zpět na forum

Jméno:Petr Paseka
Datum:09.07. 13:17
Titulek:Spolupracuje celý svět. A pak že to nejde!odpovědět
Možná mi někdo vytkne, že toto téma sem nepatří. Ale já sleduji thajské drama denně. Pro záchranu skupiny chlapců se národy domluvily, jako už dlouho ne. Na místě spolupracují specialisté z Číny, Koreje, Británie, USA, ČR a další. A daří se! Úžasný příklad toho, že chlapi z útvarů "special commandos", druhdy znepřátelených zemí,cvičení na boj proti druhým,odhodili doktríny a spojili se v partu lidí. Lidí, kteří umí a vědí co dělat. Fandím vám do dálek, vám všem, ať máte na rukávech jakoukoliv vlaječku.
Jméno:Jana
Datum:10.07. 13:32
Titulek:Anoodpovědět
Mate pravdu. Alespom nejake pozitivum na cele te situaci je. Moc drzim palce, aby to vsichni zvladli!!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.07. 16:16
Titulek:zvládli to....odpovědět
Mise splněna. Záchranáři úspěšně vyvedli z jeskyně všechny chlapce i trenéra
Je dobojováno, záchranná mise se podařila. Námořním silám a potápěčům se v průběhu úterý podařilo osvobodit i čtyři zbývající hochy, uvězněné v jeskyni Thang Luam na severu Thajska. Chlapci se údajně těší dobrému zdraví a jsou postupně převáženi do nemocnice.

Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sv eta/devaty-uvezneny-je-na- svobode-zachranari-vyvedli -z-jeskyne-dalsiho-chlapce -20180710.html

Pouze nechápu, proč trenér vedl děti do jeskyní, když hrozil příchod monzunových dešťů a jeskyně jsou v dalších partiích prakticky nepřístupné. Podobný příklad jsou hledači kešek v tunelu Motolského potoka. Ten, kdo je tam uložil, i ti, co je hledali, by si přece měli uvědomit riziko vstupu do tunelu nebo postrádají pud sebezáchovy?
Jméno:Petr Paseka
Datum:10.07. 17:30
Titulek:Mám taky radost odpovědět
Naštěstí je Thajsko vyspělá země s kvalitním zdravotnictvím, tze se dětem od počátku dostalo kvalitní péče (stále trvá riziko nákazy z nečistot v jeskyních). Na hodnocení je myslím brzy. Neznáme tamní podmínky. Třeba byly v te oblasti suché roky a do jeskynních komplexů se dalo chodit. Třeba na kondiční výpravy. Ale ať už jak už, trenéra bych netrestal. Byl 2 týdny jedinou dospělou osobou, co chlapce držela "nad vodou".
Jméno:Mirek
Datum:12.07. 13:00
Titulek:A Znovuodpovědět
Stále a dokola musíte na něčem něco hledat. Byli zachráněni, tečka, vykřičník.
Jméno:Petr Paseka
Datum:12.07. 19:49
Titulek:A vyodpovědět
... musíte stále trollit. Tady si skupinka lidí povídala o výjimečné záchranné akci a vy do toho přišel kakat. Punktum.
Jméno:jeden záchranář
Datum:03.08. 13:53
Titulek:dobrovolník v jeskyni zemřelodpovědět
to tu chybí. Jeho žena řekla, ať není nikdo smutný, a raduje se ze zachráněných chlapců. Trenér nebyl v jeskyni s dětmi poprvé, znali místní podmínky a vymklo se to. Trenér vyplaval jako poslední. Reakce světa byla obdivuhodná, každý přemýšlel, pomáhal. Už se o tom točí film. Jsme tolik zavaleni negací, že si někdy neuvědomujeme, že lidé jsou hlavně dobří! soustředíme se na negaci a brblání a to je velká škoda.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz