zpět na forum

Jméno:Ládin
Datum:31.10. 16:34
Titulek:Co je pravdy na zamítavém soudu k volbám?odpovědět
Včera jsem slyšel, že soud zamítl jakousi stížnost na volby. Je to vůbec pravda? Že byla stížnost a že byla zamítnuta?
Jméno:Romana
Datum:31.10. 21:20
Titulek:Ano, je to pravdaodpovědět
Stiznost podala nova zastupitelka SPD Spevackova (pise o tom i v nekterych prispevcich tady) a soud ji jako neoduvodnenou zamitl.
Jméno:Romana
Datum:31.10. 21:20
Titulek:Ano, je to pravdaodpovědět
Stiznost podala nova zastupitelka SPD Spevackova (pise o tom i v nekterych prispevcich tady) a soud ji jako neoduvodnenou zamitl.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:01.11. 10:46
Titulek:chronická stěžovatelka? odpovědět
Takže naposled: Podala jsem žalobu na neplatnost voleb prostřednictvím právníka, protože jsem měla za to, že některé volební komise nepostupovaly podle volebního zákona ani podle pokynů pro postup okrskových volebních komisí. Několik členů volebních konmisí mi totiž důvěrně sdělilo, že v jejich okrsku se preferenční hlasy nepřepočítávaly, či mohlo dojít k nesprávnému sečtení odevzdaných hlasů.

Obvrátili se na mě s prosbou, jak mají dále postupovat. Všechny tyto případy upravuje zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev. obcí. Takže jsem se obrátila na pana právníka a žalobu podala. Mohl to udělat kdokoli, ale i ty odvážnější odradila složitost právního úkonu, prostě bez právníka to dnes nejde. Takže milí provokatéři, zmlkněte. Pokud mi nadáváte do soudružek učitelek, pak jste asi zapomněli, kdo vás naučil číst, psát a počítat, ale také poznávat ptáky a byliny, sami sebe atd... Ano, to my, soudružky učitelky, jsme se vám věnovaly a natloukly vám vše potřebné do hlaviček. Pokud se vám zdá, že podat žalobu můžete pouze vy, vyvolení, a ostatní musí držet ústa, pak mi silně připomínáte chování svazáků v padesátých letech. Pokud jde o rozhodnutí soudu; dokud se lidé bojí svědčit, nelze očekávat nic jiného. Dovedu si představit, jak byste se na ně, milé hyeny, vrhly, kdyby konkretně ukázali na jisté osoby....
Jméno:Josef
Datum:01.11. 11:39
Titulek:dotaz pro AS - volební komiseodpovědět
Promiňte, ale to opravdu v těch volebních komisích sedí nesvéprávní lidé, kteří nejsou schopni říct, že se při sčítání hlasů děje něco nepatřičného?
Tyto informace musí důvěrně říct až Vám?
Opravdu to tak bylo?
Jméno:Ládin
Datum:01.11. 18:09
Titulek:Snad není členkou VK i paní "Marie" :-)odpovědět
Jméno: Marie
Datum: 02.07. 08:16
Titulek: jak postupovat
Paní Spěváčková. Chci vás volit, ale už jsem podepsala petici panu Šandovi a při podpisu mi bylo řečeno, že musím volit už pouze je, že jsem se k tomu podpisem zavázala. Můžu svůj podpis u nich nějak odvolat a nebo jak mám postupovat?
////////////////
Smutné! Josefe, asi to tak je. Podobně blbý člověk se nechal napsat na kandidátku před 8 roky, znám tu osobu dostatečně dlouho, tak jsem se nestačil divit. Naštěstí zůstal někde i se svou stranou na chvostu. Pak není divu, že se za SPD Miloslav Rozner nechal napsat do kandidátky, stal se lídrem v regionu, od "voličů" dostal hlas, tak mu teď z daní přispíváme na slušný plat, tomu se říká blbci na všech stranách, a to tam takový není sám! A podobně blbý člověk se může ucházet o členství ve VK.
Jméno:Ládin
Datum:01.11. 13:30
Titulek:Člen volební komise by měl mít úroveň.odpovědět
Měl by znát práva a povinnosti ze zákonů. V případě nepravostí - už jen v náznacích na ně - by měl sám učinit takové rozhodnutí, aby k nim nedocházelo. Na druhé straně když vidím složení volebních komisí, což je činnost vzhledem k důležitosti a časové i vědomostní náročnosti naprosto nedostatečně placená, se ani nedivím, že k nesrovnalostem dochází. Měli bychom si vzít příklad z některých států, kde se hlasuje způsobem vhodnějším do 21. století. Pak není divu, že někde připočtou nejspíš schválně 200 hlasů atd. Před lety se vyjádřil bývalý pracovník ČSÚ, že kdybychom přepočítali volby dvakrát, vždy by se došlo k jinému číslu, sice s minimální pravděpodobností na změnu pořadí, ale přece. Podle něj matematika je prima věda, jen ten lidský faktor selhává. Ukázkový příklad mezi teorií a prací. Nedivím se, že žalobu zamítli, bez konkrétních informací, což systém JPP pro soud je, se nedá dobře pracovat.
Jméno:petr
Datum:06.11. 13:44
Titulek:rozhodnuti KSodpovědět
Myslim, ze body 16 a 17 rozhodnuti o zamitnuti Vasi stiznosti docela jasen rikaji, jak to funguje pri scitani hlasu.
Jméno:Mirka
Datum:06.11. 20:04
Titulek:komiseodpovědět
Dobrý podvečer jen malý dotaz. To v těch komisích jak Vám bylo zděleno se jako podvádělo při sčítání úmyslně? Proč se ti členové neozvali hned že se to špatně sčítá nebo je něco špatně. Nebo proč se nezeptali někoho? To jim bylo vyhrožováno nebo měli vyšší příkaz od někoho že musí sčítat jinak? Protože pak tomu nerozumím proč to říkali Vám až několik dní po volbách. Přece když vidím že se to sčítá špatně nebo je někde chyba tak upozorním. Nebo že by se celá komise dohodla jen tak přičteme někomu hlasy nebo tyto hlasy počítat nebudeme ( preferenční ) to se mi nechce věřit. Chápu že se mohla stát chyba při sčítání ale pak nechápu proč ti lidé co Vám to řekli z té komise se vlastně přiznali že podváděli. Prostě tomu nějak nerozumím.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz