zpět na forum

Jméno:Petr M.
Datum:06.07. 17:34
Titulek:Kempování podél Labe. Legální?odpovědět
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, často jezdím podél Labe z Nerátek do Jiřic a pak dál po cyklostezce až na Brandýs. Je to moje taková tradiční cesta. Nicméně všiml jsem si, že tento rok extrémně přibylo rybářů a kemperů, kteří si dojedou přes pole až k Labi, vybalí stany a mají to místo kempu. Ohniště, stany, stoly. Dokonce mezi Lobkovicema a Jiřicema je zaparkovaná pojízdná maringotka. Tenhle rok je to ale co 50 metrů stan.

Dříve jsem viděl rybáře, teď už to jsou regulérní kempingová místa. A můj dotaz. Je tohle kempování u Labe vlastně legální? Případně co s tím. Například v Mělníku toto bylo zakázáno. https://praha.idnes.cz/ryb ari-melnik-vyhlaska-venkov ni-prenocovani-zakaz-kemp- p21-/praha-zpravy.aspx?c=A 170330_2315813_praha-zprav y_nub
Jméno:Jana
Datum:06.07. 23:42
Titulek:kempováníodpovědět
Minulý týden jsem se nad tím také pozastavila-jela jsem na kole po mlékojedské straně.Je to ale dotaz spíš na MěÚ...
Jméno:Jan
Datum:07.07. 05:37
Titulek:tak to bude matrošodpovědět
Po jejich působení na okolí a vodu v řece.V běžném kempu platí pro provozovatele určitá pravidla a zásady,za místa se platí.Jak takto vypleněná příroda asi bude vypadat??!Určitě se tam najde spousta zajímavého "materiálu" jako budou jehly,papírky a další binec.
Jméno:Milan
Datum:07.07. 05:34
Titulek:koukám zase další zastánce regulaceodpovědět
... a Vás to nějak obtěžuje, že tam Ti lidé kempují ? Taky často jezdím po cyklostezce na Brandýs a po obou březích vídám rybáře a nemám s tím žádný problém.
Jméno:vážený
Datum:07.07. 10:44
Titulek:Milaneodpovědět
Je velký rozdíl rybář,jež je školen českým rybářským svazem,jemuž i přispívá ročně na provoz a chová se k přírodě zodpovědně a je velký rozdíl zdivočelý,nezodpovědný a ničemný tramp alias kempař ve volné přírodě.Je velký rozdím v působení na přírodu mezi těmito dvěmi.Mimochodem -kdo myslíte že zaplatí náklady na asanaci a revitalizaci po jejich působení??!My všichni z našich daní! A nejde jen o peníze.Tak si to uvědomte.
Jméno:Bordel
Datum:07.07. 17:41
Titulek:Pane Milaneodpovědět
Vždycky jsem si myslela, že jsou rybáři pořádní přírodu milující lidé, ale opak je pravdou. Běžte se projít ke starému Labi v Lobkovicích! Když už chtějí kempovat, tak ať si po sobě odvezou petky a ostatní komunální odpad.Upřímně mi je z těch lidí na blití a to doslova! Hrají si na milovníky přírody a při tom po nich potopa. Jsou to lidská PRASATA a za to se vepřům omlouvám.
Jméno:asi
Datum:07.07. 19:32
Titulek:jsteodpovědět
Jim stál velkým příkladem,tak proto.Některých lidí je mi líto.
Jméno:No
Datum:09.07. 05:49
Titulek:jistěodpovědět
Rybáři velcí ochránci přírody a okresní hygienici,stačí sledovat co po nich zůstává po sezení.
Jméno:Petr M.
Datum:08.07. 09:44
Titulek:Re:odpovědět
Neobtěžují mě rybáři to je v pořádku, kteří si dojedou na kole nebo pěšky dojel k řece. Ale toto léto asi někteří zlenošili a funguje tak, že minimálně přijede skupinka nebo jednotlivec autem/ autama k vodě, tam rozbalí stany, stolky, prádlo, ohniště zaparkuje mezi stromy, či ke stezce a regulérně kempuje. SPZ sice nemusí být návodné, ale polovina z těch aut má SMS někde z Liberecka, Prahy. Někde se prostě muselo rozkřiknout, že to tady jde na divoko kempovat.

Zkuste si to projet, uvidíte. Pokud se podíváte na katastr tak podél Labe je pruh, kde kempují a parkují v zásadě Povodí Labe a kde parkují jde o pozemky soukromníků. Pochybuji, že to funguje na povolení, protože ze článku výše vyplynulo, že to Povodí Labe také nerado vidí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.07. 14:04
Titulek:táboření u Labeodpovědět
Ano, máte pravdu. Pravidelně se jezdím koupat do Labe, ale ne do té proslavené neratovické riviéry, k tomu ještě něco časem napíšu. A nebude to žádná chvála. Ale vrátím se ke "kempování", přiléhavější je táboření, u Labe. Pokud je mi známo, u nás je táboření bez povolení ve volné přírodě zakázáno. Ano, byly časy, kdy jsme tábořili u Vltavy tam, kde jsme zastavili s loďmi (pro radost paní Mrzílkové a spol. musím oznámit, že vlastním průkaz Vůdce malého plavidla). Přesně jak zde popisujete, táboří se nadivoko u Labe, dvakrát jsme dokonce našla z břehu upevněný vlasec s háčkem. Byli mezi nimi i cizinci. Místní přijíždějí na kole či na nějakém mopedu, ale tohle jsou lidé odjinud. Asi je to tady opravdu benevolentní a to se rozkřikne.
Jméno:Petr Paseka
Datum:09.07. 15:41
Titulek:Anoodpovědět
Jsou táborníci a "táborníci". Jsem z generace, která četla "Rychlé šípy". Těm druhým říkali "takytáborníci", nebo po skautsku "mastňáci". Po správných tábornících nezbude ani stopa, max složka suchého dřeva pro další slušné. Po těch druhých spoušť odpadků. A to tehdy, v dobách RŠ nebyly pet láhve, mikroteny, ani nápojové plechovky.
Jméno:
Datum:10.07. 20:47
Titulek:RYBÁŘIodpovědět
TAKÉ JEZDÍM NA KOLE DO Brandýsa n/l. ta trasa z Kostelce do Brandýsa n/l podle Labe je hrazná asfalt rozpraskaný, kořeny lezou ven ,to si někdo namastil kapsu , když tu trasu asfaltoval podél stromů. I blb pochopí že kořeny to časem roztrhaji
Jméno:Mirda
Datum:10.07. 22:11
Titulek:kapsa se mastí pořádodpovědět
Tady se mastí kapsa pořád. Všechny komunikace mají nějaké vady, buď nebylo řešeno zasakování dešťové vody nebo jsou chodníky vlnité jak horská dráha, nevhodné klouzavé dlaždice např. u bazénu, autostráda s betonovými monstr obrubníky jako pěst na oko v oddycháči Mrdílkové u Labe - viděl jsem v Brandýse v parku u zámku mlatové cesty s kovovými obrubníky, jsou ideální v přírodním prostředí a další zrůdnosti. Všechny stromy jsou ořezané. Mohl byste mi někdo vysvětlit, proč musí být urostlý zdravý strom opižlán, když roste a nic mu nechybí? To si někdo mastí kapsu.

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz