zpět na forum

Jméno:Petr Paseka
Datum:16.06. 19:04
Titulek:Šanda opět pobavil veřejnost odpovědět
Politický turista P. Šanda, uprchlík z oranžové partaje, vypráskané ve volbách, si založil Nera Hnutí. Již stačil oblažit neratovickou veřejnost letáčky ve schránkách a perlí i na netu. Tož se podrobněji podívejme, co že ti "nezávislí" nabízejí. Upřímně - a trošku hořce - jsem se pousmál nad požadavky "rychlých přímých spojů do Prahy a Neratovic". Šando, kdo pak nám tu před 3 lety jásal a tleskal nad tzv. integrací autobusové dopravy? Kterou prosadilo díky drtivé většině ČSSD minulé vedení kraje. Jasně, jsem bez sebe z toho, že si mohu (podle vašich slov) koupit v Nera integrovanou jízdenku až do Berouna. Ale že si nemohu koupit sms jízdenku, než po Praze, to je detail, co? Vždyť tam jezdí do práce jen několik tisíc lidí. Pojďme dál. "Lepší komunikace správy města s občany". Zastupiteli Šando, zažil jsem vás na pár besedách s muslimy. Kdo měl tu drzost mít jiný názor, než vy a vaši "hosté", nedostal mikrofon... nebo byl vámi rázně okřiknut. Skončím drobným postřehem: nevím, jak komu, ale měl logo hnutí připomíná holou zadnici. Snad i proto tito kandidáti v programu opakovaně škemrají o peníze ...?
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.06. 17:36
Titulek:odpověďodpovědět
Rád bych upřesnil některé věci. Především NeraHnutí jsem si nezaložil, byl jsem jen jedním z řady lidí, kteří jej založili.
Přímé spoje nejsou nic proti integraci do ROPIDu. Mělník přímé spoje má, i když je také součástí ROPIDu, čili tamní radnice je dokázala vyjednat s krajem a Prahou, neratovická nikoliv. To, že si nemůžete koupit sms jízdenku opravdu není moje vina, to snad každý chápe.
Beseda s muslimy se konala jedna, mikrofon dostal každý, kdo ho ještě neměl.
O peníze neškemráme. Důvod, proč děláme sbírku na kampaň je jednoduchý, nechceme být zavázáni sponzorům. Proto je taky určena maximální výše daru jednoho občana na kampaň. Je to věc, která tu ještě nebyla, tak chápu, že je obtížné si na to zvyknout. Úplně bez peněz se kampaň dělat nedá, a tak je to na občanech města, zda chtějí podpořit náš program, nebo upřednostní strany či kandidátky, které nemají žádné omezení ohledně financování své kampaně.
Jméno:STROP
Datum:20.06. 18:13
Titulek:proč máte stropodpovědět
u výše daru? Jako trapný, ne..Inu učitelé se nezapřou.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:21.06. 11:49
Titulek:odpověďodpovědět
to je vcelku jednoduché. Nechceme, aby financování kampaně stálo na malém počtu velkých darů, nýbrž aby stála na větší počtu menších darů.
Pokud budou občané opravdu chtít změnu, pak nám nějaký třeba drobný dar zašlou. Pokud ji tolik nechtějí, nemá smysl to dohánět velkými penězi od několika jednotlivců.
Jméno:Emil
Datum:18.06. 12:29
Titulek:starostovéodpovědět
Nevíte, kdo chce kandidovat na starostu? Hrodek, Šanda. To víme. Kroužecký byl velmi rozčarovaný v roce 2010, že ho Mrzílková převálcovala, chtěl být za každou cenu starosta.Někteří lidi mají o sobě neuvěřitelné mínění. Kdo další? Budete kandidovat, paní Spěváčková? Pokud ano, za koho?
Jméno:Radka
Datum:18.06. 22:33
Titulek:starostovéodpovědět
Souhlasím s vámi.A netroufám si odhadnout,byl-li by býval Kroužecký lepší/horší...Asi by mu byly u zadele jachty.Možná.Pí Spěváčkovou na starostku netipuji,ale v zastupitelstvu bych ji určitě ráda viděla!
Jméno:Zdeněk
Datum:18.06. 18:52
Titulek:logoodpovědět
Nerahnutí = recykláti
Nejen podle loga, ale hlavně podle lidí na kandidátce. Neuspěli jinde, dali dohromady hnutí a zkusí to společně.
Jen nerozumím jedné věci. Pro pana učitele Šandu je to asi osmý nebo devátý politický projekt, se kterým spouští revoluci. Tu celosvětovou, tu odborářsko - dělnickou, nyní tedy neratovickou. Vždy to skončilo hádkami, odchodem znechucených lidí a následně odchodem i pana učitele Šandy. A nerozumím tomu, že se stále najdou lidé, kteří se s ním chytnou za ruce a jdou do boje. ne svého. Šandového boje. A jak píšou přispěvatelé výše - po zlu nemusí přijít nutně dobro. Ostatně, podívejte na vládu.
Jméno:Pavel
Datum:19.06. 09:09
Titulek:proč?odpovědět
Podívejte se na předsedkyni ČSSD pí. Soukupovou. Jen aby byla u koryta a připadala si, že je důležitá, tak zradí vlastní stranu, zradí svoje voliče a nacpe se k Šandovi. Ano k tomu Šandovi, který ji rozložil celou neratovickou ČSSD a když bylo nejhůř, tak okamžitě ze strany vystoupil. Proč neudělá ČSSD vlastní kandidátku? Proč se nespojí třeba s komunistama? Vždyť by to jen kopírovalo to, co je teď ve vládě. Proč se cpe a lísá k Šandovi? Tímto ztratila moje sympatie.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.06. 17:51
Titulek:odpověďodpovědět
Paní Soukupová rozhodně nezradila vlastní stranu. ČSSD jsme nabídli účast na kandidátce právě proto, že paní Soukupová nikdy nezradila svoje voliče. Je určitě lepší, když lidé, kteří se shodnou na programu, kandidují na jedné společné kandidátce, než aby štěpili síly a umožnili tak pokračování politiky současné radniční koalice. Chápu na druhou stranu, že příznivci politiky současné koalice by si takové štěpení přáli. Naštěstí se podařilo většinu opozice sjednotit.
Jméno:yy
Datum:19.06. 20:00
Titulek:Podpisyodpovědět
lidí, kteří mají trvalé bydliště v Neratovicích. Tzn. v Neratovicích, Mlékojedech, Lobkovicích, Byškovicích, Korycanech! Tak že těch platných podpisů bude podstatně méně.
Jméno:P. Šando
Datum:20.06. 17:59
Titulek:pí Soukupováodpovědět
nezradila voliče,ale Vy ano+rozložil jste její stranu. Vy jste ji ukecal-v ukecání/okecání jste mistr světa, tak nějak že aby mohla mít vliv na voliče, nezbyde než jít s Vámi.Pí. Soukupová, pokud chce být zastupitelka, se musí někam přiřadit s tím co má za počet lidí, ale u mě tím ztratila kredit. Už má svůj věk, tak spíš jste ji ukecal proto,aby jste měl známé a seriozní tváře na kandidátce. Volíte jinou taktiku než minule,skromně se necpete na místo se starosty (ano-bylo to hloupé a netaktické se takto prezentovat, to už, poučen víte. Nyní jste skromný, záleží Vám jen na městě. Oba víme,že je to blamáž, excelentně vedená, jak jinak u Vás. Dejte na kandidátku slib, že nechcete být starosta, budete pomáhat podle svých sil, ale at je starosta někdo jiný z kandidátky. napište jména a praxi-vzdělání u možných kandidátů. Pak Vám 1/10 toho, co prezentujete, uvěřím.
Jméno:Petr Paseka
Datum:19.06. 10:09
Titulek:Učitel Šanda?odpovědět
Obyčejný živnostník. Soukromý angličtinář, který má nouzi o žáky, protože houby umí. Tak už se pár let snaží živit politikou. Napřed chtěl založit v Nera neziskovku a zatáhnout sem pár stovek připrchlíků. Nevyšlo mu to, tak usiluje o politické koryto.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.06. 17:57
Titulek:odpověďodpovědět
Nouzi o žáky nemám. Neziskovku jsem založit nechtěl. Zatáhnout sem "připrchlíky" taky nechci. Kdo tyhle fámy vymýšlí taky nevím, ale určitý tip mám.
Jméno:Petr Paseka
Datum:19.06. 20:53
Titulek:Tak ten tip sdělte!odpovědět
A vylezte z FB kanálu! Založte si na webu diskusní fórum. Volné a necenzurované. A přiznejte se, že jste 3/4 vašeho volebního programu ukradl paní Spěváčkové. To zase bude výmluv, že?
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.06. 23:16
Titulek:odpověďodpovědět
Nepíšu veřejně věci, pro které nemám důkazy.
Jméno:Rother
Datum:20.06. 08:14
Titulek:?odpovědět
Proč by měl někdo hned něco krást. Před pár lety nestačily na 5%. Ale doba se změnila.
Myslíte, že jen jedna osoba na světě má takovéhle názory?
Jméno:Pavel Šanda
Datum:20.06. 09:53
Titulek:odpověďodpovědět
Nevím přesně, které body programu má autor příspěvku na mysli. Program paní Spěváčkové jsem četl před 4 roky. Jestli má na mysli ochranu zeleně, pak v pořádku.
Jméno:Pavlína
Datum:21.06. 09:26
Titulek:Hodnotová prostituceodpovědět
Šanda, Soukupová a spol. Neuvěřitelné! Pavel Šanda, organizátor proislámských přednášek, megafonový vyvolávač hesel v davu a udavač, člověk ochotný založit třeba i hnutí čertů, pokud by ho to konečně vyneslo k vysněné moci. Ještě mu to nikde nevyšlo, tak tedy dvacátý pokus. Své schopnosti už mockrát předvedl, mj. rozkladem neratovické ČSSD, i z jeho vlastní učitelské firmy všichni raději utekli. Chlap neschopný uživit vlastní rodinu, kterého na Facebooku veřejně umravňuje i vlastní žena! Tak to bude opravdový zachránce Neratovic, na takového starostu se už teď těším. A asistuje mu předsedkyně místní ČSSD, které tu stranu tenhleten exot zničil pod rukama. To se nedivím, že na tom socani jsou tak jak jsou, když tam mají takovéhle kádry. Předsedkyně co potopí vlastní stranu a kvůli snaze udržet se u moci vleze do řiti tomu, co ji léta škodil a ničil. No to je fakt bizár :-)
Jméno:Pavel Šanda
Datum:23.06. 13:34
Titulek:odpověďodpovědět
Nepřemýšlel jste o tom, že by jste se dal na politiku? I když na druhou stranu bych řekl, že už se to stalo.

Jen k těm proislámským přednáškám: Nazvat besedu o islámu proislámskou přednáškou vyžaduje značnou fantazii. Navíc nevidím důvod, proč bych jako ateista, tedy člověk, který nesouhlasí s žádným náboženstvím, pořádal jakoukoliv přednášku ve prospěch jakéhokoliv náboženství.

Na druhou stranu jsem schopen odlišit náboženství od věřících lidí. Třeba mezi příznivci NeraHnutí jsou i věřící křesťané, ale jsou to skvělí lidé, přestože se s nimi neshodnu v otázce existence boha. Jejich víra je jejich soukromá věc a do našeho úsilí o změnu politiky města víru netahají, takže za mě dobré.

Zachráncem Neratovic jste mě nazval vy. Já se tak nikde neprezentuji a ani se tak necítím. Stejně tak se nevydávám za dokonalost samu. Nedokonalost je tak nějak vlastní lidské podstatě, bych řekl.

Obviňovat Jarušku Soukupovou, že potopila vlastní stranu tím, že se rozhodla spolu s místní organizací ČSSD neštěpit opoziční síly postavením vlastní kandidátky, je dost absurdní. Natož pak ji obviňovat, že se snaží udržet u moci? U jaké moci? U moci, kterou má v našem městě opoziční zastupitel v našem speciálním typu neratovické demokracie, kde jsou opoziční zastupitelé prakticky v každém jednom případě postaveni před hotovou věc?
Jméno:Petr Paseka
Datum:24.06. 20:25
Titulek:"Beseda" o islámuodpovědět
Bylo nebylo, přijel do Nera "besedovat" nějaký pán původem ze Sýrie. Pomíjím fakt, že ač (jak řekl) žije v Čechách 50 let, neumí česky ani tolik, aby mu bylo rozumět. Mluvil skoro hodinu, než jste pustil ke slovu přítommou veřejnost. I byli jsme poučeni: že Karel IV. a Jan Hus byli současníky a chodili si pro rozumy k Syřanům. Že Cyril a Metoděj přišli na Velkou Moravu ze Sýrie (sic!). O řecké Soluni ten pán asi neslyšel, zrovna tak, že tito kněží přinesli do českých zemí nejen křesťanství, ale také položili základy vzdělanosti, založili školství atd. Pomyslnou korunu jeho "objevům" nasadil tento pán tvrzením, že první popsal Prahu v 10. století arabský cestovatel Ibrahim ibn Jakub. To ano, ale byl to španělský Žid. Zkrátka, bez Syřanů bychom (ne by jsme) ještě dnes lezli jako opice po stromech... :-)

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz