zpět na forum

Jméno:XY
Datum:20.11. 20:53
Titulek:Zemřel Jan Skácelodpovědět
Dne 17. listopadu 2018 zemřel ve svých 84 letech Mgr. Jan Skácel. Politický vězeň, signatář Manifestu D.O.S.T., dlouholetý předseda Vlastenecké fronty a zakladatel Národního sjednocení. Jedna z vůdčích osobností odporu proti našemu vstupu do Evropské unie působící v rámci občanského sdružení Občané proti EU. Jan Skácel byl do dnešních dnů předsedou Českého hnutí za národní jednotu.

Je více než symbolické, že tento velký vlastenec zemřel právě v den pro náš národ a stát mimořádně významný. Protinacistická demonstrace, při níž byl smrtelně zraněn Jan Opletal a po jeho pohřbu bylo 17. listopadu 1939 popraveno devět studentských vůdců, zavřeny české vysoké školy a 1.200 studentů odvlečeno do koncentračních táborů, se již u nás málo připomíná.
Jméno:Vlastenec
Datum:25.11. 20:47
Titulek:http://narodnidemokracie.c z/smutecni-reodpovědět
Výňatek ze smutečního projevu A.B.Bartoše: "...Letos poprvé se 17. listopadu nekonala žádná manifestace, demonstrace či pietní akce, kterou bychom mohli nazvat vlasteneckou, na rozdíl od všech let předchozích. Jsme tu z různých skupin, ale vesměs všichni vlastenci ten den zůstali doma.

Jakoby tušili, jako bychom tušili, že by to stejně nebylo ono, když vedle nás nestojí on, jak jsme byli zvyklí, nepronáší svůj plamenný projev, jak jsme byli zvyklí, a v jeho závěru necituje krásné Dykovy verše, jak jsme byli zvyklí. A pak nás, v pondělí, zastihla ta smutná zpráva, která tak moc bolí.

Vlastenci a národovci se nesešli 17. listopadu, ale sešli se o několik dní později, zde, na tomto místě. A sešli se všichni, protože i ti, kteří nemohli, jsou tu v duchu s námi. A je tu s námi i on, náš táta, táta všech vlastenců.

Jako celoživotní bojovník za svobodu, si nemohl vybrat lepší datum svého odchodu, než je svátek bojovníků za svobodu. A jakoby tím vlasti ještě naposledy prokázal službu – tomu ukradenému, zneužitému svátku, který si vlastenci poslední roky už ani nechtěli připomínat, znovu vrátil jeho pravý smysl a obsah..." Praha, velká obřadní síň krematoria Strašnice, 23. listopadu 2018

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz