zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.05. 12:25
Titulek:Právě se ořezávají kvetoucí lípy v Mlékojedechodpovědět
Ano, čtete dobře, právě v tomto okamžiku jakási firma ořezává větve lip u křížku v ulici Hlavní v Mlékojedech. Je katastrofální such, nenechte se mýlit současnými bouřkami a přeháňkami, do suché a ještě udusané půdy se vsákne minimum, zbytek odteče do kanálů. Stromy musí bojovat se nedostatkem vláhy a najednou k tomu přibude ztráta části koruny (listy provádějí fotosyntézu, zajišťuje výživu), musí část energie vrhnout na zacelení zbytečných ran a současně čelit infekci, která jimi proniká do těla stromu. Stromy právě kvetou, stovkám včel poskytují potravu, na stromy je vázán i jiný hmyz, panebože, jak je možné, že odbor životního prostředí toto dovolí. Nejen dovolí, ale i zařizuje a ještě toto drastické a zbytečné ořezávání nazývá výchovný řez. Čtyřicetileté stromy nepotřebují žádný řez. Před našima očima probíhá likvidace stromů, jak to může někdo dovolit??? Je to podruhé za poslední týdny, nejprve rozkvetlé jeřáby vedle Tesca, nyní lípy. Paní úřednice Jana Vaculová mi opět do telefonu tvrdila, že arborista nemá jiný termín, a přidala i další"argument" - prý nikde není napsáno, že se kvetoucí stromy nesmějí řezat!!!!! To je přece samozřejmost, je to otázka morální a etické úrovně člověka, který rozhoduje. Osoba, která to nechápe, nemá na radnici co dělat. Nic jí neříká odpovědnost za stav životního prostředí. Koho si na Městský úřad starostka a tajemník vybrali a proč? Před lety bývalý tajemník vyhodil zdatnou a zkušenou úřednici paní Šafránkovou proto, že 17 minut byla mimo radnici bez odpíchnutí. Teď prochází úředníkům jakýkoli přehmat. Co vy lidé, na to?
Jméno:Eva
Datum:24.05. 17:05
Titulek:tohle už je na žalobuodpovědět
taková zvěrstva,jak když se někdo pomátnul.Dlouhodobě.
Jméno:Jiří
Datum:24.05. 22:08
Titulek:... a to si to mlékojedštíodpovědět
nechají líbit?
Jméno:Hel
Datum:24.05. 22:38
Titulek:!?odpovědět
Když se to děje, co tam poslat ČIŽP, ti maj snad tohle na starosti ne?
Datum:24.05. 22:46
Titulek:Už byli informováni...odpovědět
Už dvakrát. Minulý týden kvůli ořezání kvetoucích jeřábů, dnes kvůli kvetoucím lipám v Mlékojedech. Obávám se ovšem, že ČIŽP je poněkud bezzubá, bohužel. Spíš by bylo potřeba provést personální změny na městském úřadě a jít do voleb zvolit lidi, kteří si uvědomují svou odpovědnost za životní prostředí. Jenže i starostka Mrzílková se prezentovala jako bioložka a ekoložka a co jsme se za její "vlády" dočkali. Pozor, ani ODS (Hrodek) není zárukou nějakých změn v tomto směru.
Jméno:Jana
Datum:25.05. 11:21
Titulek:další ničení?odpovědět
Prý se dnes začnou ořezávat lípy s květy u kapličky v Mlékojedech. Kdo to čtete, běžte se prosím podívat, jestli je to tak.
Jméno:MSTR
Datum:25.05. 20:57
Titulek:25.5.odpovědět
Dnes tam ještě nikdo nic nepáchal.
Jméno:Máca
Datum:30.05. 11:43
Titulek:Z Mělníkaodpovědět
Dobrý den,
čeho je moc - toho je příliš. Při procházení parku na Polabí jsem nemohl přehlédnout jak jistá firma rizikového káceni prořezává stromy nad dětským hřištěm. Řikám v pořádku, bezpečnost na prvním místě! Všiml jsem si, že na zemi leží převážně zdravé větve a tak jsem se pracujících zeptal kdo si jejich práci objednal. Odpověděli, že město Mělník. Ptal jsem se na rozsah prořezu. Prý prořezávaj suché větve a to mě rozohnilo, protože na hromadě ležely i zdravé větve o průměru 10cm.
Zeptal jsem se ještě jestli by se ty zdravé větve neměli prořezávat v období vegetačního klidu. Odpoveď byla, že to se vztahuje na kácení. No nic šel jsem si po svém, ale červíček hlodal a tak jsem zavolal na ČIŽP, kde mi bylo potvrzeno, že prořezání starých větví stromům pomůže, ale zdravých nikoliv. Na základě této informace jsem volal na Město Mělník vedoucímu odboru životního prostředí. Ten mi sdělil, že se jede podle plánu a že prořezáváni suchých i ZDRAVÝCH větví, stejně tak kácení stromů je dle SCHVÁLENÉ dokumentace. Termín je prý květen a červen.
Takže závěr si každý udělejte sami.
Mě osobně to štve, protože netuším proč zdravé větve neprořezali v uplynulém nebo následujícím období veg. klidu. Co je rizikové, nechť provedou okamžitě. Hrajou si tam na hřišti děcka, ale tohle fakt né!!!
Datum:04.06. 22:34
Titulek:obracíme se zase na ČIŽPodpovědět
A dnes někdo ostříhal kvetoucí lípu ve vnitrobloku mezi Kojetickou, Na Výsluní, Benešovkou a OSN. To je ten plac jak je hřiště na fotbal. Nejhorší je, že ani odborníci zahradníci nechápou, proč by se neměly stromy řezat v květu, vždyť to podle nich nevadí. A co včely????? Nechápou, vůbec nic.
Jméno:Romy
Datum:05.06. 10:16
Titulek:Dnesodpovědět
Něco se prý děje na hřišti za náměstím - ulice v Hájích. Kácí se tam něco?
Jméno:Proč jsme to dopustili???
Datum:05.06. 11:36
Titulek:Hrozba pro zemědělskou půduodpovědět
http://www.ceskatelevize.c z/porady/1095913550-nedej- se/217562248420014-nadace- pro-pudu/

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz