zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.04. 19:39
Titulek:Na pivě s místostarostou Hrodkem odpovědět
Ve čtvrtek 12. 4. 2018 jsem se nějakým omylem dostala do Oskara, kde pozval občany na pivo neuvolněný místostarosta Hrodek. Bylo to poprvé a to na téma: "Privatizace bytového fondu a investiční akce města. Proč privatizace a jak s prostředky z výnosu naložit?" Sešlo se asi patnáct lidí, nejvíce z domu hrůzy na Kojetické 1021. Nevím, jestli místostarosta lidem pivo zaplatil, pivo jsem si nedala, ale vím, že se vůbec nehovořilo o tom, proč jsou městské byty privatizovány, ale jak jsou privatizovány. Někteří obyvatelé přišli pěkně nabroušeni. A právem. Z debaty vyplynulo, že lidé jdou do družstva ze strachu, že nějaký developer dům koupí, lidem naúčtuje obrovské nájmy a ti skončí pod mostem. Stejně tak je obava, že lékaři odejdou jinam, kde jim nabídnou přijatelné nájmy. I mimo Neratovice. Lidé si uvědomují, že jim město hodilo na krk své problémy, které není schopné vyřešit, a to má k dispozici právníky, které si družstvo bude muset zaplatit. V Oskarovi se sešla část místní ODS, na úvod hovořil zaměstnanec SD Petr Svoboda, pak teprve se ujal slova Tomáš Hrodek. Každý myslící tvor pochopil, že se vůbec nejedná o privatizaci, o té je rozhodnuto a nikdo nic nezmění. Pokud chtěl něco změnit místostarosta, měl možnost, je ve funkci řadu let, ale neudělal to, hlasoval jednotně s koalicí. Mohl si sezvat občany v době, kdy ještě nebylo nic rozhodnuto, ale s lidmi se nesetkal a nehovořil s nimi o jejich problémech. Až nyní. Proč? Protože ODS zahájila volební kampaň, chce se dostat k moci a pan Hrodek chce kandidovat na starostu. Tak to je. Někteří účastníci se ještě shromáždili v úzkém kroužku, ale není zřejmé, že by něco vyřešili. Kdo tam byl kromě dvou jmenovaných? Zastupitel Poříz, jak je jeho zvykem, mlčel. Radní Wiesner mlčí na zasedání také, ale tentokrát promluvil, prý mlčí proto, že vše si dohodnou na pondělních setkáních koalice, přece se nebudou dohadovat kdovíjak dlouho před občany. Oni hoši nechápou, že zasedání jsou právě proto veřejná, aby lidé viděli a slyšeli, jak se kdo rozhoduje a proč hlasuje takto. Bez debaty, jen mačkat knoflík, to není veřejné, ale utajené zasedání.
Jméno:Boža
Datum:16.04. 11:41
Titulek:reklamaodpovědět
No vidíte, jakou děláte reklamu ODS svým článkem. Prý jste za to dostala řízek a my jsme si museli pivo zaplatit.
Jméno:Anna
Datum:16.04. 13:36
Titulek:no ne!odpovědět
A vy jste viděla, jak mi platila ODS řízek? Už vidím Petra Svobodu ze SD, který mi neodpoví ani na pozdrav, jak mi platí řízek. Už jsem se dlouho tak nezasmála. Je neuvěřitelné, co vymyslí vaše hmota v lebce ...Bóžo...Je, je, teď mi to došlo...vy jste ta Bóža, na niž jsem reagovala ve spojitosti s výroky tajemníka Petra Svobody na zasedání zastupitelstva 29. března 2017 a nazvala jsem ho, no tak nějak jsem ho nazvala, takže jsem si vykoledovala žalobu a soud. Vy jste ten nasazený provokatér, že? Zapomněla jste na vařené brambory a dvě koly. Aby bylo jasno...
Jméno:Jarda
Datum:16.04. 13:37
Titulek:mlčí celá koaliceodpovědět
To je pravda. Na zastupitelstvu mlčí celá koalice. Mluví jen starostka a občas něco řekne Hrodek, aby ji podpořil. Teď už je to jasný. Pokud se sejdou v pondělí na schůzce před zastupitelstvem, tak už dopředu vědí co projde a co neprojde a jak budou hlasovat. Vše je dopředu domluveno. Tak na co zbytečně mluvit. Zmáčknout tlačítko a domů.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.04. 13:40
Titulek:je to takodpovědět
Stačí se postavit před radnicí mírně před 17. hodinou v pondělí před zasedáním a je jasné, vo co gou, jak říkáme my Češi. Následuje nalejvárna a pak už se jen mačkají tlačítka, jak jste správně uvedl. Metoda cukr a bič. Kdo nereaguje na cukr, jsou tu úspěšnější metody.
Jméno:Jirka
Datum:16.04. 16:56
Titulek:jak hlasovatodpovědět
V poslanecké sněmovně se taky sejde poslanecký klub, aby se poradil a doladil svůj jednotný postup. To neznáte? Asi ne. Schází se koalice, schází se opozice (třeba někde u piva) a ladí postup společného hlasování. Když jste byla zastupitelka, tak jste se s nikým nescházela. Ale to je proto, že jste byla sama a nikdo vás do party nechtěl. Ale normální je se scházet a na zastupitelstvo už jít připraven a vědět, jak hlasovat.
Jméno:Martin
Datum:17.04. 07:16
Titulek:jak hlasovat...odpovědět
Mně to tedy Jirko rozhodně normální nepřijde. Tím se zastupitel degraduje na cvičenou opici (opicím se omlouvám). Proto jsme snad zastupitele nevolili. Mají hájit zájmy obyvatel města a hlasovat podle svého rozumu a svědomí a ne jak jim někdo domluví. To, že se to tady běžně děje ještě neznamená, že je to správné.
Jméno:Mirek
Datum:18.04. 13:03
Titulek:jak hlasovatodpovědět
A vy víte co na těch schůzích probírají a jak jsou tam dlouho a na čem se domluví?

přidat názor

© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz