zpět na forum

Jméno:Osaq
Datum:13.01. 14:16
Titulek:O keřích a zahradáchodpovědět
Z internetu - o Praze ale i celé ČR:

Mýcení veškerého křoví v Praze je v posledních cca 5 letech fakt oblíbená zábava Dokonalým příkladem třeba obora Hvězda, kde vymydlili úplně všechno křoví v lemech. Že už tam slavíka, kterých bylo předtím dost ,teď nepotkáte, je snad jasné. To celé samozřejmě řízeno partou blbů na magistrátech. Že z toho příroda nemá nic a jediný prospěch z toho má byznys firem, které to provádějí je zcela očividné.

Město přece není příroda, takže v něm musí být všude pořádek!
Úředníci na magistrátech to chápou jako před půl rokem můj tehdy tříletý syn, který, když jsme v noci potkali ve městě lišku, prohlásil: "Asi utekla z přírody". Už jsem mu ale vysvětlil, že město je taky příroda.

Ta parta blbů na úřadech, stejně jako z větší části i městští obyvatelé, kteří si to od nich objednávají a tuhle křovinofobii podporují, to ale evidentně nechápe a chápat ani nechce.

Městská zeleň mají být podle nich nějaké zdravé a tedy mladé (aby to nemohlo spadnout), geneticky modifikované aby sice kvetly, ale neměly pyl ani plody (pyl vadí alergikům, plody dělají bordel na zemi), nejlépe ale i bez listí (dělá to bordel na zemi, kdo v tom má chodit!) a pod tím sečený a zavlažovaný anglický trávník, nejlépe jednodruhový, aby to vypadalo dokonale, jako koberec v obejváku. Když křovíčko, tak maximálně solitérní keře a daleko od sebe, aby se v tom nemohl nikdo schovat a nesnižovalo to dalekou viditelnost.

Za přírodou se přece z Prahy jezdí na vejkendy dělat bordel na chalupu někde v jižních Čechách. Taky s anglickým trávníkem, kterou mimo období dovolené (kdy páníčci sekají trávní třikrát týdně, nejraději vždy v sobotu a neděli, aby místní věděli, že si zas koupili nejnovější model robotické sekačky za 100 tisíc - mají na to, tak proč to neukázat!) udržuje najatá firma. Nebo tzv. samoúdržbovou - pár rododendronů a tůjek, podsypaných hromadou mulče, mezi tím cestičky vysypané křemennými oblázky a uprostřed toho v ideálním případě bazén. Vše v ideálním případě obehnané neprůhledným, dva metry vysokým plotem, ' jinak by nám sem každý čuměl'. Ty staré jabloně po původních majitelích se pokácely hned v první sezóně - kdo by se s tím otravoval, když jabka jsou v Lídlu za pár kaček a navíc by je tady stejně sežrali ti blbí ptáci, co dělají celé jaro hned od úsvitu tak hrozný kravál, že nenechají utahaného přepracovaného městského chudáka ani vyspat...
Mírně přehnáno, ale tisíckrát pozorováno v nejrůznějších obměnách.


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz