zpět na forum

Jméno:Petr M.
Datum:06.07. 17:34
Titulek:Kempování podél Labe. Legální?odpovědět
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, často jezdím podél Labe z Nerátek do Jiřic a pak dál po cyklostezce až na Brandýs. Je to moje taková tradiční cesta. Nicméně všiml jsem si, že tento rok extrémně přibylo rybářů a kemperů, kteří si dojedou přes pole až k Labi, vybalí stany a mají to místo kempu. Ohniště, stany, stoly. Dokonce mezi Lobkovicema a Jiřicema je zaparkovaná pojízdná maringotka. Tenhle rok je to ale co 50 metrů stan.

Dříve jsem viděl rybáře, teď už to jsou regulérní kempingová místa. A můj dotaz. Je tohle kempování u Labe vlastně legální? Případně co s tím. Například v Mělníku toto bylo zakázáno. https://praha.idnes.cz/ryb ari-melnik-vyhlaska-venkov ni-prenocovani-zakaz-kemp- p21-/praha-zpravy.aspx?c=A 170330_2315813_praha-zprav y_nub
Jméno:Jana
Datum:06.07. 23:42
Titulek:kempováníodpovědět
Minulý týden jsem se nad tím také pozastavila-jela jsem na kole po mlékojedské straně.Je to ale dotaz spíš na MěÚ...
Jméno:Jan
Datum:07.07. 05:37
Titulek:tak to bude matrošodpovědět
Po jejich působení na okolí a vodu v řece.V běžném kempu platí pro provozovatele určitá pravidla a zásady,za místa se platí.Jak takto vypleněná příroda asi bude vypadat??!Určitě se tam najde spousta zajímavého "materiálu" jako budou jehly,papírky a další binec.
Jméno:Milan
Datum:07.07. 05:34
Titulek:koukám zase další zastánce regulaceodpovědět
... a Vás to nějak obtěžuje, že tam Ti lidé kempují ? Taky často jezdím po cyklostezce na Brandýs a po obou březích vídám rybáře a nemám s tím žádný problém.
Jméno:vážený
Datum:07.07. 10:44
Titulek:Milaneodpovědět
Je velký rozdíl rybář,jež je školen českým rybářským svazem,jemuž i přispívá ročně na provoz a chová se k přírodě zodpovědně a je velký rozdíl zdivočelý,nezodpovědný a ničemný tramp alias kempař ve volné přírodě.Je velký rozdím v působení na přírodu mezi těmito dvěmi.Mimochodem -kdo myslíte že zaplatí náklady na asanaci a revitalizaci po jejich působení??!My všichni z našich daní! A nejde jen o peníze.Tak si to uvědomte.
Jméno:Bordel
Datum:07.07. 17:41
Titulek:Pane Milaneodpovědět
Vždycky jsem si myslela, že jsou rybáři pořádní přírodu milující lidé, ale opak je pravdou. Běžte se projít ke starému Labi v Lobkovicích! Když už chtějí kempovat, tak ať si po sobě odvezou petky a ostatní komunální odpad.Upřímně mi je z těch lidí na blití a to doslova! Hrají si na milovníky přírody a při tom po nich potopa. Jsou to lidská PRASATA a za to se vepřům omlouvám.
Jméno:asi
Datum:07.07. 19:32
Titulek:jsteodpovědět
Jim stál velkým příkladem,tak proto.Některých lidí je mi líto.
Jméno:No
Datum:09.07. 05:49
Titulek:jistěodpovědět
Rybáři velcí ochránci přírody a okresní hygienici,stačí sledovat co po nich zůstává po sezení.
Jméno:Petr M.
Datum:08.07. 09:44
Titulek:Re:odpovědět
Neobtěžují mě rybáři to je v pořádku, kteří si dojedou na kole nebo pěšky dojel k řece. Ale toto léto asi někteří zlenošili a funguje tak, že minimálně přijede skupinka nebo jednotlivec autem/ autama k vodě, tam rozbalí stany, stolky, prádlo, ohniště zaparkuje mezi stromy, či ke stezce a regulérně kempuje. SPZ sice nemusí být návodné, ale polovina z těch aut má SMS někde z Liberecka, Prahy. Někde se prostě muselo rozkřiknout, že to tady jde na divoko kempovat.

Zkuste si to projet, uvidíte. Pokud se podíváte na katastr tak podél Labe je pruh, kde kempují a parkují v zásadě Povodí Labe a kde parkují jde o pozemky soukromníků. Pochybuji, že to funguje na povolení, protože ze článku výše vyplynulo, že to Povodí Labe také nerado vidí.
Jméno:
Datum:10.07. 20:47
Titulek:RYBÁŘIodpovědět
TAKÉ JEZDÍM NA KOLE DO Brandýsa n/l. ta trasa z Kostelce do Brandýsa n/l podle Labe je hrazná asfalt rozpraskaný, kořeny lezou ven ,to si někdo namastil kapsu , když tu trasu asfaltoval podél stromů. I blb pochopí že kořeny to časem roztrhaji

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz