zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.07. 21:11
Titulek:ochlazování městaodpovědět
Viděli jste ve městě projíždět kropicí vůz nebo vozy, které ochlazují město proudy vody? Já ne, přesto že trávím dosti času chozením po městě, ev. na kole. Viděla jsme jen jakousi cisternu s kropítkem, přičemž kropítko je nejméně efektivní způsob zalévání a spotřebuje nejvíce vzácné vody.

Jak je to jinde, lze zjistit na internetu: "Ochlazení v šíleném parnu. Praha 7 spustila pítka, mlžítka i retro pumpy
Vedro. Horko. Parno. Hic. I Prahu a její obyvatele trápí v posledních dnech velmi teplé počasí. Městská část Praha 7 proto doplňuje Mlžítka M a Pítka P a zároveň se pustila do obnovy starých ručních pump. Dvě jsou již v provozu. Najdete je u parku v Tusarově ulici a na Ortenově náměstí. Další opravená pumpa se bude vyjímat na Veletržní ulici."

Zdroj: https://prazsky.denik.cz/z pravy_region/ochlazeni-v-s ilenem-parnu-praha-7-spust ila-pitka-mlzitka-i-retro- pumpy-20180729.html
Jméno:Líba
Datum:26.07. 22:39
Titulek:ochlazení odpovědět
Dobré na ochlazení v pozdních hodinách je decka chlazeného vínka - vše nejlepší k dnešním jmeninám!!
Jméno:Petr
Datum:27.07. 05:34
Titulek:ano,je to takodpovědět
Zatímco v Praze a na Mělníku se kropí komunikace a zalévají záhony a stromy,v Nera sotva to poslední.Tu a tam vídám malý vůz s cisterničkou kropící a zalévající vysazené stromky u radnice a okolí.Ale to je asi tak všechno.Míst s přirozeným stínem a zelení ubývá a beton s asfaltem to nijak nezlepší.Velké kropící silniční vozy snad už ani nynější "Technické služby" nevlastní.
Jméno:Evžen
Datum:29.07. 16:26
Titulek:vodou se nešetříodpovědět
No nevím cisterna jezdí několikrát za den a kropí silnice. K tomu dobrovolní hasiči kteří jsou placeni městem kropí také.
Jméno:Slávek
Datum:29.07. 17:27
Titulek:jsem snad slepý?odpovědět
Neviděl jsem ani cisternu ani mokrou silnici. Buď jsem slepej nebo blbej.
Jméno:Fanny <komanicka@seznam.cz>
Datum:31.07. 09:49
Titulek:jsem snad slepý?odpovědět
tak to jsme panu Slávku dva :)
Jméno:jo,
Datum:29.07. 19:04
Titulek: a kde,okolo radnice??odpovědět
To je nám prd platný..Těch pár pidicisteren,kterými zalévají stromky to nezachrání.Koho slyším,tak cisternu nevidí.
Jméno:Fanny <komanicka@seznam.cz>
Datum:31.07. 09:47
Titulek:vodou se nešetříodpovědět
Pane Evžene, které město máte na mysli , kde se kropí a zalévá??..dokonce i hasiči se zapojují..tak o Neratovicích to asi není!..ano kdysi, ještě když byly TS, to se v létě jezdilo a zalévalo..ale dneska???..až uvidíte kropící vůs ( i hasiče) zdokumentujte to a pošlete! Zrovna dneska jsem se dívala na umírající jeřabiny, osázené kolem plotu III.ZŠ a bylo mi do pláče! No hlavně že kolem úřadu se zalévá a kropí..že?..
Jméno:Lucie
Datum:29.07. 18:23
Titulek:kropení ulicodpovědět
No nevím, nevím, já jsem letos ještě žádné kropicí auto v Nera neviděla.
Můžete napsat, kdy a kde jste kropičák viděl?
Kropení a to několikrát denně by bylo velmi potřeba, vedra mají trvat ještě celý srpen.
Jméno:
Datum:30.07. 16:49
Titulek:kropeníodpovědět
VŮBEC SE MĚSTO NEKROPÍ. JENOM SE LINE SMRAD OD POPELNIC, AUTOB. ZASTÁVKY JSOU PLNÉ VAJGLŮ A POL.KAŠPAŘI JSOU ZALEZLÍ. JO A JEŠTĚ SE NATÍRAJÍ ROSEKANÉ LAVIČKY , TO JE TO NAŠE KRÁSNÉ MĚSTO SE STAROSTKOU
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.07. 14:29
Titulek:kropeníodpovědět
Jediné, co jsem zaznamenala, je malá cisterna s vodou a z ní vyveden jakýsi zoban zakončený kropítkem. Takže vše se kropí. Musím upozornit, že kropení je nejméně efektivní způsob zálivky. Vyplýtvá se nejvíc vody zbytečně. Pokropí se listy a z těch se voda okamžitě odpaří. Ke kořenům, kam má zálivka směřovat, se voda prakticky nedostane. Je to výhodné pouze pro obsluhu, která posouvá ramenem se kropítkem a trvale sedí v kabině. Když ještě firma používala zálivku hadicí, musel pracovník vylézt z vozu, vzít hadici, nasměrovat ji a stát s hadicí v ruce. Šílená námaha! Teď si sedí v autě a drandí od záhonu k záhonu. Zalévá se a je to na dvě věci. Vlk se nažere a koza zůstává celá. Kdyby město měla vypracován dokument: "Pravidla údržby města a zvláště zeleně", nikdy by k těmto excesům nemohlo dojít. Jenže město vše směřuje k tomu, aby soukromé firmy měly ulehčenou práci za co nejvíc peněz. Smlouvy s firmami jsou zcela nevýhodné pro město. Zdánlivě. Nějaká výhoda z toho musí přece vyplývat, ne?
Jméno:Jířa
Datum:31.07. 14:32
Titulek:Ne v Neratovicích....odpovědět
https://www.denik.cz/galer ie/chladi-rozpalene-centru m-do-ulic-vyjelo-kropici-a uto-jezdit-bude-az-do-ctvr tka.html
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.07. 22:22
Titulek:nezájem Neratovic o zeleňodpovědět
Jedná se o Brno. Ještě jeden zajímavý přístup města Uničova k usychání stromů:

Před suchem zachraňuje město stromy unikátními vaky
31. 7. 2018 14:28 Domácí
Desítky stromů v ulicích ohrožuje sucho, město Uničov kvůli jejich záchraně sáhlo po neobvyklém nástroji - zavlažovacích vacích. Pracovníci technických služeb je přikládají k jednotlivým kmenům, desítky litrů vody z nich pozvolna odtékají celé hodiny. Vláha se tak efektivněji dostane přímo ke kořenům.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz