zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.03. 21:00
Titulek:Proč zase vlaje nad radnicí vlajka Tibetu?odpovědět
Dnes, stejně jako vloni v tuto dobu, byla na stožár u radnice vytažena tibetská vlajka. Naše starostka Mrzílková dává ostentativně najevo, jak jí leží na srdci lidská práva a svoboda vzdálené země, o které toho moc nevíme. Nehodlám přemýšlet nad tím, zda vůbec paní starostka něco ví o Tibetu a jeho historii. Ví vůbec, proč se začala vyvěšovat tibetská vlajka? Ptal se někdo Tibeťanů, zda by se opravdu chtěli vrátit do bývalého otrokářského režimu? Asi těžko. Přesto zde jakási skupina lidí tvrdí, že vyvěšením vlajky vyjadřujeme solidaritu s tibetským lidem.

Kampaň s vyvěšováním tibetské vlajky vznikla v polovině devadesátých let minulého století na základě vzpomínek oberscharführera Heinricha Harrera, člena elitních oddílů SS, který jako horolezec a cestovatel byl na své misi v roce 1939 zatčen v Indii britskou koloniální správou a internován společně s dalšími válečnými zajatci v indickém Déhrádúnu. Odtud se mu později podařilo uprchnout do Tibetu, kde se od roku 1944 do roku 1950 ukrýval a poté se vrátil do Evropy. Poutavý Harrerův příběh v němž psal o svém přátelství s dalajlámou oslovil nejen širokou veřejnost v západní Evropě, ale v roce 1997 jeho knihu Sedm let v Tibetu zfilmoval i francouzský režisér Jean-Jacques Annaud. V Česku se o kampaň pro Tibet zasloužil hlavně Václav Havel díky kterému se pak rozjela naplno celá kampaň i v Česku. Není důležité, že o Tibetu a dnešních Tibeťanech skoro nikdo nic neví, ale za to všichni znají Václava Havla a to je podstatné. Když vyvěšoval Havel, budeme vyvěšovat taky. Tolik k inteligenci určité části českého národa.Otázkou tedy je, k čemu je tahle Tibetomábnie dobrá, když lidé v dobré víře bojují za někoho, koho sami vůbec neznají. Zkusím si tedy zaspekulovat, protože nic jiného mi nezbude a Tibetomaniaci mi to neřeknou.

Na jedné straně máme Tibeťany, kteří dnes nežijí v otrokářském feudálním režimu, naopak mají nové dálnice, železnice, auta, mikrovlnky, počítače, mobily a všechny možné vymoženosti dnešního světa, které by jim zlý otrokář nejspíš sebral. Možná nadávají na vládu v Pekingu, protože musí dodržovat nějaké pitomé směrnice, podobně jako my ty Bruselské. Prostě si spokojeně žijí své všední životy jako my tady, jen podle jiných pravidel.

Je paradoxní, že ve městě, kde panuje despotická starostka, která ignoruje lidská práva svých vlastních občanů, kde se vše rozhoduje za zavřenými dveřmi a občané nemají šanci něco změnit, je starostka Mrzílková nadšená obhájkyně lidských práv.
Jméno:lucie
Datum:12.03. 08:41
Titulek:Tibetodpovědět
Paní Spěváčková - bravo !!!!!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:12.03. 10:38
Titulek:Počátek vyvěšování tibetské vlajkyodpovědět
Údaje o minulosti Heinricha Harrera jsem čerpala z veřejně přístupné Wikipedie; kdyby se někdo do mě navážel za to, co jsem převzala. Názory na vyvěšování vlajky Tibetu jsou moje osobní, už několikrát jsem o něm psala na neratkách. Pokud se týká nedodržování lidských práv v Neratovicích, mohu doložit, jak jsem už několik let ze strany radnice dehonestována, zastrašována a popotahována za své názory a postoje. A nejen já.
Jméno:chodec po Nera
Datum:12.03. 17:24
Titulek:Tahle úchylkaodpovědět
pronikla už i do Klubu českých turistů. Tibetskou vlajkou mávali na vrcholu Nedvězí při tradičním pochodu.
Jméno:Marek
Datum:12.03. 19:58
Titulek:drahý chodčeodpovědět
Jestli to nebude spíš tím, že se tento pochod léta nazývá Nanga Dubá Nedvězí.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.03. 20:57
Titulek:rána vedle, Markuodpovědět
Jestli to není tím, že Nanga Parbat je druhá nejvyšší hora Pákistánu (přesně řečeno - leží na území Kašmíru, spravovaném Pákistánem, avšak si na něj brousí zuby Indie.) Tibet je o hodný kus dál. Tak nevím, nevím, proč mávají tibetskou vlajkou. Spíš by měli na vrchol zapíchnout vlajku českou, ne?
Jméno:Honza
Datum:12.03. 23:49
Titulek:XXXodpovědět
Abyste se z tý český kotliny neposrala...
Jméno:Patrik
Datum:18.03. 21:55
Titulek:není protest jako protestodpovědět
Proč paní starostka nechala vyvěsit vlajku Tibetu, kterému Čína brání v získání samostatnosti, a ne vlajku Katalánska, kterému brání Španělsko v tomtéž?
Jméno:vyvěšová
Datum:20.03. 11:49
Titulek:Tibetu= trapnýodpovědět
Paní starostka by si měla něco málo přečíst od Dalajlámy, jeho myšlení a poslechnout turisty kteří tam nadšeně jezdí. Jak píše p.Spěváčková-vyvěsil Havel, je to IN, vyvěsím taky.
Proč nejsou po městě, nebo alespoň na radnici ČESKÉ VLAJKY v době státních svátků? To se už nenosí?

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz