zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.05. 22:18
Titulek:Zasedání zastupitelstva 9. května 2018odpovědět
Stručně: Na své čekali hlavně zahrádkáři a lidé z Výsluní kvůli stavbě Kauflandu a parkoviště - čili schválení nebo neschválení doložky ke smlouvě s Třešňákem.

Zahrádkáře nečekalo nic nového, starostka do omrzení opakovala větu, že ona ani město ne-mů-že za územní plán, vše prý určuje firma, která ÚP vytvořila. Pořád dokola opakovala, že město
ne-mů-že ovlivnit jeho obsah, to je ale nesmysl, město je přece ZADAVATEL a předkládá firmě požadavky na základní koncepci rozvoje území města, na koncepci veřejné infrastruktury atd., město určuje, jak bude vypadat nový územní plán. Starostka opakovala pořád dokola jako kolovrátek: není záměrem tohoto zastupitelstva rušit zahrádky. To víme. Oni je rušit nebudou, jen prodají městské pozemky na výstavbu rodinných domků a nový majitel zahrádkáře vymete...Nikomu nevysvětlila, proč v územním plánu jsou MĚSTSKÉ pozemky za Penny určené na výstavbu rod. domků a ne pro zahrádkáře. Sešlo se jich hezká řádka, ale jestli něco starostka postrádá, pak je to soucit a pochopení. Je to taková železná lady. A ten zbytek s ní táhne za jeden provaz.

Pak došlo na doložku, teď jen výsledek: vystoupil developer Třešňák a jako obvykle nevěděl, která bije; jeho slovní projev je katastrofa; minulá zastupitelstva po jeho vystoupení změnila názor a nepodpořila výstavbu hypermarketu, ale tahle naše semknutá koalice v čele s Mrzílkovou odolala a hlasovala třinácti hlasy PRO doložku s Třešňákem, tedy pro další krok k realizaci škatule s betonovou plochou hned za paneláky. Jak kdo hlasoval? 13 lidí, to je celá rada a zbytek koalice kromě Jakuba Ziky. Když přítomní občané odcházeli, volali: Hanba, hanba, hanba!!! Jenže s těmi to ani nehnulo. Škoda, že už není v módě defenestrace.
Jméno:občan
Datum:10.05. 07:26
Titulek:Dodatek smlouvy s Třešňákemodpovědět
Na projednání dodatku ke smlouvě se tentokrát dostavil osobně i pan Třešňák se svým zástupcem. Přítomní občané a zastupitel Pavel Šanda poukázali na řadu technických i právních nejasností projednávaného dodatku, díky kterým je dodatek pro město nevýhodný. Koaliční zastupitelé (až na starostku a místostarostu, kteří zjevně dodatek smlouvy obhajovali) neprojevili sebemenší zájem diskutovat a celou dobu opět mlčeli. Měli možnost se ptát přímo investora, ale tuto možnost nevyužili. Třešňák pak svým zmateným vystoupením pochybnosti nijak nevyvrátil. Navíc bylo definitivně potvrzeno, že výstavba původně slibovaných bytových domů nebude, protože na pozemcích investora na ně už není místo. Kdo naivně čekal, že po tom všem zastupitelé logicky dodatek ke smlouvě odmítnou nebo alespoň rozhodnutí odloží, ten se mýlil. Koaliční zastupitelé ho poslušně schválili. Měli do komunálních voleb asi poslední možnost aspoň trochu napravit spoji pověst, ale nevyužili ji. Opět hlasovali v zájmu cizího investora a ne v zájmu města. Znovu se logicky naskýtá otázka jak jsou na tomto zainteresování.
Jméno:Tomáš
Datum:10.05. 09:56
Titulek:domy a bytyodpovědět
Špatně jste poslouchal. Bytová výstavba bude. Jeden dům na pozemku Třešňáka a další domy na přilehlých pozemcích, který Třešňák kupuje. Takže se nebojte. Domy budou a byty si budete moci koupit. Vůbec nechápu, proč tady o tom mlžíte a nepíšete pravdu.
Jméno:občan
Datum:10.05. 11:32
Titulek:žádné mlženíodpovědět
Třešňák včera zmínil pouze záměr bytové domy stavět někdy v další etapě, bez konkrétního časového údaje a také záměr koupit přilehlé pozemky. Bytové domy se tak spolu s obchodním centrem a parkovištěm stavět nebudou, což v původních plánech bylo.
Jméno:Bylo
Datum:10.05. 11:48
Titulek:byloodpovědět
ale to by do toho nesměli někteří lidé stále rejpat, ale oni to s námi "myslí dobře". Jen nevím, co je pro Nerátováky lepší, jestli lán hnusné řepky nebo škatule. Ale občane-souhlasím s Vámi, bytové domy by byly lepší-díky OS nebo jak si skupinka lidumilů říká
Jméno:Ruda
Datum:10.05. 12:16
Titulek:kde bydlíte? Někde v domku se zahradouodpovědět
My tady bydlíme a nechceme, aby klesly ceny našich bytů. Vy na poli neznáte nic jiného než řepku? To jste tedy vzdělanec.
Jméno:Tomáš
Datum:10.05. 15:20
Titulek:nebojteodpovědět
Nebojte půjde to rychle po sobě. Kaufland s parkovištěm a pak hned bytové domy. Během příštího volebního období bude postaveno vše.
Jméno:Jenda
Datum:10.05. 21:09
Titulek:Obdivuji vaši opovážlivostodpovědět
Milá Sibylo, jak víte, kdo bude ve vedení města v příštím volebním období a co se bude stavět?
Jméno:Tomáš
Datum:11.05. 08:30
Titulek:nebude mít vlivodpovědět
Je jedno kdo bude ve vedení města a jaké bude složení zastupitelstva.. To už na stavbu nebude mít žádný vliv. Vše už bude v režii Třešňáka. A jak on řekl, půjde to rychle za sebou. Kaufland s parkovištěm a pak na dalších pozemcích bytové domy.
Jméno:Honza
Datum:11.05. 12:12
Titulek:pro Tomášeodpovědět
Jen se neunáhlujte. Nové zastupitelstvo snad nebude Třešňákovi tak poslušně zobat z ruky jako to současné. A probíhající soudní jednání možná zneplatní změnu územního plánu č.3, na které to všechno stojí. Pak se možná Třešňák ještě rád pozemku zbaví.
Jméno:Milan
Datum:12.05. 09:40
Titulek:bydlím na výsluníodpovědět
Město se musí rozvíjet. To je fakt s kterým nic nenaděláte. 90% obyvatel si kaufland přeje a nebo je jim to jedno. Zbývá 10% obyvatel, kteří bydlí přímo u pole na výsluní. 5% kaufland nechce a dalším 5% je to jedno, ale radši pro klid podepsali nějakou petici. Nechtějí denně poslouchat od sousedů ve vchodě: vidíte, teď to máte. Vám to bylo jedno a jak to dopadlo. Já tam bydlím, tak věřte, že tato zpráva je pravdivá. A znám i další lidi, kteří se na kaufland těší, ale radši mlčí. Já velice rád uvítám, když kolem šesté večer přijedu domů a budu mít kde zaparkovat a ještě si cestou domů nakoupím, třeba i to pečivo, které je umění už večer sehnat. Každý chce něco jiného. To je život. Děkuji za uveřejnění paní Spěváčková.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.05. 11:23
Titulek:A co kdybyste si zopakoval pravopis...odpovědět
Bydlíte na výsluní. Pak se nedivím vašim názorům. Ale k věci: město se MUSÍ rozvíjet? Ale, ale, jak jste na to přišel? Pro vás jsou rozvoj další a další stavby. Další a další silnice, chodníky, parkoviště. Hypermarket. Ale je tohle opravdu zdravý a nutný rozvoj? Není spíš rozvoj další zeleň, místa, kde lze trávit volný čas, nádrže na dešťovou vodu, jezírka na sídlišti, připravenost na klimatické změny,odpočinková místa, plochy pro zahrádkáření, kultura pro všechny věkové kategorie, hřiště pro mládež a starší občany, další potřebné zdravotnictví (pohotovosti a p.)? Máte kde nakupovat, žádný další hypermarket tu nepotřebujeme. Vy nám tady opakujete, co lidem do hlavy cpou přátelé developerů a majitelé pozemků, kteří se ženou za kšeftem a vůbec jim nezáleží na spokojenosti lidí. To, co tady popisujete, není rozvoj, ale zbytečná a nebezpečná expanze města. Ještě otázku: vy jste si dělal nějaký průzkum, když tvrdíte, že 90% obyvatel si přeje Kaufland? A také si přeje likvidaci současných supermarketů a malých obchodů, které musí zákonitě zkrachovat? A také si přeje úbytek pracovních sil, které jsou v těchto prodejnách zaměstnané? Vy nemáte kde nakoupit? Tohle jsme už někde slyšeli. Byla to oblíbená slova Miloně Nováka, bývalého neschopného místostarosty. Ještě tvrdil, že se těší na to, až bude mít kam jít na záchod. Vy se na to také těšíte? Milý zlatý pane, není pravda, že každý chce něco jiného. Pravda je, že většina lidí chce žít v KLIDNÉM, ZDRAVÉM, ZELENÉM a ČISTÉM městě s potřebnými službami, pracovními příležitostmi, s možností si odpočinout a rekreovat se v dostupnosti svého bydliště, s kvalitním školstvím a zdravotnictvím, s kulturním vyžitím, dostupnou veřejnou dopravou, s dobře fungující samosprávou a státní správou, které spolupracují s občany a naslouchají jejich potřebám. To jsou základní životní potřeby, ne Kaufland. Proto v kvalitě řivota vítězí Vídeň, následují Curych a Ženeva, u nás Hradec Králové.

Máte podivně nastavený žebříček hodnot.
Jméno:Pavel
Datum:13.05. 14:21
Titulek:Jen poznámkaodpovědět
Jestli se těšíte, jak v 6 večer přijedete (z Prahy předpokládám), tak Vám to závidím. (Já na cestě tam a zpět strávím daleko víc času.) Ovšem ... nechápu, jak se můžete těšit na to, že si v Kaufu koupíte v 6 večer pečivo. Nebo něco dalšího, to je jedno... Přeju dobrou chuť.
To radši dojedu ještě o nějaký čas později a koupím si to v té hloupé Praze.
Jméno:Jarda
Datum:12.05. 09:47
Titulek:pouze soudodpovědět
Jak vy říkáte zobat z ruky mu nemusí. Nové zastupitelstvo už nebude o ničem jednat. Pokud projde klasická zdržovačka u soudu na neplatnost změny územního plánu, tak má Třešnák volnou ruku ke stavbě. Teď už by mohl stavbu kauflandu zastavit pouze soud. Nikdo jiný. Žádné nové zastupitelstvo, žádný spolek.
Jméno:občan
Datum:22.05. 07:28
Titulek:jak hlasovaliodpovědět
Ještě doplnění jak hlasovali zastupitelé podle zápisu:

PRO: Červenková, Dlask, Dominik, Falta, Hrodek, Kořanová, Kuchařová, Lenc, Mrzílková, Novozámský, Poříz, Rajchertová, Wiesner

PROTI: Čerepušťák, Černohorský, Hornák, Kroužecký, Soukupová, Šanda, Zika.

Tedy nic nového pod Sluncem. Koalice opět hlasovala jednotně podle toho jak jim bylo nařízeno. Jako cvičené opičky, s těmi by ale byla aspoň legrace.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.05. 09:45
Titulek:děkuji...odpovědět
Milý občane, děkuji za shrnutí, kterého jsem večer po velmi bouřlivém zasedání nebyla schopná. Byly doby, kdy se zastupitelé doslova báli většího počtu přítomných občanů na zasedání a měnili svá rozhodnutí v jejich prospěch. S nástupem starostky Mrzílkové a její koalice to skončilo. Sankce za zradu nebo odměna za loajalitu musí být velmi vysoké.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.05. 10:27
Titulek:Poplašné zprávy???odpovědět
Ještě k územnímu plánu: starostka včera několikrát opakovala, že šířím poplašné zprávy kvůli zahrádkám. Kdo si pořádně prostudoval územní plán, ví, že to není pravda. Zahrádky neohrožené likvidací musí mít v územním plánu využití území jako RZ čili zahrádkové osady, Je paradox, že takto jsou označeny dvě lokality v centru města a to soukromé parcely za pražskou tratí a cíp současných zahrádek Na Výsluní. Za Penny je navržena výstavba rodinných domků BI a na Výsluní plochy krajinné NK. Ani jedna z těchto ploch nelegalizuje zahrádkářské kolonie a proto mohou být zahrádky zrušeny - za Penny zastavěny a na Výsluní otevřeny pro veřejnost. I sama starostka je označila jako veřejné. Zahrádky veřejné nejsou, proto zahrádkáři nemají jistotu, že budou zachovány. Vše, co uvádím, jsou fakta. Žádné poplašné zprávy. Paní starostka by si měla hlídat, co vysloví. Bylo tam těch nepravd více: k připomínkám se nebude vyjadřovat firma, která ÚP zhotovila, jak starostka uvedla, ale odbor výstavby, plně podřízený radnici a určený zastupitel Tomáš Hrodek, podpora starostky, jak se včera ukázalo a osoba ve střetu zájmů vzhledem k rodinným vazbám majitelky jednoho z pozemků určených k výstavbě rodinných domků místo pole a pastviny.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz