zpět na forum

Jméno:Alena
Datum:21.08. 22:07
Titulek:50 let od okupaceodpovědět
Dnes vzpomínáme na těžké dny před 50ti lety. Sovětské tanky na dlouhých 21 let rozbily náš sen o svobodě. Slovenský prezident Kiska ve svém projevu vyzval občany a pamětníky těchto srpnových událostí, aby vysvětlovali dětem a mladým lidem, kteří se narodili až po roce 1968, co znamenala tato okupace. Všem obětem věnujme tichou vzpomínku.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:22.08. 12:13
Titulek:televize a rozhlasodpovědět
Nějak zapomněli na dobu před vpádem spřátelených vojsk, na pražské jaro. Pokud se pamatuji, tak hlavními protagonisty byli reformní komunisté. Budu pilně sledovat, jestli bude televize a rozhlas věnovat stejnou délku vysílání vzpomínkám na šedesáté výročí podepsání Mnichovské dohody 29. září 1938 a zda budou také plivat a dštít síru na Němce.
Jméno:Josef
Datum:22.08. 13:00
Titulek:Vyrociodpovědět
Vzhledem k tomu, co jsem vcera vsechno slyšel v rádiu a televizi, tak myslím, že připomínat si toto výročí bude čim dal důležitější. Vzpomínku na všechny postižene okupaci, na vsechny kterym komunisti zničili život a vsem co opustili tuto zemi.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:22.08. 14:53
Titulek:kdo nezažil, neví...odpovědět
Inu, jak to znáš jen z doslechu z televize a rozhlasu, pak nemá význam s vámi debatovat. Pěkně vám vymývají mozky.
Jméno:Josef
Datum:23.08. 08:36
Titulek:Vyrociodpovědět
Z ceho usuzujete, že mám vymytý mozek probuh? Ze si chci pripomenout obeti srpnove okupace? To snad ne?
A myslim, ze už jsem dost starý na to abych věděl co jsem zazil.
Jméno:Marek Sosnovský
Datum:23.08. 09:11
Titulek:Momentodpovědět
Aha, takže pokud jsem okupaci nezažil, nemám s vámi diskutovat? Nebo mohu snad i pokud o ní vím i z vyprávěni prarodičů? A k obětem okupace a perzekuovaným rodinným příslušníkům se vyjadřujete tak, že nám (asi myslíte média) vymývají mozky? To snad nemyslíte vážně? Putin řekl, že právní odpovědnost přijmout nemůže, ale morální ano. Jinak okupaci v ruských médií ch bagatelizují a vyjádřují se o ní stejně jako tehdy.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:24.08. 19:07
Titulek:souhlasím s panem prezidentem...odpovědět
K výročí okupace měli mluvit jen ti, které zasáhla, uvedl Zeman
24. srpna 2018 15:20

Prezident Miloš Zeman se krátce vyjádřil k padesátému výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. „K výročí měli mluvit ti, kdo byli touto okupací postiženi,“ uvedl pro Parlamentní listy. Demonstranty bouřící před Českým rozhlasem při projevu Andreje Babiše označil za řvoucí stádo.Podle něj se k padesátému výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa navíc měli vyjádřit jen ti, které okupace zasáhla. „Pokud jde o mě, zastávám názor, že k výročí sovětské okupace měli mluvit ti, kdo byli touto okupací postiženi,“ uvedl v rozhovoru pro web. Dodávám, že nás obsadila vojska SOVĚTSKÉHO SVAZU, který již neexistuje, současné Rusko s ním nemá nic společného.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/mi los-zeman-prezident-projev -21-srpen-1968-vyroci-okup ace-pg3-/domaci.aspx?c=A18 0824_140823_domaci_lre
Jméno:Mirek
Datum:25.08. 18:36
Titulek:kdo nezažil, může akorát mlčetodpovědět
Myslím, že historii mohou posuzovat jen ti, kteří ji zažili na vlastní kůži nebo historici. Zbytek může tak akorát zírat a mlčet.
Jméno:Míro,
Datum:25.08. 20:31
Titulek:máme demokracii,odpovědět
Takže nech rozhodnutí na každém a přestaň diktovat.To už tady jednou bylo,že nám říkali,kdo co smí a nesmí,může a nemůže.Patrně následek.Ať se lidi odpichují třeba ušima,chtějí-li.
Jméno:Josef
Datum:26.08. 11:52
Titulek:Pro Mirkaodpovědět
To opravdu myslíte vázne?
Pokud ano, tak jstě omezeny člověk.
Jméno:Mirek
Datum:26.08. 12:32
Titulek:Myslím to vážněodpovědět
V poslední době se vžilo, že každý kdo má díru do hlavy má svůj názor i když o věci nemá ani ponětí. Čím méně toho ví, tím víc svůj názor hájí. No a co že o tom nic neví. Když si někdo dovolí nesouhlasit, je omezený. Ano, jsem omezený člověk.
Jméno:Josef
Datum:28.08. 11:03
Titulek:pro Mirkaodpovědět
Pokud jsem tedy nějakou historickou dobu nezažil (např. husitské války), tak se můj názor na tuto skutečnost má odvíjet pouze od toho co si přečtu od nějakého historika?
A řeknete mi od kterého nebo si ho mohu milostivě vybrat sám?

Já přece neříkám, že když někdo s něčím nesouhlasí, tak je omezený.
Já jen trvám na tom, že když mi někdo jako Vy říká co si mám myslet, tak to je opravdu omezené.
Proboha přece mohu mít svůj názor, ať už se jedná o rok 1968, husity nebo jak se dělá bramborový salát. A kde jsem si svůj názor na danou skutečnost vytvořil tak to vám může být opravdu úplně jedno.


Jméno:je to
Datum:26.08. 13:06
Titulek:bohužel neratovický jevodpovědět
Čím dále se tu objevující a množící.Neuděláte nic.Buďto tu budou jedni,co Vás odkážou za názor se odstěhovat-nejlépe na Mars anebo věčně nespokojení remcalové,co sami nic neprosadí a budou vše požadovat po p.Spěváčkové.a u voleb zvolí kobliháře a podobnou chamraď.Nebo se raději ani nezúčastní.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.08. 22:46
Titulek:oslava okupaceodpovědět
http://neviditelnypes.lido vky.cz/media-jak-jsme-slav ne-oslavili-okupaci-dhi-/p _spolecnost.aspx?c=A180826 _175027_p_spolecnost_wag

bez mezer

Poslechněte si dvě nejpopulárnější písně podzimu 1968, které současná televize jaksi hm...nevysílala...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz