zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.04. 22:44
Titulek:Demonstrace proti bombardování Syrieodpovědět
18.04.2018 21:15
REPORTÁŽ Na Václavském náměstí se ve středu sešlo asi 250 demonstrantů, aby odsoudili nedávný útok našich západních spojenců v Sýrii. Jeden z nejplamennějších projevů pronesl místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, který burácel na celé náměstí. Svá velmi tvrdá slova namířil i proti České televizi. Nemlčela ani spisovatelka Lenka Procházková, která pálila do ministra zahraničí Martina Stropnického. Prý je to Maršálek, který žene novináře – mopslíky do útoku proti pravdě.

„Udržení míru musí mít jednu z nejvyšších lidských priorit. Žádná raketa není mírová, žádné bombardování není humanitární. Z hlediska mezinárodního práva je vojenský útok na druhý stát zločinem, nejde-li buď o sebeobranu, nebo o akci s mandátem Rady bezpečnosti OSN. I v mezinárodním měřítku se musí rozhodovat podle pravdivých faktů, ne na základě neověřených spekulací,“ uvádějí organizátoři v pozvánce na akci.

K hlavním řečníkům na akci, které se zúčastnilo asi 250 lidí, patřili místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna a místopředseda KSČM pro ideologickou práci Josef Skála. O slovo se však přihlásili také členové Komunistického svazu mládeže, komunistický poslanec Stanislav Grospič či spisovatelka Lenka Procházková. Ani jeden z nich si nebral servítky, když hovořili o tom, jak smýšlejí o Severoatlantické alianci.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz