zpět na forum

Jméno:Martin
Datum:16.03. 08:03
Titulek:opět cyklisté a řidičiodpovědět
O vzájemném chování řidičů a cyklistů ve městě se tady už dost napsalo. Bohužel prakticky s nulovým efektem. Jezdím po Neratovicích na kole denně a není týden, abych nebyl bezprostředně ohrožen bezohlednými řidiči. Nejčastěji se to stává při předjíždění, kdy zároveň v protisměru jede také auto. Vyloženě riziková z tohoto pohledu je silnice z náměstí do Lobkovic a teď se k ní řadí i Kojetická ulice, která se po rekonstrukci zúžila.

Právě tam o mě minulý týden při předjíždění skoro zavadil zrcátkem řidič obytného vozu když se snažil nacpat mezi mě a protijedoucí automobil. O kus dál Na Výsluní zaparkoval. Dojel jsem ho a ptal se, jestli mu to předjíždění přišlo normální. Šokoval mě svou odpovědí: „To se mám posadit na zadek, že jede někdo na kole? To bych pořád jenom čekal!“ Řekl jsem mu, že takovým způsobem jízdy brzy někoho srazí, stačí, když mu cyklista z nějakého důvodu nepatrně vybočí. Odvětil: „Ještě jsem nikoho nesrazil, až někoho srazím tak si o tom můžeme povídat.“ Neuvěřitelné! A to jde o staršího pána, mj.trenéra v jednom neratovickém sportovním oddíle.

Vážení řidiči, pokud máte podobně zvrácené uvažování jako onen pán, uvědomte si, že jste povinni při předjíždění cyklisty zachovat bezpečný odstup. A to těžko splníte, pokud jede v protisměru auto.
Jméno:Chodec
Datum:16.03. 16:24
Titulek:hoď kamenemodpovědět
Je to sporné a vina je na obou stranách.Sám mám na kontě již dva cyklisty a vždy opakuji vždy po vyšetření policie to byla jejich vina a jejich neohleduplnost.Cyklisti řvou jak jim je ubližovány a přitom se většina z nich chová jak prasata kterým vše patří a oni jsou jen ti jediný kteří mohou používat komunikaci o tom že oni jsou ti kteří naprosto neakceptují chodník a chodce ani psát nechci.Jejich arogance je neuvěřitelná.Pokud srazí dítě na chodníku jsou schopni vás ještě zmlátit a nebo minimálně označit za zlo které nemá na chodníku co dělat protože oni jsou páni na dvou kolech.
Jméno:Míša
Datum:27.03. 13:52
Titulek:je to hroznéodpovědět
Ale civilizovat zdejší,převážně senilní cyklisty nemá smysl.jsou schopni si vyhrazovat svá teritoria tam,kde na to vůbec nárok není.Vjíždí lidem div ne napaty a zvoní jim za zadky.je tohle normální??!někteří líní jak prasata ject po silnici či jim určené trase je pro ně španělská vesnice.Pryč odsud než nás tohle socměsto semele!
Jméno:cyklista
Datum:16.03. 15:31
Titulek:Vojtěšská je taky bombónekodpovědět
Máme tam sice cyklopruhy - díky za ně, ale stále je spousta řidičů, kteří neznají nebo nerespektují předpisy a parkují na nich. Pokaždé, když takovou plechovku musím objíždět a tím se vystavovat nebezpečí, mám chuť vzít do pravé ruky klíče.
Jméno:ty
Datum:17.03. 12:34
Titulek:klíčeodpovědět
blbečku ....
Jméno:cyklista
Datum:17.03. 22:01
Titulek:zatím mám jen chuťodpovědět
Blbeček, parkující na pruhu, mě ohrožovat může a já si to musím nechat líbit ?
Jméno:Petr
Datum:27.03. 07:22
Titulek:....odpovědět
Dřív jste to taky objížděli a kulový se vám stalo, ono je strašně příjemný stát autem metr od chodníku, zablokujete úspěšně celou dopravu...za ty ,,super,, cyklopruhy můžete poděkovat tý dámě na radnici, co počin to lahůdka.....

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz