zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.07. 22:09
Titulek:Abychom nezapomněli, migranti jsou připraveniodpovědět
V Německu muž pobodal cestující v autobuse. Byl to masakr, líčil svědek

Útočník v autobuse v severoněmeckém Lübecku pobodal čtrnáct lidí, z toho dva vážně. Podle portálu Lübecker Nachrichten byl útočníkem 34letý německý občan původem z Íránu, který po útoku v autobuse zanechal batoh, z něhož vycházel kouř.

Informace z místa incidentu se rozcházejí. První zprávy z hovořily i o mrtvých, to ale policie popřela. Podle serveru Weltpak bylo při útoku zraněno čtrnáct lidí, z toho dva těžce. List Bild pak s odkazem na policii mluví o celkem osmi zraněných.

Muž byl chvíli po incidentu zadržen policií. Podle svědků během jízdy v plně obsazeném autobuse najednou vytáhl zbraň a zaútočil na cestující. Některé pasažéry zachránila duchapřítomnost řidiče autobusu, který okamžitě otevřel dveře, aby lidé mohli utéci.

Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sv eta/utok-v-nemecku-muz-pob odal-nozem-cestujici-v-aut obuse-20180720.html
Jméno:Honza
Datum:21.07. 05:43
Titulek:joo,západuodpovědět
Lezem od převratu jen do análu a stále sklízíme čím dál lepší odplaty.Spousta lidí si myslí,že Putin a jeho politika je pro Evropu zlem a nebezpečná,ale věci se mají jinak.Při troše rozumu,informací a skutků si to dáte dohromady.Každej pos..j z Donalda a...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.07. 11:48
Titulek:historie-učitelka života a moudrosti...odpovědět
Průšvih je, že stará a starší generace si pamatuje, jak jsem žili dříve a jak žijeme nyní. Můžeme porovnávat. Z vyprávění rodičů víme, kdo rozpoutal už prusko-rakouskou válku v roce 1866 - byli to Prusové se svými spojenci Italy. Wikipedie: "Veškeré válečné operace se odehrály výlučně na rakouské straně hranic v Čechách, na Moravě, ve Slezsku a v samém závěru války i v rakouských zemích a na Slovensku. Hlavním rakouským nedostatkem byla naopak neschopnost konzervativních velitelů přizpůsobit novým zbraním dosud používanou zastaralou bitevní taktiku. Klasický bodákový útok sevřených praporních mas rakouské pěchoty s důstojníky na koních za oddílem se v nemilosrdné a rychlé palbě pruských fyzilírů (= pěšáků střelců, pozn. A.S.)využívajících všechny výhody terénu (včetně palby v leže) nutně musel za velkých ztrát zhroutit. Bilance jednotlivých střetů ukazuje, že poměr rakouských a pruských ztrát dosahoval většinou hrozivého čísla 5:1" Snad se vám, moji čtenáři, ve škole učitelé zmínili alespoň o bitvě u Hradce Králové. Sjednocené Německo pak vyvolalo další války v Evropě. První, druhou a nynější třetí...Jak se chová tato velmoc nyní, můžete, vy mladí, pozorovat v přímém přenosu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.07. 10:10
Titulek:trocha poezie nikoho nezabije...odpovědět
Voják v poli
Fráňa Šrámek

Vrátím-li se domů – půjdu naší ulicí,
půjdu naší ulicí, pomalu a tiše,
shledám se s chodníkem, se všemi okny,
promluví někdo, neodpovím.

Pak ale uvidím, pak ale uvidím
podivnou věc. Seschnu se touhou,
až já ji uvidím, až já ji uvidím,
a já jí řeknu: domečku, krbe můj, hnízdo…!

Na každém schůdku, ach, jak se seschnu,
to bude bitva! To bude bojování,
vstříc mi půjde krásná paní,
do hluboké trávy padnu, do hluboké trávy padnu.

Do hluboké trávy – Vrátím-li se domů,
usednu k ženě, tři dny s ní nespustím očí.
V noci budu u ní tiše spát. Ráno
krásné, ach, krásné budou na pokrývce její ruce.

Povím jim všechno. A budu číst. Pak vstanu,
zaliji květiny v oknech. Naleznu pod jejich lístky
zelený, blažený život. Budu jak rolník a pastýř.

Vybráno z knihy: Sborník: Čeští spisovatelé vdovám a sirotkům našich vojínů.
V Praze, redigoval a vydal Dr. Václav Jiřina, 1916
Jméno:DiaBolo
Datum:22.07. 17:31
Titulek: stojí voják u vratodpovědět
A drží v ruce ču...a ču...a čučkovů polievku na dreveném talierku.Čau!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.07. 08:57
Titulek:Další útok, tentokrát v Torontu....odpovědět
V Torontu útočník postřelil čtrnáct lidí. Jedna žena zemřela, úmysl není jasný

Čtrnáct lidí zasáhl v noci svými výstřely dosud neidentifikovaný útočník v kanadském Torontu, konkrétně ve čtvrtích Logan a Danforth. Podle policie je nyní mrtvý, někteří ze zraněných museli být odvezeni do nemocnice. Útok si vyžádal také dva životy – mladé ženy i zmíněného útočníka.Incident se odehrál kolem desáté hodiny večerní (čtvrté ranní SELČ) poblíž torontské řecké čtvrti a nepřežila jej mladá žena. Podle posledního vyjádření policistů je zraněno dalších třináct lidí – někteří byli ošetřeni přímo na místě, kde byli zasaženi, jiné musela záchranná služba odvézt do nejbližších nemocnic. Mezi postřelenými je i devítiletá dívka, jež podle britské BBC zůstává v kritickém stavu.

Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sv eta/v-torontu-utocnik-post relil-devet-lidi-nyni-je-m rtvy-umysl-pry-neni-jasny- 20180723.html
Jméno:Jiří
Datum:26.07. 00:24
Titulek:Švédskoodpovědět
https://zahranicni.eurozpr avy.cz/eu/230605-krize-ve- svedsku-horici-auta-a-kame ny-mladistvi-vytrznici-ope t-zautocili-na-policisty/ - ač se ve článku pro jistotu nepíše národnost údajně "mladistvých"výtržníků,urč itě to byli modroocí blonďáci...
Jméno:Jarda
Datum:23.07. 14:16
Titulek:Útok žíravinou v Angliiodpovědět
Další útok žíravinou v Anglii: pachatelé poleptali tříleté dítě v kočárku
23. července 2018 12:01
Britská policie zatkla tři muže podezřelé z útoku žíravinou na tříletého chlapce z Worcesteru. Záchranáři dítě s vážně popáleným obličejem a rukou převezli do nemocnice. Útoků žíravinou v Británii v posledních letech přibývá.Incident se stal v sobotu odpoledne v obchodě s domácími potřebami. Útočníci podle vyšetřovatelů přistoupili k tříletému chlapci v kočárku a polili ho kyselinou nebo jinou žíravou látkou.

Jméno:Jana
Datum:23.07. 17:01
Titulek:"země původu"odpovědět
pachatelů, ani oběti, se pro jistotu neuvádí...Náhodný útok to asi nebude...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.07. 17:18
Titulek:Kulturní obohacení...odpovědět
Stovky migrantů vyzbrojených fekáliemi pronikly přes plot v Maroku na území EU

Stovkám migrantů se ve čtvrtek po úsvitu podařilo proniknout přes bariéru španělské enklávy Ceuta v Maroku na severu Afriky. Na místě zasahuje policie a došlo tam k potyčkám. S odvoláním na španělské úřady o tom informovala agentura AP. Údaje o počtu migrantů, kteří pronikli na území Evropské unie, se liší. Podle některých informací jde o 400 lidí, jiné zdroje referují až o 700 lidech...Snahy migrantů proniknout přes šestimetrový plot s ostnatým drátem z Maroka do španělských enkláv Ceuta a Melilla jsou poměrně časté. Povětšinou jde o lidi ze zemí subsaharské Afriky, kteří žijí v zemi nelegálně a přišli tam s cílem dostat se do Evropy.

Zdroj: novinky.cz
Jméno:Pavel
Datum:26.07. 17:43
Titulek:lidovky.cz podrobnějiodpovědět
Někteří z migrantů útočili na policisty nehašeným vápnem, které může způsobit těžké popáleniny. Další uprchlíci byli vyzbrojeni zápalnými lahvemi či sprejovými lahvemi s hořlavými látkami. Z 15 zraněných policistů jich pět bylo hospitalizováno s popáleninami v obličeji a na rukou. Z 30 zraněných migrantů jich 11 bylo hospitalizováno s řeznými ranami a zlomeninami kostí po pádu z plotu.

Vzpoura na lodi. Posádka se měla zamknout před migranty v kabině, Itálie zakázala vylodění
„Z ničeho nic, velmi násilně“ překonali plot a někteří z nich napadli policisty nehašeným vápnem, které měli s sebou v láhvích, sdělila španělská civilní garda.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/uto cili-plamenomety-i-nehasen ym-vapnem-600-migrantu-pro niko-do-spanelske-enklavy- ceuta-gqa-/zpravy-svet.asp x?c=A180726_162545_ln_zahr anici_Ceh

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz