zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.08. 09:36
Titulek:Masakr zeleně u ZUŠkyodpovědět
Předminulý týden ve čtvrtek zahájily pily totální likvidaci jalovců u ZUŠ. Rozhodnout o ní musel odbor životního prostředí, čili orgán ochrany přírody, který přírodu chrání tím, že nechá v katastrofálním suchu zničit kus rozrostlé funkční zeleně, která nebyla ani nemocná ani poškozená. Vedení města mlčí, ponechalo rozhodování o životním prostředí v rukách úředníků, o jejichž fundovanosti a vztahu k zeleni lze právem pochybovat. Další volební období Neratovic jinak, ODS a k nim přilepených osob už nelze podporovat. Pryč s Mrzílkovou, Hrodkem a spol.! Zabetonovat město je jejich cíl. Čím více betonu tím více fufníků do různých kapes. 4. a 5. října budou volby, nevolte je! Co se tady děje, nemá v historii města obdoby.
Na facebooku Neratovice v obrazech je malá ukázka skvělé práce radnice!!! Už roky si dělají co chtějí bez ohledu na potřeby města a jejích obyvatel. Takhle to nejde dál.
Jméno:Jura
Datum:29.08. 09:43
Titulek:hnus, velebnostiodpovědět
K čemu je armáda úředníků na radnici, když nejsou schopni zamezit ničení zeleně, naopak je povolují? Co tam ještě dělají? A to jim zase chtějí zvýšit platy.
Jméno:Honza
Datum:29.08. 20:16
Titulek:to je horšíodpovědět
Jak rakovina s metastázema.Vyhodíte oknem,vleze to dveřmi a drží se zuby nehty jen koryt.A škodí a škodí.Bezprecedentně a za těžké peníze nás všech.
Jméno:On
Datum:30.08. 11:41
Titulek:volbyodpovědět
Všimněte si, že sestavili několik kandidátek, počítají s tím, že z nich vždy sestaví nějakou koalici, jedenáct hlasů není pak problém. A budou vládnout dál a ničit město.
Jméno:No
Datum:30.08. 18:10
Titulek:vždyť joodpovědět
Ubečené a nestranné ovce zůstanou doma a zpříznění je půjdou volit.A pak každá bé,bé,bé,jakto že nám vládnou a kde je p.Spěváčková....atd.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.08. 09:40
Titulek:zeleň u ZUŠkyodpovědět
Včera jsme navštívila odbor životního prostředí s žádostí o ústní vysvětlení likvidace jalovce a dalších keřů u ZUŠky. (Telefonicky jsem se dotazovala již den předtím, úřednice Vaculová s otrlostí a drzostí sobě vlastní- může si to dovolit, je zde s požehnáním vyšších míst- mi oznámila, že se dělaly obrubníky a instalovaly lavičky a proto musel rozložitý vzrostlý keř pryč - opravdu skvělé důvody, a za ZUŠkou se bude natírat plot! a tak keře musely ustoupit. )Včera jsme se rovnou obrátila na vedoucí odboru a ta mi oznámila, že na plochu před ZUŠkou byl vypracován projekt "zvelebení" - traviny, trvalky a strom. Za ZUŠkou se prý chystají úpravy, které by keře nevydržely (?) a tak byly drasticky ořezány. Projekt vypracoval nějaký Bc. Jan Kec (člověk stejného jména ale ing. zde krátkou dobu pracoval, no spíš kazil co se dalo, byl lesák a měl blíž spíš ke dřevorubcům). Svůj návrh nazval Tanec trav, že ho hanba nefackuje, když navrhl vykácení krásné dřeviny, ale peníze nesmrdí, že. Nakonec odbor mu zajistil slušný výdělek za návrh, který by spastil absolvent praktické školy. Podobných návrhů si prý město nechalo vypracovat hodně a budou se postupně realizovat. Katastrofa. V době, kdy hynou stovky stromů a keřů a města plánují výsadbu tisíce stromů, se tady pilně kácí a ořezává. Hmyzu zdar.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.08. 09:49
Titulek:Dodatekodpovědět
Strom, jenž má nahradit vykácený jalovec má být svítel latnatý. Je ho spousta u tunelu Blanka, najednou je v módě, prý je odolný proti suchu. Včera jsem jich pár viděla schnoucích na sídlišti v Odoleně Vodě. Místo aby na radnici byli rádi, že jim ještě něco roste, tak funkční keř nechají vykácet a místo toho bude vysazen strom (kolik asi stál?), o kterém není jisté, že bude schopen existence a možná za pár let uhyne. Jenže jalovec jim nic nevynáší. Jsme zvědavá, zda bude odstraněn i jalovec naproti, do nějž byl vražen odpadkový koš. Viz Neratovice v obrazech.
Jméno:Dan
Datum:30.08. 10:36
Titulek:radniceodpovědět
Prosím vás, těm už prošlo pokácení stromořadí v Masaryčce, dub v lesíku u Strouhy nebo jak se to tam jmenuje, co si zamanou se uskuteční. Dohazují svým kamarádům kšefty. Nikdo jim v tom nebrání, nejmíň starostka, ta má klapky na očích, hlavně že ona je za vodou. Vymést z radnice je jediná cesta. Kdo nepůjde volit nebo zvolí ty ksindly má na svědomí zkázu města. To si laskavě uvědomte
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.08. 11:09
Titulek:vše marné....odpovědět
Máte pravdu. Byly pokáceny, zbytečně, stovky stromů, další byly ořezány, tím nevratně poškozeny. Právě řešíme odvolání proti kácení břízy v II. ZŠ. Bříza byla kdysi trojkmenná, dva kmeny byly na popud odboru životního prostředí odstraněny, nyní má být bříza vykácena, protože měkké dřevo břízy v pařezech začalo trouchnivět a údajně je zasažen i poslední kmen. Kdyby ty dva kmeny nebyly odřezány, bříza by byla do dneška v pořádku. Tak to tady chodí. TZV, odborníci něco zku.ví, a pak se napravuje tím, že se kácí a kácí. Nebo se úspěšně rostoucí stromy ořezávají. Prý je to nutné. Není. Ořezávají se pouze stromy čerstvě vysazené a ovocné stromy. Nic jiného. Také se odstraňují suché větve. Pořád a dokola jim opakuji, že každý řez je rána, kterou musí strom zacelit, některé to prostě nezvládají, ránou vnikají do těla škůdci a choroby, jenže veškeré opakování je marné. Úředníci jsou stát ve státě a někteří nabyli dojmu, že ovládají svět a mohou rozhodovat o všem. Budou volby a bude se volit samospráva. Ta by měla být kontrolním orgánem rozhodování úředníků, měla by vyjadřovat zájmy občanů. Je v zájmu lidí, aby ve městě bylo co nejvíce zeleně. Bude nová samospráva mít zájem chránit zeleň? Jak kdo. Určitě to nebude Poříz, Wiesner ani Hrodek, kteří na bilbordech lákají lidi na nové investice. Zapomněli přiznat, že v rekonstruovaném kulturáku bude hlavně nová radnice pro větší množství úředníků.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:03.09. 10:18
Titulek:důvody vykácení jalovce...odpovědět
Důvod likvidace jalovce u zastávky na Prahu: podle úřednice odboru ŽP - instalace dlažby a obrubníků, věk jalovce za zenitem (kdyby tomu tak bylo, byl by keř suchý, což nebyl, dařilo se mu velmi dobře). Argument nového pana ředitele ZUŠky PhDr. Romana Novotného: projekt na revitalizaci plochy, a mimochodem: smrdělo to tam, lidé chodili za keř čůrat.

Proboha, jestli nám teď vykácí všechny stromy a keře, ke kterým chodí lidé a psi vykonávat potřebu, nezůstane ve městě žádná zeleň! Teď ještě zlikvidovat všechny smrdící popelinice...
Jméno:TWH
Datum:03.09. 10:59
Titulek:¨odpovědět
V projektové dokumentaci se s kácením kvůli dlažbě nepočítalo. Někdo kecá.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz