zpět na forum

Jméno:Alena
Datum:21.08. 22:07
Titulek:50 let od okupaceodpovědět
Dnes vzpomínáme na těžké dny před 50ti lety. Sovětské tanky na dlouhých 21 let rozbily náš sen o svobodě. Slovenský prezident Kiska ve svém projevu vyzval občany a pamětníky těchto srpnových událostí, aby vysvětlovali dětem a mladým lidem, kteří se narodili až po roce 1968, co znamenala tato okupace. Všem obětem věnujme tichou vzpomínku.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:22.08. 12:13
Titulek:televize a rozhlasodpovědět
Nějak zapomněli na dobu před vpádem spřátelených vojsk, na pražské jaro. Pokud se pamatuji, tak hlavními protagonisty byli reformní komunisté. Budu pilně sledovat, jestli bude televize a rozhlas věnovat stejnou délku vysílání vzpomínkám na šedesáté výročí podepsání Mnichovské dohody 29. září 1938 a zda budou také plivat a dštít síru na Němce.
Jméno:Josef
Datum:22.08. 13:00
Titulek:Vyrociodpovědět
Vzhledem k tomu, co jsem vcera vsechno slyšel v rádiu a televizi, tak myslím, že připomínat si toto výročí bude čim dal důležitější. Vzpomínku na všechny postižene okupaci, na vsechny kterym komunisti zničili život a vsem co opustili tuto zemi.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:22.08. 14:53
Titulek:kdo nezažil, neví...odpovědět
Inu, jak to znáš jen z doslechu z televize a rozhlasu, pak nemá význam s vámi debatovat. Pěkně vám vymývají mozky.
Jméno:Josef
Datum:23.08. 08:36
Titulek:Vyrociodpovědět
Z ceho usuzujete, že mám vymytý mozek probuh? Ze si chci pripomenout obeti srpnove okupace? To snad ne?
A myslim, ze už jsem dost starý na to abych věděl co jsem zazil.
Jméno:Marek Sosnovský
Datum:23.08. 09:11
Titulek:Momentodpovědět
Aha, takže pokud jsem okupaci nezažil, nemám s vámi diskutovat? Nebo mohu snad i pokud o ní vím i z vyprávěni prarodičů? A k obětem okupace a perzekuovaným rodinným příslušníkům se vyjadřujete tak, že nám (asi myslíte média) vymývají mozky? To snad nemyslíte vážně? Putin řekl, že právní odpovědnost přijmout nemůže, ale morální ano. Jinak okupaci v ruských médií ch bagatelizují a vyjádřují se o ní stejně jako tehdy.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:24.08. 19:07
Titulek:souhlasím s panem prezidentem...odpovědět
K výročí okupace měli mluvit jen ti, které zasáhla, uvedl Zeman
24. srpna 2018 15:20

Prezident Miloš Zeman se krátce vyjádřil k padesátému výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. „K výročí měli mluvit ti, kdo byli touto okupací postiženi,“ uvedl pro Parlamentní listy. Demonstranty bouřící před Českým rozhlasem při projevu Andreje Babiše označil za řvoucí stádo.Podle něj se k padesátému výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa navíc měli vyjádřit jen ti, které okupace zasáhla. „Pokud jde o mě, zastávám názor, že k výročí sovětské okupace měli mluvit ti, kdo byli touto okupací postiženi,“ uvedl v rozhovoru pro web. Dodávám, že nás obsadila vojska SOVĚTSKÉHO SVAZU, který již neexistuje, současné Rusko s ním nemá nic společného.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/mi los-zeman-prezident-projev -21-srpen-1968-vyroci-okup ace-pg3-/domaci.aspx?c=A18 0824_140823_domaci_lre

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz