zpět na forum

Jméno:O.Z.
Datum:05.01. 13:34
Titulek:Útoky nožem přibývají!odpovědět
Útočníci v libereckém obchodě ubodali ženu. Jsou na útěku!

Dvojice mužů zaútočila v pátek ráno nožem na muže a ženu v prodejně potravin ve Vratislavicích nad Nisou. Žena následkům zranění na místě podlehla, muž skončil ve vážném stavu v nemocnici. Po útočnících pátrá policie.K útoku došlo v pátek kolem půl desáté dopoledne v Dopravní ulici v liberecké městské čtvrti Vratislavice nad Nisou. Přivolaní policisté tady v prodejně potravin našli pobodaného muže a ženu.

"Policisté okamžitě začali s resuscitací ženy a pokračovali v ní až do příjezdu záchranářů. Ti ale po 40 minutách museli konstatovat smrt," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Muže s vážnými zraněními převezli záchranáři do Krajské nemocnice v Liberci. Podle svědků, se kterými televize Nova mluvila, bodl jeden z lupičů ženu přímo do krku. Pak se oba dali na útěk.Útočit měli dva muži, jejichž totožnost zatím policie nezná. Okamžitě se rozjelo rozsáhlé pátrání, do akce je zapojeno několik hlídek, policisté prověřují záznamy z bezpečnostních kamer.Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.01. 15:26
Titulek:Tleskám....odpovědět
Policejní ředitel ocenil ženu, která v tramvaji vytáhla zbraň na násilníka

Ocenění z rukou ředitele moravskoslezské policie Tomáše Kužela převzala sedmadvacetiletá žena, která se minulý měsíc postavila tramvajovému násilníkovi. Ten nečekaně a brutálně napadl dva cestující. Jednoho z nich, který bezvládně spadl na podlahu tramvaje, dokonce udeřil lahví do hlavy.V té chvíli zasáhla sedmadvacetiletá žena. Vytáhla legálně drženou zbraň, kterou namířila na agresora. Kdyby nezakročila, následky mohly být velmi závažné. Útočník později vystoupil. Policie prostřednictvím médií zveřejnila záznam incidentu. Když se muž uviděl, sám se ohlásil policii. Uvedl, že svého činu lituje, za vše prý může alkohol.

„Za rozhodující pomoc, projevení odvahy a statečnosti udělil Tomáš Kužel ženě medaili ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Zásah ženy v krizovém okamžiku zřejmě zamezil těžšímu následku na zdraví obětí,“ konstatovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

K incidentu došlo 9. prosince po půl deváté večer v Ostravě-Mariánských Horách během jízdy do centra města, konkrétně mezi zastávkami Krajský úřad a Karolina.


Zdroj: https://www.denik.cz/regio ny/policejni-reditel-oceni l-zenu-ktera-v-tramvaji-vy tahla-zbran-na-nasilnika-2 0180106.html

Proč tleskám? Protože mám k tomu své osobní důvody. Není to tak dávno, kdy mě chtěl ve vlaku napadnout mladík, zřejmě zfetovaný, napřáhla jsem na něj francouzskou hůl, která mi pomáhá v chůzi a mladík se raději vzdálil. Nemyslím, že bych se ubránila. K pláči ale bylo, že kolem sedělo několik mužů a ani jeden mi nepřišel na pomoc, ani násilníka neokřikl. Seděli a zírali jak na dobrý seriál.
Jméno:Petr
Datum:07.01. 17:36
Titulek:výbuch ve Stockholmuodpovědět
Ve Stockholmu u vchodu do metra došlo k výbuchu. Teroristé to zřejmě nebyli
Při explozi u stanice metra Vårby Gård na jihu švédského Stockholmu zemřel jeden člověk a další se zranil. Podle policistů nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o čin některé z teroristických organizací.

Každý terorista nemusí být někde organizovaný, stačí, že má motiv. A jaké jsou motivy teroristů? Víme, ne?
Jméno:Kamil
Datum:22.01. 09:13
Titulek:jak jednoduchéodpovědět
Geniální myšlenka polského ministra:

Vytvořme z uprchlíků armádu, která si osvobodí Sýrii, navrhl polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski.

Do Evropy přišlo v poslední době několik stovek tisíc mladých Syřanů, ze kterých by bylo možné vytvořit armádu bojující za osvobození jejich vlasti a dát jim tak najevo, že to za ně nikdo jiný neudělá. V rozhovoru pro polskou televizi TVP to uvedl polský ministr. Uprchlickou krizi je třeba vyřešit tam, kde k ní došlo. Tedy v jejich vlasti – Sýrii. Vojenskou cestou a bez přímé účasti Evropy,” zdůraznil Waszczykowski.

Zároveň dodal, že si neumí představit „vyslání našich vojáků do Sýrie, zatímco tisíce uprchlíků z této země na Unter den Linden v Berlíně či na jiných místech, budou popíjet kávu a sledovat, jak bojujeme za jejich bezpečnost”.

Nikdo nežádá, zdůraznil ministr, aby v Sýrii bojovaly ženy a děti. Avšak desítky tisíc Syřanů, kteří po přeplutí k řeckým břehům a opuštění člunů nežádají jídlo, pití, či oblečení, ale kde si mohou dobít mobil, tak ti by mohli – s naší pomocí – osvobodit svoji vlast,” navrhl polský ministr. Zároveň připomněl, že vytvoření bojových jednotek v zahraničí by nebylo novinkou. „I z Poláků kdysi v daleké cizině vytvářeli jednotky, které potom bojovaly za svobodu své vlasti” Witold Waszczykowski je ministrem nové polské vlády.

Tento názor také plně podporuji. Naše jednotky taky bojovali v 2. světové válce za osvobození.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz