zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.04. 20:15
Titulek:Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění....odpovědět
V našem městě se z toho pomalu stává pravidlo. Zastupitelé schválili zadání územního plánu města, nejdůležitějšího dokumentu, kterým se bude řídit společenství lidí obývající území Neratovic. Jako další krok byl vydán návrh územního plánu, ke kterému by měl mít možnost vyjádřit se každý občan města. Měl mít možnost, kdyby věděl, co v něm je. V Listech sice vyšel článek, oznamující možnost uplatnění připomínek, ale všechny podklady byly zveřejněny na webu města, nebo si občan musel zajít na radnici a podklady si vyžádat. Kdo neumí s počítačem a nebo jej nemá, musí na radnici. (Většinu výkresů zveřejnil P. Šanda na neratovinách a legendu a výkres sídliště jsem zveřejnila na nerátkách. Přesto se našla spousta lidí, kteří si ani nevšimli, že nějaký územní plán existuje. Úřad nepovažoval za nutné zveřejnit někde za výkladem na náměstí celý hlavní výkres, aby si jej lidé mohli prostudovat. Víc hlav víc ví. Možná proto. Potkala jsme několik lidí, o kterých vím, že mají zahrádku za Penny, i zeptala jsem se jich, zda vědí, že na ploše zahrádek je navržena výstavba bytových domků a je reálné nebezpečí, že o zahrádku přijdou. Nevěděli, byli překvapeni. Jenže jeden z mužů se do mě neurvale pustil, jak jsem si mohla dovolit navést se do paní starostky, když jsem se v letáku zmínila, že by se paní starostce také nelíbilo, kdyby jí chtěli zrušit její velkou zahradu u Vojtěcha. Inu, čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Někdy přemýšlím, zda má cenu lidi informovat, když to radnice, kde jsou lidé za to placeni, nezvládá. Já to dělám zadarmo a ještě jsem TA ňáká Spěváčková.
Jméno:Jarda
Datum:22.04. 12:54
Titulek:má se město rozvíjet?odpovědět
Mezi lidmi se říká a vrabci na střeše si štěbetají, že jste paní Spěváčková nemocná. že už si svoje chování neuvědomujete a stále jste přesvědčená, že máte pravdu. Ale znáte to. Lidi toho napovídají a vrabci naštěbetají. Možná, kdyby jste pustila už ty mladé, ať oni rozhodnou v jakém městě chtějí žít a kam a jakou cestou se má město ubírat. Jestli cestou stagnace a nebo cestou rozvoje.
Datum:22.04. 13:12
Titulek:proč se má pořád něco rozvíjet?odpovědět
Milý Jardo, jste zřejmě nějak duševně narušen, jinak byste sem nepsal takové nesmysly. Připomínáte mi Sváťu Bartíka z Brna, to je také takový hlupák. Radíte mi, abych pustila ty mladé...Nerozumím. Odkud je mám pustit a kam? Já je opravdu nikde nedržím. Kde jsou ti mladí a co chtějí? Proč se ještě neozvali? Já opravdu, ale opravdu žádné mladé nikde nedržím, mají možnost se projevit. Chce nějaký mladý místo mě provozovat nerátky? Klidně, budu jen ráda. Ať se přihlásí. Nebo nějaký mladý chce hájit zeleň, stromy, chce je hodnotit, zachránit, proboha, kde je? Klidně mu přenechám svou práci. Už mě unavuje. Kde jsou ti mladí, co chtějí něco rozhodnout? Nikde jsem se s nimi nesetkala. Chodím pravidelně na zasedání zastupitelstva, proč tam nejsou, proč se nehlásí o slovo, proč to nenatřou zastupitelům, co tam sedí jako pecky? Proč nechávají nás staré bojovat za kvalitní životní prostředí, je to přece jejich budoucnost, tak ať se snaží. Zatím jen pořád čtu jejich grafomanské výlevy na fejsbuku, žádné činy. Špunty v uších, zrak fanaticky upřený na displej, marjánu v cigaretě, to je vše, co dokážou? Kdo jste vy, že se ani nedokážete podepsat celým svým vlastním jménem a schováváte se za přezdívky?
Datum:22.04. 13:19
Titulek:radaodpovědět
Ještě mám pro vás jednu radu: poohlédněte se po tom, co prosazují jiná, moudřejší města. Tedy města, v jejichž čele stojí moudřejší lidé, než máme my. Možná pochopíte, proč rozšiřují zahrádkářském osady, legalizují ty stávající, propagují vlastní zahradničení a pěstování zdravých plodin. Všiml jste si, jaké hm... sračky kupujeme v superhyper? Všiml jste si, že jsou čím dál větší vedra a čím dál méně prší? Slyšel jste někdy o klimatických změnách a víte, co to pro nás v nejbližší době znamená? Bazény, trampolíny, zelené hadry na plotech, slunečníky a jiné vymoženosti vám nepomohou...
Jméno:ve vedení
Datum:24.04. 13:56
Titulek:města jsou stařešinové?odpovědět
Na radnici? Zastupitelé? (nejsou, když tak)

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz