zpět na forum

Jméno:Petr Paseka
Datum:06.01. 18:27
Titulek:K výročí rozpadu federace odpovědět
Původně jsem se nechtěl k tomuto tématu vyjadřovat, ale přiměly mne každodenní oslavne tirady, jak se Češi se Slováky rozešli v pohodě. Takže tedy: ne, pohodový rozchod to nebyl. A nebyl to ani rozchod, ale jednostranné odtržení Slovenska. Slováci začali vyvádět už v roce 1991, vzpomeňme na pomlckovou válku. Pak "vlastenci" pritvrdili muziku. V Bratislavě a dalších velkých městech se veřejně pálily federální vlajky, vzpomínalo se na fašisticky Slovenský stát a jeho vlajky byly nošeny v průvodech. Jen díky toleranci prezidenta Havla nebylo na Slovensku vyhlášeno stanne právo (jako např. roku 1938 v českém pohraničí kvůli henleinovcum). Vlastenci jaksi pozapomneli, že 14. března 1939 se Slovensko dobrovolně (!) stalo členem hitlerovske koalice. A nebýt prezidenta Beneše, který za války vyjednal u západních i východních Spojenců uznání kontinuity předválečné ČSR, bylo by Slovensko považováno za poražený stát se všemi důsledky. Zdůrazňuji, že nejsem nacionalista, pocházím z cesko/slovenských rodičů a jsem tedy federalista a Cechoslovak i krví.
Jméno:chodec po Nera
Datum:07.01. 20:28
Titulek:Vidím to jinakodpovědět
Po převratu se na obou stranách vyrojila spousta sviní a měly málo koryt, tak si je udělaly.
Jméno:Alena Farníkova
Datum:08.01. 10:47
Titulek:Slováci se za sociku měli jak v bavlnce odpovědět
Nejmocnější funkcionáři Husák, Bilak, Lorenc,Dzur, všichni Slováci. Ti řídili veškeré dění v ČSSR. Veškerá produkce federace se rozdelovala 1:1,přestože Slováků bylo 5 mil., zatímco Čechů 10. Proto na Slovensku neexistovalo nedostatkove zboží. Valuty za export na Západ se delily stejně tak. Přestože zboží vyvážené na Západ bylo výhradně českého původu. To byla ta "nespravedliva" federace, kterou po revoluci Slováci hanobili, jak jim ublizovala. Vrcholem drzosti slovenských nacionalistu byl požadavek, aby ČR opustila vlajku s modrým klínem, že je to symbol Tater. Tehdy se Václav Havel poprvé rozcilil a prohlásil, že pro tuto vlajku vyteklo od roku 1914 příliš mnoho krve, než abychom se jí vzdali.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz