zpět na forum

Jméno:Janda
Datum:06.01. 11:04
Titulek:Schopné národyodpovědět
Znáte jediný národ naší velikosti jako jsou Češi a Slováci, který by dokázal před rokem 1989 vyvíjet a vyrábět turbiny, traktory, tanky, automobily, špičkové a sklářské a porcelánové výrobky atd., a vyvážet je do celého světa atd., byl úplně soběstačný v zemědělství, potravinách a neměl jedinou korunu dluhů, naopak se značnými pohledávkami v zahraničí. Dnes nevyvýjíme ani nevyrábíme nic, nepatří ním ani rezavý hřebík, ani uhlí pod zemí, ani voda. Západ si nás zkrotil jako lacinou pracovní sílu a odbytiště pro své šuntové výrobky.....

https://www.youtube.com/wa tch?v=V6AAd359ymM
Jméno:Petr Paseka
Datum:08.01. 18:18
Titulek:Moc prosím odpovědět
Popište mi ty špičkové automobily a traktory, o které se na Západě prali. A s technickými specifikacemi. Zetory, co nechtěla ani Libye, super auta Škoda 120, co nechtěli ani v Rusku. Soběstačnost... Ano, Československo mohlo být do značné míry sobestacne... Úplně nikdy, to nebyl žádný stát. Kdyby... Kdyby polovinu produkce necpalo do SSSR, hladové země, co jen zbrojila. Kdyby další produkci necpala do arabských zemí, coby podporu "mezinárodního delnickeho hnutí" (podporu terorismu). Jó zapomněl jsem na tanky. Sýrie s nima pořád jezdí. A z žádného "odběratele" jsme ještě neviděli ani korunu. To jsou ty pohledávky...
Jméno:TZH34
Datum:08.01. 22:13
Titulek:otázkaodpovědět
Ale pane Paseko, vy chcete zpochybnit kvalitu našich špičkových výrobků před "revolucí"? Našich škodováckých výrobků, turbín, speciální oceli, porcelánu, sklářských výrobků, tkalcovských stavů atd., atd.? Vy jste asi nezažil bývalý režim a vycházíte jen z toho, co vám nyní nakuká TV a rozhlas. Jaká je vaše profese? IT, loutkoherec nebo manažer?
Jméno:nevěřícný čtenář
Datum:09.01. 09:36
Titulek:odpověďodpovědět
Lze souhlasit s konstatováním, že několik výrobků z bývalého Československa bylo celosvětově na vysoké úrovni.
Ale většině lidí, kteří minulou dobu zažili, je jasné, že to v žádném případě nemohlo ekonomicky zachránit a spasit ekonomiku a ten marasmus, který tu vládl před rokem 1989.
Jméno:Petr Paseka
Datum:11.01. 14:47
Titulek:Přesně tak odpovědět
Něco málo výrobků ze Škody Plzeň bylo schopno konkurovat i na západě. Bylo jich tak 5% celkové produkce. Sklárny a Plzeňský pivovar to nemohly zachránit. Náš průmysl byl orientován pro export do sovětského bloku, Sýrie, Libye atd. Oplátkou jsme z rozkazu Moskvy dovazeli např. sovětskou železnou rudu, 3x prebranou hlusinu, ze které se dala vytavit max. ocel třídy 10 (bez záruky složení), tzv. kastrolova. Nákladní automobily Tatra, výkonné, spolehlivé, ale technicky zastaralé. Odběratele: Sovětský svaz, Libye. Dodnes za ně dluží. Škodovky z Mladé Boleslavi, karosovane nuceně dovezenými plechy z Rumunska, rezavely na vagonech odstavenych v chotetovske železniční stanici. Nikdo je nechtěl ani na splátky. A tak bych mohl pokračovat. Tu dobu dobře pamatuji, jsem původní profesí dopravak a zčásti strojar.
Jméno:Petr Paseka
Datum:11.01. 14:56
Titulek:A malý dovětek z nedávné historie odpovědět
Uranovou rudu, kterou nám Sovětský svaz vybrakoval v 50.letech, bychom tehdy mohli prodat na světových trzích za cca 90 miliard dolarů. Zdůrazňuji, že dolarů v kursu 1950.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.01. 11:14
Titulek:Máme důvod být hrdi na svůj národodpovědět
Další důvod, proč máme být hrdi na svůj národ.
Esa v exilu:
https://www.youtube.com/wa tch?v=zA1Bo72_hnQ

Jen si nedovedu představit, jak by naše změkčilá mládež emigrovala, aby bojovala a bránila naši vlast v cizině. Neuvěřitelná představa.

Daleko od slávy:
https://www.youtube.com/wa tch?v=uThFNSluSww

Nahrávky švédské skupiny SABATON, zpěvák Joakim Brodén, jehož matka byla Češka, byl bez jakéhokoliv oficiálního prohlášení letos vyřazen z Českého slavíka. Odeslané hlasy fanoušků nenávratně propadly.
Jméno:Jan
Datum:06.01. 11:19
Titulek:je to pravdaodpovědět
Jak se píše v diskusi: "Víte co je na tom nejvíc smutné? Že i potom co naši piloti Českoslovenští piloti bránili jejich vzdušný prostor a Británie s Francií nás zradili v 1938 tak ještě měli tu drzost po válce Československu naúčtovat výcvik pilotu atd... Vůbec si to nezasloužili nebýt Rusu tak jsme všichni v ... stačí se bohatě podívat kdy teprve vstoupili do ofenzívy tak zvaní spojenci až na konci války když Rusové táhli na Německo. Jsou to zkrátka parchanti co nás zradili a naúčtovat si toto po válce za ochranu je drzost"
Jméno:Petr Paseka
Datum:08.01. 18:01
Titulek:Kde jste ty bláboly sebral? odpovědět
Na vysoké škole KSČ?
Jméno:Milan
Datum:06.01. 16:00
Titulek:Orbán naštval Bruselodpovědět
Viktor Orbán opět naštval Brusel: Maďaři se neschovají za betonové stěny a jejich ženy nebudou pronásledovány migranty. Milovat bližního znamená milovat naši zemi, náš lid, naši rodinu

Maďarský premiér Viktor Orbán ve svém vánočním projevu, který byl zveřejněn v novinách Magyar Idők, vyzval Evropu k ochraně křesťanské kultury.

„Křesťanství je kultura a civilizace, v níž žijeme. Nejde o to, kolik lidí chodí do kostela a kolik se dnes v tento den modlí. Kultura je realitou našeho každodenního života, křesťanská kultura každodenně definuje naši morálku," uvedl Orbán.

Orbán také odpověděl těm, kteří ohledně migrantské otázky vyzývají „k milování bližního svého".

„Milovat sebe znamená chránit všechno, co jsme a kdo jsme. Milovat sebe znamená milovat naši zemi, náš lid, naši rodinu, maďarskou kulturu a evropskou civilizaci.

Maďarský premiér rovněž zdůraznil, že dnešní základy evropského života jsou ohroženy pokračující politikou masové migrace a multikulturalismu.

„Nechceme se schovávat za betonové stěny. Nechceme, aby lidé na Vánoce byli ohromeni strachem a neštěstí. Nechceme, aby naše manželky a dcery byly pronásledovány ve slavnostním novoročním davu."

Orbán ukončil svůj projev výzvou, aby Evropané chránili křesťanskou kulturu.


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz