zpět na forum

Jméno:Alena
Datum:03.10. 19:44
Titulek:Kamenná kniha v Lobkovicíchodpovědět
Může mi někdo říci, zda se nás, v Lobkovicích, někdo ptal, jestli chceme na naší louce tu příšernou "Kamennou knihu" na té krtině suti? Palacký by se asi divil. Když gymnasium nese jeho jméno, mohli si to "umělecké dílo sochaře KG" za několik statisíc korun postavit před něj. Věděl někdo dopředu, jak ta "věc" bude vypadat? To si každý může
založit spolek a pak už může všechno. Kdyby se ty peníze použily raději na opravu zámku, kde Palacký žil, bylo by to užitečnější.
Jméno:Někdo
Datum:04.10. 07:07
Titulek:ach božeodpovědět
Nějak vám Alenko uniklo, že zámek je v soukromém vlastnictví
Jméno:Alena
Datum:04.10. 19:25
Titulek:Někomuodpovědět
Nebojte, neuniklo. Spolek také není město.
Jméno:Alena
Datum:04.10. 21:05
Titulek:Spolek na výpiseodpovědět
Datum zápisu 4. 1. 2017
Obchodní firma
Spolek pro zbudování Kamenné knihy od sochaře Kurta Gebauera na počest Františka Palackého
Sídlo
Neratovice, nám. Republiky 1399, PSČ 277 11
IČO
05630851
Právní forma
Spolek
Spisová značka 67381 L, Městský soud v Praze
Účel nadace
- Účelem spolku je pořízení, a instalace díla sochaře Kurta Gebauera s názvem Kamenná kniha na počest památky osobnosti Františka Palackého. Jako stanoviště pro památník byla zvolena městská část Neratovic, Lobkovice. Zde, v zámku svého tchána, František Pa lacký pobýval a zde také vzniklo jeho stěžejní dílo Dějiny národa českého v Čechách a v Moravě. Zde je také pochován. Dne 26. 5. 2016 uplyne 140 let od Palackého úmrtí, což je inspirací a vhodnou příležitostí pro uskutečnění tohoto záměru.
Statutární orgán
Doc. Dr. Ing. VÁCLAV LIŠKA - Výkonný předseda spolku
Hostivice, Růžová, PSČ 253 01
den vzniku funkce: 4. 1. 2017
Výkonný předseda zastupuje spolek navenek a je jeho statutárním zástupcem. Při zastupování jedná vždy jen v souladu se stanovami spolku a závěry Zasedání členů spolku.
Jméno:kdosi
Datum:04.10. 19:42
Titulek:ach božeodpovědět
Abyste se nepicnul(-a),v podstatě má Alenka pravdu a souhlasím s ní.Komupak asi šlápla na kuří oko???!!Ach Bože....
Jméno:Máťa
Datum:11.10. 10:50
Titulek:Tak o knize se ví už snad dva rokyodpovědět
Tak o knize se ví už snad dva roky.
Akorát jsem čekal nějakou slávu a plakáty.
Netušili jsme, že už na to vybrali peníze a je to postavené :)
Plány se měnily, během měsíce jsem si vyslech dva rozdílné návrhy. Návrh byl i u zámku.
Peníze měli jít od sponzorů, nějakých akcí, něco od kraje, města ... jak to dopadlo nevím.
Louka je vhodné místo ... spekulovalo se i tom, že když tam bude kniha nebude ohyzdné betonové přístaviště. :)
Jméno:liko
Datum:11.10. 16:04
Titulek:knihaodpovědět
Nevybralo se nic a celé to zaplatilo město bohužel.
Jméno:Máťa
Datum:12.10. 11:52
Titulek:Fakt :(odpovědět
Tak přesně proti tomu jsem byl od začátku ... nechtěli jsme, aby to financovalo město a pak nebylo na opravy.
Spolek sliboval výběr peněz.
škoda
Jméno:hu
Datum:05.10. 11:17
Titulek:knihaodpovědět
Prý stála skoro 350 000 kč.
Jméno:Parde
Datum:05.10. 15:31
Titulek:Vícodpovědět
Registr smluv - tam je 800 000 Kč
Jméno:volička
Datum:05.10. 20:58
Titulek:800.000 Kčodpovědět
Dle zápisu RM ze dne 14.3.2018 bod 16. Rada schválila uzavření smlouvy o dílo na dobu určitou do 15.9.18 s panem Kurtem Gebauerem, jejímž předmětem je vytvoření sochy "Kamenná kniha" za cenu 800.000,-Kč (počtem 6 hlasů, nikdo nebyl proti) Fajn-v tomto případě by v novém zastupitelstvu neměl být ani jeden z těchto radních, protože se mluvilo s sbírce a ne, že to zaplatíme my všichni! Mohlo za to být opraveno kus chodníku nebo silnice v majetku obce!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 21:45
Titulek:chybí nám stromy a keřeodpovědět
Já bych byla pro výsadbu cca 400 stromů do míst, kde je potřeba snížit teplotu prostředí. Letní vedra se budou zvyšovat a bez husté a rozrostlé zeleně bude velmi těžké ve městě přežít. Nejhůř je nyní na tom blok domů Na Výsluní, kde nechal městský úřad lehkomyslně vykácet řadu sakur a nepostaral se o kvalitní a vhodnou náhradní výsadbu...Habry s řiďounkými korunami, více mrtvé než živé, nejsou adekvátní náhradou...
Jméno:Míša
Datum:06.10. 06:40
Titulek:návrhy by byly..odpovědět
Což o to.Kultura je dobrá věc,ale sochou se pak asi sotva neratovan zastíní či zchladí až tu stromů a míst k ochlazení bude minimum.Zvláštní,jak jinde o zeleň a prostředí dokážou bedlivě pečovat.Taková Praha,kam každodenně dojíždím do zaměstnání.Ale i Mělník,Kostelec a další města a obce.Přijedete tam jako do jiného světa.Potkáváte lidi s nářadím a technikou,hrabou,zastřiháv ají,okopávají,vysazují,zal évají...A ne jako tady-řezat,zastřihávat a pak kácet.A záležitost se sakurami je tristní.Alespoň je vidět jak naše vrchnost uvažuje a je zodpovědná.Mám nafocenu kvetoucí stranu se sakurami u 3.ZŠ a silně se bojím,že to jednou také "schytají".Někde jsem zaslechla,že lidé,mající zahrádky u Penny dostanou prostor a možnost pěstovat květiny (už bez zeleniny,stromů a dalšího..)před svými vchody.Popravdě řečeno si nedokážu představit jak by tohle v našem městě fungovalo.měli přístup k vodě na zalévání a zajištěnost proti ničení a krádežím.Ale to víte developeři a velcí podnikatelé mají v našem městě zelenou a hlubší kapsy.
Jméno:volička
Datum:07.10. 20:33
Titulek:ředitel gymnasia v zastupitelstvuodpovědět
Když se ředitel gymnasia FP dostal za ODS do zastupitelstva, tak by si tu hnusnou předraženou kamennou knihu, která vypadá jak pr...l, mohl přestěhovat před budovu gymnasia, když nese jeho jméno a louka v Lobkovicích by byla zas zelená, bez nějakých nebezpečných kvádrů. Stejně po ní vzlíná vlhko.
Jméno:radka
Datum:07.10. 20:55
Titulek:pochvalaodpovědět
Dobrý podnět. Podle mě zaměstnanci škol by vůbec neměli být v zastupitelstvu, chci vidět jak jsou v opozici k vedení města.
Jméno:Josef
Datum:07.10. 23:38
Titulek:Pro radkuodpovědět
Proc by reditel gymnazia nemel byt v zastupitelstvu? Proc by rovnez nemel byt opozici vedeni mesta? Muzete mi to objasnit?
Jméno:Radek
Datum:08.10. 11:11
Titulek::-)odpovědět
Dobrý den Radko,
gymnázium má za zřizovatele Středočeský kraj, s městem tedy příliš nesouvisí.
Jméno:Pavel
Datum:08.10. 12:46
Titulek:aleodpovědět
Pokud chápu správně, na co narážíte - že je město zřizovatelem GFP, tak ne, u středních škol a gymnázií je zřizovatelem kraj. Město zřizuje jen své ZŠ. Chce to rovnou nepaušalizovat ;)
Každopádně - kniha je děs :)
Jméno:Mělnický deník
Datum:08.10. 19:46
Titulek:čípak kuří okoodpovědět
Za účelem vybudování pomníku ve tvaru otevřené knihy byl založen Spolek pro zbudování kamenné knihy sochaře Kurta Gebauera, jehož předsedou je Svatobor Václav Liška. Mezi další členy patří například výtvarníci Jana Voldřichová a Roman Hudziec z Korycan, ředitel neratovického gymnázia Aleš Jinoch nebo ředitel místního společenského domu Ivan Fried.
Zdroj: https://melnicky.denik.cz/ kultura_region/spolek-shan i-penize-na-kamennou-knihu .html - ZÁVĚR po dvou letech-spolek peníze nesehnal, tak jsme to zaplatili všichni...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz