zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.05. 14:20
Titulek:Jak dlouho ještě bude město mrzačit a týrat stromyodpovědět
Před chvílí jsem pozorovala, jak "odborníci" ořezávají kvetoucí jeřáby u domu vedle Tesca. Stromy kvetou, hnízdí ptáci a oni řežou větev po větvi. Radnice si prostě objedná ničitele stromů a a ten jim za peníze uřeže cokoliv. Nikdo už si toho nevšímá, odbor ničení přírody si spokojeně mne ruce a my tu zkázu zaplatíme.
Jméno:Jan
Datum:17.05. 17:01
Titulek:ano,je to takodpovědět
Hmyzu zdar se patrně rozhodla zničit ve městě vše živé a kdyby mohla,zlikvidovala by i své živé odpůrce,možná je nahnala do plynu či kdo ví..A lidi jen tupě přihlíží.Inu,nic jejich osobního,tak proč ne.Jako stááádečko.
Datum:17.05. 21:26
Titulek:strom ví, jak má růst...odpovědět
Bohužel, prostý lid je pevně přesvědčen, že se okrasné stromy MUSÍ řezat!!!!! Dnes jsem to vyslechla u hromady živých větví kaštanů (jírovce) u kulturáku. Starý strom se neřeže, jen se mu odstraní suché větve. Oni si to pletou s řezem ovocných stromů, které se řezem nutí k plodnosti, ale zároveň se jim tím zkracuje životnost. Oni nevědí, že mladým stromům, jež se nazývají okrasné, se mají pouze po výsadbě zkrátit větve a upravit korunu, protože stromek přišel před výsadbou o kořeny a tak se musí vyrovnat velikost koruny a kořenového systému. To je tzv. výchovný řez. Pak už by se strom řezat neměl. Jak stárne, část větví usychá, a ty by se měly odstraňovat. Ale to, co vidíme ve městě, tyhle zásahy "odborníků" jsou nepochopitelné a nahánějí hrůzu. A ještě za květu, a když hnízdí ptáci. Strom musí rány zahojit (pozor, už se nezatírají jako dřív) a to ho stojí spoustu energie. Ranami do stromu vnikají různé houbové patogeny a ne vždy se jim strom ubrání. Takže ořezávání stromů přináší jen škodu. Pokud to přežijí, zkracuje se jim život.
Jméno:Jirka
Datum:22.05. 17:19
Titulek:Tahle garnitura se stara odpovědět
jen o jedno: co kde prodat, vytunelovat and kde ulejt prachy
Datum:22.05. 19:39
Titulek:zastupitel je přesvědčen, že koná dobro!odpovědět
Tak jsem dnes jednomu z koaličních zastupitelů řekla: "No, vy jste to dopracovali! Nejprve jste schválili změnu územního plánu, pak smlouvu s developerem, pak dodatek ke smlouvě, teď tam bude hypermarket 5 500 m2, doprava se bude valit kolem obytných domů, zkrachují malé obchody...." On na mě pořád nechápavě zíral a pak řekl, že se město přece musí rozvíjet a on do malých obchůdků nechodil...Buď to myslel vážně a pak opravdu nic nechápe, nebo jako kolovrátek jen opakuje starostčiny řeči či někoho jiného z její blízkosti...Je to katastrofa pro město, když v jeho čele jsou lidé, kteří jsou přesvědčeni, že svým rozhodnutím konají dobro...Bože, kam jsme se to dostali.

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz