zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.05. 22:22
Titulek:Nové hřiště Na Výsluníodpovědět
"V politice za nic nemůže náhoda. Pokud se něco děje, klidně se můžete vsadit, že právě tak to bylo naplánováno". Franklin Delano Roosevelt, 32. president USA v letech 1933-1945

Tak nám Na Výsluní za domy ve vnitrobloku vytrhali staré milované funkční houpačky, které už nikde nenajdete, historické kovové prolézačky a jednu dost nešťastnou skluzavku. Až na to poslední měly děti tyto historické prvky rády, hlavně mohly volně pobíhat v trávě, nic zde nejezdí a rodiče je zde pouštěly samotné. Jenže právě tudy má vést silnice k odstavné ploše, která by měla být vybudována na poli za sídlištěm. Jedním z argumentů obyvatel proti silnici bylo to, že by měla vést přes zelenou plochu s neuzavřeným dětským hřištěm. A ejhle, nyní se tu bude stavět nové, oplocené hřiště, věřím tomu, že proto, aby děti nevběhly pod auta, co se sem budou časem valit po nové silnici na parkoviště. Stejně jako Roosevelt nevěřím na náhody v politice. Místo trávy bude štěrk nebo písek, místo originálních prolézaček a houpaček unifikované "moderní" hrací prvky. A hlavně kolem plot jak v Sing-singu. Proč asi, když zde nehrozí dětem žádné nebezpečí a nemohou nikam utéci? Nemusíme dlouho přemýšlet.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.05. 09:30
Titulek:MŠ Čtyřlístek, topoly, hřiště...odpovědět
Další příprava na záměr města zničit stromy v MŠ Čtyřlístek: roste zde u plotu řada topolů. Jsou tak středního věku, ale v žádné případě nejsou nemocné nebo nebezpečné.Vytváří clonu mezi školkou (děcka jsou poněkud hlučná, jako všude) a panelákem, jako všechny stromy stíní, snižují teplotu, zachycují prach. Už je ořezali, ale jeden krajní topol pokáceli. Prý jsou přestárlé a nebezpečné. Ale výhony z kořenů nedávno polili roundupem, který je karcinogenní. To dětem nevadilo!!! Město v čele s vedoucí školky se chce stromů zbavit. Neustále pokračují v úsilí všechny vykácet. Prý tam chodí děti a mohlo by na ně něco spadnout. Když si radnice něco vezme do hlavy, uskuteční to, i kdyby vedení a úředníci šli přes mrtvoly (= běžné úsloví, je to metafora). Kousek pod stromy bylo pískoviště a altánek. Spolek se proti kácení odvolal a navrhoval, aby plocha ev. pádu stromů byla zbavena hracích prvků, pískoviště a altánek byly přestěhovány na druhou stranu zahrady, kde je dost místa a celý pás pod stromy osázen keři nebo vytvořen mokřad, aby tam nechodily děti. Plus půtek, aby byla jistota, že si zde nebudou hrát. Zahrada je obrovská a je zde dost místa. Nic takového se nestalo, včera tam přímo pod topoly nějací maníci stavěli akátové prolézačky. Takže bude následovat scénář: požadavek MŠ pokácení topolů, protože, hrůza hrůz, ohrožují děti pod nimi si hrajícími, následuje povolení pokácení, likvidace topolů... krásně rozpálená plocha bez stínu, kde si hrát děti nebudou, změna mikroklimatu, vedro a prach. Kurnik šopa, jak říkáme my Moraváci, tomu se říká plánování dopředu. Dělají vše pro to, aby aby ty stromy zničili a uškodili lidem v paneláku, kterým topoly slouží a vyhovují. Nikde jsem neviděla takovou nenávist vůči stromům jako tady. A nenávist vůči obyčejným lidem. Radnice se totiž kamarádí jen s těmi, co jim mají co nabídnout. Třeba pohlazení...:-)))

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz