zpět na forum

Jméno:Pták
Datum:12.01. 10:33
Titulek:Čapí hnizdoodpovědět
Novinářka Jana Lorencová k Čapímu hnízdu, a má pravdu !!!

Žadatel o dotaci (např. firma Čapí hnízdo) musí:
1. Požádat písemně na co dotaci žádá, a o jakou částku se jedná.
2. Musí splnit podmínky stanovené pro obdržení dotace.
3. Dotující to je - EU - prověří splnění podmínek a dotaci, buď poskytne, nebo neposkytne.
4. Investor ( firma Čapí hnízdo) musí proinvestovat ze svých peněz zbývající částku pro výstavbu projektu, tedy cca 80-90% (dotace cca 10% - 20%).
5. Projekt - tedy výstavbu musí dokončit v určitém termínu.


Tak a nyní si vyhodnoťme z informací domácích - státních médií, výstavbu Čapího hnízda. Projekt byl úspěšně dokončen a slouží veřejnosti.Dává práci 68 pracovníkům.

Zisk z provozu je odváděn v ČR do státního rozpočtu a za dobu provozu je odvod na daních vyšší než byla dotace 50 mil. Kč.

Při tom dotace byla poskytnuta z peněz EU, ne tedy ze státního rozpočtu ČR !

A pak se najde „slepičí prdélka“, která před volbami v ČR, běží do Bruselu, že s tou dotací asi nebude něco v pořádku - premiér Bohuš Sobotka - vyvolá spolu s KDU-ČSL dokonce trestní stíhání proti úspěšnému podnikateli A. Babišovi.

Stěžovatel - B. Sobotka + celá ČSSD a KDU-ČSL, jsou jen neschopnými cokoliv vyprodukovat a jen závidí jinému úspěch.(V důsledku nenávidí)

Ale hodí se to právě před volbami do "PS", - zvláště po propadu ČSSD v krajských volbách !

Zblbnout a ovlivnit tak lidi – voliče a pak také i stádo tupých ovcí co ještě věří zpravodajství ČT-TV1/24, s jejími žlučovitými redaktory !

Aby to nebylo málo, ve stejné době kdy se před volbami mluví jen o Čapím hnízdě, jiný „umělec“ z KDU-ČSL - ministr Herman si nechá v dosluhujícím parlamentu schválit 450 mil. Kč na výkup prasečáku v Letech u Písku od soukromé firmy a z peněz ze státního rozpočtu !

Ve stejném dni, kdy se tato informace objevila v televizi, vystoupí ministr financí s tím, že částka pro výkup prasečáku je dvojnásobně vyšší než je úřední odhad !

To znamená, že ze státního rozpočtu cca 225 mil. Kč půjde soukromé firmě navíc !

A o tom, kdo firmu vlastní a kam skutečně peníze navíc poputují se mlčí a nikoho to ani vůbec nezajímá !

Máme přece kauzu A. Babiš a s ním, jako trestně stíhaným, do nové vlády "přeci" nemůžeme jít, se Slovákem a bývalým agentem StB.

To jsou argumenty z ODS, TOP 09, STAN, Pirátů, a nyní i z nově vzniklého „demokratický blok“, z ODS, TOP 09, STAN,..., v režii M. Kalouska, člověka destruktivního, zatrpklého, z kterého padají jen řeči plné
Jméno:Pták
Datum:12.01. 10:34
Titulek:Čapí hnizdoodpovědět
žluči !

Demokratický blok vznikl hlavně proto, že se bojí nové vlády s premiérem A.Babišem, který se nezastaví před rozkrýváním korupce politiků z minulosti.

Až bublina kolem "Čapího hnízda" splaskne a trestní stíhaní bude zastaveno (což musí nastat), tak bude zajímavé sledovat jak se pak budou kroutit politici jako Bělobrádek, Zaorálek, Fiala, Farský, Kalousek, M. Pekarová-Adamová, M. Ženíšek, kníže Karl Schwarzenberg, a veleneschopná Mirka Němcová z ODS, a jak budou veřejnosti vysvětlovat své postoje k blokování nové vlády ve prospěch občanů ČR.

EU – v kauze dotace pro Čapí hnízdo ani nemůže rozhodnout jinak, než ve prospěch Čapího hnízda. Proč?

1. Musela by si příslušná komise přiznat, že neprovedla kontrolu žadatele a splnění podmínek.

2. Ale tu přece provedla a uznala splnění podmínek.

3. Přiznali by pracovníci komise EU že pochybili ? Asi těžko...

Tak jaký je vlastně problém ?

Jen v boji o moc a křesla ve sněmovně. Přece za 100 000,-Kč/měsíc si pokecat ve sněmovně a za nic v opozici nezodpovídat, je mnohem jednodušší, než pracovat - a to i často špatně !

Mnozí poslanci totiž vůbec neví co je to výroba, neví co je to zodpovědnost za výsledky firmy, neví co je to mít zodpovědnost za zaměstnance,... Ti v tzv. Demokratickém bloku zradili vlastní voliče. Hlas jim přece dali lidé v přesvědčení, že budou pracovat pro blaho naší ČR !

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz