborník na vše" navrhl Vy?
Datum:10.12. 09:12
Titulek:jen zírámodpovědět
Aha, to jsme netušila, že beton je žula. Tak si budu muset opravit své vědomosti. A já blbec celý život učila, že žula je vyvřelá hlubinná hornina složená z živce, křemene a slídy, a on je to beton.
Datum:11.12. 20:13
Titulek:Paní Spěváčková, Vy jste to nepochopilaodpovědět
Ta komunistická betonová velkoformátová dlažba tam je minimálně 60 let. A dle šťourání šťourala zřejmě bude ještě dlouho. Přitom štípaná žulová dlažba se používá a kolem památkové zóny se přímo nabízí!
Datum:11.12. 22:12
Titulek:to je něco...odpovědět
Rozesmála jste mě. Komunistická velkoformátová dlažba! No to je gól. Vždycky jsem si myslela, že se výrobky posuzují podle jakosti a ne podle ideologie. Komunistická velkoformátová dlažba vydržela minimálně 60 let, což svědčí o její kvalitě. Současná kapitalistická dlažba vydržela na schodech kulturáku tři roky.
Datum:13.12. 23:23
Titulek:Ten šťouralodpovědět
Ten šťoural jsem já :) ?
To je dobře, že se někdo zajímá co bude v okolí ne. Jen hlupák přijímá co mu je podstrčeno bez debaty.
- - -
Představíš se nebo se budeš skrývat za anonymní "obyvatelku"?
Anonym se za svůj názor stydí a proto se nepředstaví.
Datum:10.12. 13:59
Titulek::) Odborník na vše :)odpovědět
Odborník na vše tedy nejsem a ani se do něj nepasuji. Rád bych, aby město/úřad s občany komunikoval. Zvlášť, když se jedná o takovouto větší věc.
Betonová dlažba není žulová kostka.
Chodník okolo stromů budou kořeny nadzvedávat ať bude z čehokoliv.
Rekonstrukce ano ... tu nezpochybňuji. Nebo jste snad někde našla, že ano? Ne, tak mi to nepodsouvejte!
Možná jste si nevšimla, že ty kostky mají jít i na silnici, okolo které nevedou všude chodníky=bude se muset chodit po kočičích hlavách.
Kde se všude _nově_ dláždí silnice ze žulových kostek? Příklady, díky.
Na silnici normálně patří asfalt - snadnější údržba, tichý provoz, bezpečný a jednodušší i pro seniory a děti na odstrkovadlech. Nebo zámkovka, která může zajistit vsakování vody, ale je hlučná a klouže, když se neudržuje.
Na chodník ... zámkovka, tak jako je použito i v ulici Palackého, na kterou náves navazuje. Proč dělat každý pes, jiná ves.

PS: představíte se nám?
Datum:06.12. 14:55
Titulek:Odpověď z NPUodpovědět
Vážený pane, Růžičko,
idea revitalizace návsi v Lobkovicích vzešla ze strany předchozího vedení města Neratovice. Národní památkový ústav, ú.o.p. středních Čech byl požádán architekty ze studia LOCAPLAN o dvě konzultační schůzky. Výsledkem těchto dvou schůzek je upravená studie. Od počátku NPÚ požadoval maximální zachování zeleně/stromů, řešení odvodnění zvonice a minimalizování zádlažby v prostoru areálu kostela a na návsi. Výsledná studie je kompromisem mezi našimi požadavky, návrhy architektů a požadavky města. Výsledně řešení, ale zatím není řešením konečným, jelikož v současné době bylo zahájeno správní řízení a ve čtvrtek 6.12. se uskuteční schůzka, kterou jsme iniciovaly s kolegyní Ivanou Šimonkovou z odboru památkové péče MěÚ Neratovice, jelikož jsme toho názoru, že by se ke studii měl vyjádřit v předstihu i vlastník většiny dotčených pozemků, kterým je Římskokatolická farnost Neratov
ice. Na informování občanů ze strany města nemá NPÚ žádný vliv.
S pozdravem
Mgr. Veronika Hlaváčková
- - -
dnes je schůzka ... ani zastupitelé na ni nejsou pozváni :(
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.12. 08:24
Titulek:Neratovice jinak? Stejně.odpovědět
Nebyli jsme pozváni. Přitom je zastupitelstvo nejvyšší orgán města. Jenže tzv. vedení města si přebralo veškerou moc do svých rukou, rozhoduje rada, zast. trpně přejímá jejich pokyny. Podle zákona o obcích se rada ze svých "činů" zodpovídá zastupitelstvu. Dál vládne Mrzílková a nikým nevolení úředníci.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.12. 09:14
Titulek:reálná situaceodpovědět
Jen ještě dodatek. Prý budeme konstruktivní opozice. Dovolte, abych se zasmála. Koalice nám dovolí jen to, co sama chce. Na webu Neratovice jinak je zveřejněna koaliční smlouva - kdo nemá přístup na internet, dozví se houby, ale to tady tak chodí. Např. rozpočet. Zastupitelstvo i občané jej dostanou dne 12. 12. až v pátém čtení, tj. v definitivní podobě, kdy nelze nic měnit, protože koalice je odhodlána jej schválit. Po převratu zastupitelé dostávali rozpočet už v druhém čtení a dělaly se na něm úpravy. Nyní je vše direktivně připraveno a předpokládá se, že jim to projde.
Datum:07.12. 11:32
Titulek:Chce to o každém boduodpovědět
Chce to o každém bodu jednat, bez urážek, bez předsudků ... věcně jednat - co to přinese, proč je to dobré nebo špatné ... pro a proti a snažit se přesvědčit.
Otevřeně ... klidně i na ZM do zápisu ...
Mají těsnou většinu .. stačí jednoho ne :)
Jak to je při hlasování? Když jim jeden nepřijde, tak to neprohlasují ne ... nechci teď koukat do zákonů :)
Datum:09.12. 11:43
Titulek:většinaodpovědět
Pokud s koalicí bude hlasovat paní Vojtová (KSČM), pak mají dvanáct hlasů. Většina je 11, mají tedy o jeden více. To se komunisti předvedli.
Jméno:náves
Datum:07.12. 15:30
Titulek:mě už snad trefí šlakodpovědět
z těch jejich studií, poradců, architektů a já nevim co všechno, jen ne osobní přístup a názor. To mají komplexy, nebo se bojej schovaní za poradce? Nehledě že to stojí peníze, ti rádci. NPÚ je co? Kdo? Barák nic víc.Jediné co se NPÚ povedlo, že se lidé k ničemu nevyjadřují, neví s kým, jak a tak nadávají (a stěhují se). To je takový problém alespon někdy naházet do schránek ankety třeba?
Jinak oddělit se je hloupost, přesně jak píšete, jde o množství peněz a koordinaci prací, nákup.středisek atd.
Jméno:Captain
Datum:08.12. 13:15
Titulek:Jachtyodpovědět
Stale bezi pristav pro 12 jachet. Tedy zniceni prirody. Pritom Zastupitele mohou tuto mrzilkove pitomost hladce zastavit.
Jméno:od zastupitelstva
Datum:10.12. 08:55
Titulek:nečekám nic.odpovědět
Šanda s jen tak nevzdá, má určitě svoje plány a s nikým z města si to nerozhází. A to je většina zastupitelstva, to jejich hnutí. Naděje je, že by se rozhádali,a aspoň část z nich by hájila zájmy občanů. P. Spěváčková je osamělá, jak píše,ale je to škoda. měla by se dát dohromady s podobně smýšlejícími zastupiteli aby si radnice nedělala co chce.
Datum:10.12. 09:09
Titulek:odpověďodpovědět
Ne, nejsem osamělá, jsem součástí opozice. Ale: je problém s Pavlem Šandou, který tvrdí, že ostatní z nerahnutí se mnou nechtějí spolupracovat. Což není pravda. Osamělostí jsem myslela to, že za SPD jsem jediná, škoda že se lidé nechali zbláznit nerahnutím a dali mu hlas. Tvrdili, že když jim podepsali petici, musí je volit. Opakovala se situace z roku 2010, kdy se lidí nechali strhnout "nezávislými jachtaři" z Neratovic jinak. Jo, budou to dělat jinak, teď už potřetí. Milony létají oknem a ve městě se žije čím dál hůř. Přijďte na zasedání, bude se projednávat rozpočet, občané se k němu mohou podle zákona vyjadřovat.

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz