zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.07. 13:47
Titulek:Hoří pole i s úrodou....odpovědět
To se dalo čekat, když jsou taková sucha a vedra. Tady na Výsluní lidé vyhazují z oken hořící vajgly, kdy začne také hořet pole s ječmenem ke Kojeticům, a to by chytl i lesík na Skalách, je to jen otázka času. Měl být už dávno svolán krizový štáb, vydán zákaz používání pitné vody na zalévání, zákaz používání otevřeného ohně a jiných praktik vedoucích ke vzniku požáru. Radnice má jako pštrosi hlavy zastrčené v písku a nereaguje na sucho a vedro. Jich se to netýká. Na odboru životního prostředí jsme se ptala, zda konečně zakážou sekání, no, tráva se už tomu nemůže říkat, vedoucí odboru mi odpověděla: "Uvidíme". To je zase parádní přístup k problémům ve městě. na webu nic, na facebooku nic, ten je také na dvě věci...

Včera shořelo sto hektarů u Úžic, dnes hoří v labském kaňonu...vzpomenete si, jak za komunistů chodily u trati požární hlídky a zahasily oheň v počátcéch, to ještě jezdily parní lokomotivy, dnes prý je to od jiskry od lokomotivy...a požár se rozšiřuje do lesa. Proboha, na polích stojí sklady a satelity, mizí před očima, a teď sucho a požáry...žádný Sovětský svaz nám nepomůže jak v 47...myslíte, že nám pomůže EU a USA????

www. požáry.cz

Požár pole na Mělnicku si vyžádal druhý nejvyšší stupeň poplachu
Střední Čechy – Mimořádné nasazení hasičů si v úterý odpoledne vyžádala likvidace požáru pšeničného pole u obce Úžice na Mělnicku. Kvůli potřebě nasadit velké množství cisteren, pro něž byla zřízena dvě čerpací stanoviště, dokonce vyhlásili III. stupeň požárního poplachu. Ten je na čtyřstupňové škále druhým nejvyšším. Režim, který ještě může následovat, se pro svou výjimečnost ani nenazývá čtvrtým stupněm, ale nese označení „zvláštní“. Velitel čety ze stanice Mělník nechal prověřovat i dostupnost letecké techniky, připomněl Jaroslav Gabriel z centrály středočeských hasičů.

Zdroj: https://melnicky.denik.cz/ pozary/pozar-pole-na-melni cku-si-vyzadal-druhy-nejvy ssi-stupen-poplachu-201807 04.html
Jméno:pozorovatel
Datum:04.07. 18:27
Titulek:Nevidíte si do ustodpovědět
Jednou nám kážete musíte zalévat ted zase nezavlévat. Pokud mi zakážete zalévat pitnou vodou tak čím mám tedy zalévat to vaše zelené blaho.Nevidíte na špičku nosu.Jste stejná ekoteroristka jako ta banda sluníčkářů.
No a co tak shořelo 100 hektarů myslíte že to něčemu vadí??? Úrody je stejně nadbytek a to co se neprodá se vyhodí.Chováte se jako zachránce planety ale jste stejná jako komunisti a u vás která ste je zažila tak ještě horší.
Datum:04.07. 21:39
Titulek:ale hochu, mírni se....odpovědět
Zalévám tak, že se osprchuji ve vaně a tím, co vy pošlete do kanalizace, já zaleju svoji novou výsadbu pod balkonem. Jsem rasista, xenofob a nácek, takže mi další nálepka nevadí. Musíte se smířit s tím, že budu hájit a bránit přírodu proti takovým lemplům jako jste vy, a třeba mě kvůli tomu budou lidé i volit. Víte, že gestapo už v Německu, pak v Protektorátu Čechy a Morava a posléze po zahájení války jako první zatýkalo a popravovalo nepřátele režimu, tj. komunisty a sociální demokraty a internovalo je v koncentračních táborech?
Jméno:Míša
Datum:05.07. 08:16
Titulek:jste z okruhu starostky a ODS, coodpovědět
Nevím, co vám vadí na paní Spěváčkové. To je špatné, když brojí proti zbytečnému kácení a ořezávání stromů, aby kamarádi úřednic z radnice měli kšeftíky? Je špatné upozornit lidi na územní plán předpokládající zastavění zahrádek rodinými domy? To dělají ekoteroristi? Ti přece vyhrožují sabotážemi, to vážně dělá ta paní? To bych se divil. Neměl byste ji urážet, je jediná ve městě, která vidí dál do budoucna, je velmi vzdělaná, rozumí komunální politice a má bohaté zkušenosti.
Jméno:Jnr
Datum:05.07. 09:59
Titulek:-odpovědět
Pan pozorovatel už mohl vypozorovat, že zalévání pitnou vodou je luxus, který si už brzy nebudeme moci dovolit. A proto se má více používat tzv. šedá voda.

Pokud by to bylo nad vaše intelektuální síly, vypozorujte si to na googlu.
Jméno:luboš
Datum:04.07. 16:37
Titulek:lidiodpovědět
Na přírodu,dobré vychování,úctu a další hodnoty kašlou,zajímají je jen vlastní zájmy,byznys a peníze.O ničem jiném se dnes okolo člověka nemluví.Až jednou bude pozdě-a ono už začíná být-lidi si to tupě uvědomí.Leč už jim nebude pomoci.Prostě kdo chce kam...Smutné,že to někdy za rozhodnutí 1 člověka odnesou celé masy lidstva.
Datum:04.07. 23:07
Titulek:sucho a špatná údržba zeleně si vybírajíodpovědět
daň. Hynou ptáci. Dnes jsem u našeho vchodu našla druhého mrtvého kosa. Mají žízeň, ale už i hlad. Shoblované plochy neposkytují žádnou potravu. Žádné housenky, žádní brouci ani jiná žoužel. Místo půdy beton, místo rostlin hnědá sečka nebo písek a suchá hlína. Kdo za to může? 1.) starostka, protože někdy v únoru nebo březnu podepsala harmonogram seče. 2.) Odbor životního prostředí, speciálně úřednice Vaculová, která má na "starosti" městskou zeleň a není schopná rozhodnout o způsobu a době sekání. Už dávno měla zůstat část KAŽDÉ trávníkové plochy neposekaná, aby se zde vyvíjel hmyz a byla potrava pro včely a motýly, tyto úseky by byly sekány dvakrát do roka jako klasické louky. Důslednou osvětou v Listech by byly poučeny i široké vrstvy málo vzdělaných obyvatel, proč se seče jen část ploch a to jen na výšku 10 cm a ne méně! Podle sdělení pracovníků FCC je rozhodující pokyn odboru životního prostředí kdy a jak sekat.
Jméno:Jarda
Datum:05.07. 08:30
Titulek:odbor ŽPodpovědět
S tou blondýnou na radnici se měli už dávno rozloučit, nerozumí ničemu. Pohádal jsme se s ní, já mluvil o voze a ona o koze. Zbytečné. Slyšel jsem, že je tam z protekce, podle toho to vypadá.

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz