zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 14:42
Titulek:prodej pozemků - zahrádekodpovědět
Takže podle sdělení vedoucího odboru správy majetku Koníčka, pan Emil Dusbaba, předseda místní organizace Českého svazu zahrádkářů, požádal o prodej pozemků - zahrádek za Penny a Billou a o směnu pozemků Lobkowicze. Ačkoliv záměr neprošel radou ani zastupitelstvem, byl vyvěšen na úřední desce. Najdete jej nejen ve skříňce, ale i na webových stránkách města.

Současná, tj. stará rada města má zasedat po volbách, kdy už nebude mít mandát, má záměr schválit a pak jej předložit novému zastupitelstvu vzniklému současnými komunálními volbami.

http://www.neratovice.cz/a ssets/File.ashx?id_org=103 56&id_dokumenty=417646
Jméno:Eva
Datum:05.10. 15:35
Titulek:Cože to?odpovědět
Požádal o prodej Svazu nebo nájemcům? Kde vezmeme peníze?

Zahrádky nerespektují parcely, byl by v tom bordel.

Různé 1/64 podíly a tak ????

Co to je zase za binčus tady ?

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 19:20
Titulek:no, je to zajímavé....odpovědět
Nevím, podrobnosti neznám, ten papír jsme neviděla, pan Koníček mi to četl sám. Kdybych byla zastupitel, měla bych právo si dokumenty vyžádat v plném rozsahu. Pan Dusbaba jednal zřejmě za ČZS a odhaduji, že to budete platit vy, nájemci. Ale to je jen můj názor. Je v tom jeden háček: rada, která není kompetentní, aby vůbec po volbách jednala, příští týden už mohou mít mandát jiní lidé, může prodej schválit, ale rozhodnout musí zastupitelstvo a teprve pak může být záměr vyvěšen na úřední desku a na web města. Pozemky ovšem může koupit kdokoli, jakýkoli milionář, a zahrádkářům zbudou oči pro pláč.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 19:33
Titulek:omylodpovědět
Tak jsem neměla pravdu. Dnem voleb do zastupitelstva obce (uplynutím prvního dne, ve kterém se volby konaly), zaniká mandát všem stávajícím členům zastupitelstva obce [§ 55 odst. 2 písm. d) zákona o volbách do zastupitelstev obcí], takže tímto okamžikem dochází i k „zániku“ dosavadního zastupitelstva obce. V období ode dne konání voleb do zastupitelstva obce do zvolení nového starosty, případně místostarosty, a nové rady obce, proto správu obce zajišťují dosavadní starosta a místostarosta (místostarostové) a dosavadní rada obce – viz § 107 a § 102a zákona o obcích (č. 128/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů).

Spolu se „zánikem“ zastupitelstva obce dochází i k zániku všech výborů zastupitelstva obce (jedná se o orgány konkrétního zastupitelstva, takže s ukončením činnosti zastupitelstva – svého zřizovatele – zanikají i výbory).

Takže starosta, místostarostové a rada města do zvolení nového starosty, místostarosty a rady zajišťují správu obce, tedy i nakládání s majetkem.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 19:45
Titulek:nelze prodat nemovitý majetek!!!!!!odpovědět
Je to jinak.

Na uvedené orgány nepřecházejí vyhrazené pravomoci zastupitelstva obce (§ 84 odst. 2 a § 85 zákona o obcích). Vyhrazené pravomoci zastupitelstva obce proto nelze v uvedeném období realizovat (až do ustavujícího zasedání nově zvoleného zastupitelstva obce není orgán, který by mohl ve věcech uvedených v § 84 odst. 2 a § 85 zákona o obcích rozhodovat namísto zastupitelstva obce; není tedy možné rozhodovat např. o prodeji nemovitého majetku nebo schvalovat či měnit obecně závazné vyhlášky.

Omlouvám se, ale je to složitější, dosavadní rada města nemůže po volbách rozhodovat o prodeji nemovitého majetku.

http://www.dvs.cz/clanek.a sp?id=6672691

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.10. 08:35
Titulek:nejsou informace, vítězí fámaodpovědět
Tak jsem se dozvěděla, že pan Dusbaba NEŽÁDAL o směnu pozemků, jen o prodeji zahrádkářům. Kdo to asi byl, kdo požádal o výměnu pozemků s Lobkoviczem? Hrodek? Ten chce pořád stavět na poli ke Skalám. Developeři jsou lační dalších zisků. Je směna vůbec výhodná pro město? Nebude to jako obvykle: pole za kus škarpy nebo zahrada za vybetonovanou cestu? Budou zastupitelé posuzovat každou část výměny podrobně kus po kuse, včetně plánku a fota na světelné tabuli? Zatím se schvalovalo tak, že žádné podrobnosti nebyly předloženy ani je zastupitelé nepožadovali. Prostě nastala nalejvárna od starostky a koalice poslušně souhlasila.
Jméno:Petr
Datum:06.10. 20:09
Titulek:koho něco takovéhoodpovědět
Překvapí???!!Bota za botou a vlastní megaužitky do kapes.Tohle by se mělo už trestat.Taková zvěrstva!!Pak člověk tápe koho volit.Z mnoha těch nabubřelých xichtů a volebních frází mi je k blití.Nejen zde v Nera.jenže by se muselo vše změnit v téhle pidizemi od základu-stačila by účinná legislativa,spravedlivé tresty a hlídaná výkonná moc.Běh na dlouhou trať a zamotaný kruh.Který jak je známo je nekonečný.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz