zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:16.11. 22:37
Titulek:Zítra je 17. listopad. odpovědět
Nedali byste si za to cinkání klíči pár facek? Já ano. Máslo za šedesát, vejce za šest. A prý bude hůř. To jsme to dopracovali. Tak si užijte zítra krásný volný den.
Jméno:Pvv
Datum:17.11. 08:20
Titulek:Cozeodpovědět
Urcite NE. Pokud se vam ziskani svobody a demokracie v roce 1989 smrsklo na cenu masla a vajicek, tak to je opravdu smutne. A uzivame si dnesni den a vzpominame na jedny z nejkrasnejsich okamziku v nasich zivotech.
Jméno:A
Datum:17.11. 11:47
Titulek:když mohu porovnatodpovědět
Ty výrazy ve tvářích socialistického a nynějšího občana,není oč stát.Ty kyselejší,smutné,zlé a další výrazy napoví.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:18.11. 11:43
Titulek:pravda a láska zvítězila, co? odpovědět
To je zajímavé. Minulý režim nestál za nic, protože nebyly v obchodech banány. Nynější režim je skvělý, i když vajíčko stojí (jak kde) šest korun, máslo olizuje cenu šedesáti a to se ještě často jedná o přepracované zmražené strategické zásoby EU, jež nelze nazvat jinak než sračky.

Za komoušů alespoň bylo jasno: jednička máslo bylo kvalitní a dražší - 10 Kč v roce 1985 (prý při přepočtu cen v poměru k výdělkům by muselo stát sto korun, no tak to je vtip. Platy byly nízké, ale nevěděli jsme co je to hypotéka, neplatilo se za léky, za byt se platilo velmi málo a energie byly za hubičku, na děti bylo vše levné a kroužky byly prakticky zadarmo, obyčejné oblečení bylo dostupné za pár korun, luxus byl drahý (ale kupovala jsme si luxusní boty do tanečních v roce 1961 za 120 korun!!!), dvojka máslo méně kvalitní, ale levnější, určené na pečení. Trochu jsem odběhla od tématu, ale proč mi tedy vyčítáte, že získání svobody a demokracie se mi smrsklo na cenu potravin. Nemáme nafukovací peněženku, řada lidí tak tak vyjde a každé zvýšení cen pro ně znamená citelné snížení životní úrovně. O jaké svobodě tady píšete? Svoboda cestování? Jak pro koho. Svoboda slova? To určitě. Zkuste nazvat věci pravým jménem a už vás budou honit po soudech. Demokracie? Copak v demokracii by vám mohla starostka vypnout mikrofon, abyste nemohl mluvit? V demokracii by mohlo vedení města prosadit proti odporu občanů taková svinstva jako je přístaviště v Lobkovicích, výstavba hypermarketu a parkoviště na úrodném poli, privatizaci bytů bez diskuze s obyvateli a další a další? Tak jakápak demokracie.
Jméno:Hana Ulinovich
Datum:19.11. 19:14
Titulek:Vzkaz pro A.S.odpovědět
Milá paní, jestli chcete svobodu měřit cenou vajec a másla, tak je mi Vás doopravdy líto. Já mám dojem, že tenkrát šlo o trochu jiné věci než o to, co se prodává v obchodech a za kolik. Zkuste se prosím orientovat méně na tu gastronomii. Děkuji předem za smazání tohoto příspěvku, je mi jasné, že tady se žije v době, kdy ještě klíče necinkaly.
Jméno:
Datum:19.11. 22:26
Titulek:vzkaz pro HUodpovědět
Na Václaváku v XI/1989 jsem měl v rukou klíče od bytu, chaty, garáže a kanceláře. Měl jsem sytý žaludek! V teplém kožichu se mi zvesela cinkalo! A teď? Teď jsem hladný, nezaměstnaný, rozvedený, bez stálého příjmu a důchodu. Nemám z čeho platit výživné! Mám na krku exekuce! Mám prázdní ruce bez klíčů a nemám už čím cinkat. Jsem otrhaný, chodím v otřepaných sandálech a s holým zadkem! Občas přespávám u charity!
Děkuji Ti, Havle, že jsi se o mně tak "hezky" postaral za mou blbost!!! "Děkuji" všem politickým politrukům a zrádcům národa z protilidových vlád po roce 1989!
Jméno:Martin Růžička
Datum:20.11. 09:06
Titulek:A za to všechnoodpovědět
A za to všechno ... i za ten rozvod, může cinkání. Fakt super koment :)
Havel se o vás neměl starat, to vy.
Ani stát se o vás nemá starat, to zase vy.
Jen vy.
PS: nezaměstnaný a bez důchodu ... to si musíte vybrat ne :)
Jméno:Petr
Datum:20.11. 09:20
Titulek:pro jáodpovědět
Vždy je jednodušší své neúspěchy, prohry a problémy hodit za na někoho jiného, že.
Každý svého štěstí strůjcem.

Jméno:Honza
Datum:17.11. 06:20
Titulek:já cinkat nebylodpovědět
A spíš bych dal pár facek těm,co chodí volit,hlavně ovce a nevzdělané koblih-trubky.Parlament bych pravidelně koupal ve Vltavě.
Jméno:Milan
Datum:20.11. 09:43
Titulek:známeodpovědět
Když dopadnou volby jinak, než jste si přál, voliči byli nevzdělaní, hloupí venkované, socky a tupci, kteří by neměli mít volební právo. Podle vás by měli volit jen lidé jako vy z velkých měst, chytří, vzdělaní, bohatí a namyšlení. Ostatní by měli být zbaveni práva volit. To by se vám líbilo. Pak by zvítězila vaše oblíbená topka nebo lidovci.
Jméno:Mirek
Datum:17.11. 10:04
Titulek:Zvítězila oslava politického převratuodpovědět
Zavražděný Jan Opletal, zavřené vysoké školy, okupace Německem byla zapomenuta, pravda a láska zvítězila. Zkuste někde říkat pravdu, uvidíte, co se stane.
Jméno:A.H.
Datum:17.11. 10:10
Titulek:pravda o 17. listopaduodpovědět
Po pohřbu J.Opletala(15.11.1939)došl o na přímý rozkaz A. Hitlera 17.11.k povraždění řady českých studentů(především na dvoře Kounicových kolejí v Brně)a uvěznění velké skupiny studentů v koncentračních táborech! BYLY UZAVŘENY české VYSOKÉ ŠKOLY NA ÚZEMÍ PROTEKTORÁTU - to vyvolalo vlnu odporu všech intelektuálů celého světa! Roku 1941 v Londýně při příležitosti 2.výročí těch událostí na zasedání Mezinár. student. rady, jehož se zúčastnili delegáti 26 zemí byl den 17.11. nazván MEZINÁRODNÍM DNEM STUDENTSTVA!
Jméno:Petr Paseka
Datum:17.11. 14:30
Titulek:Co to melete? odpovědět
Události 17.listopadu 1939 byly zapomenuty? A o čem dnes mluvil jeden z posledních svědků nacistického přepadení VŠ Vojmir Srdečny v TV? Pořád se kope do Václava Havla, a to zbaběle, protože se už nemůže bránit. A to že Prahou pochoduji nackove z Dělnické strany SS a hanobi památku povrazdenych studentů, vám nevadí? Stydte se za ty žvásty a jděte si doplnit vzdělání.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.11. 21:48
Titulek:pravda o demonstraciodpovědět
Nevím o tom, že by mladíci z DSSS hanobili památku povražděných studentů, pro zajímavost jsem si celou jejich demonstraci poslechla, byla jsem i svědkem jejich pokusu o průvod a zadržení dvou účastníků, ale opravdu nic podobného nezaznělo. Ano, volali Nic než národ a Čechy Čechům, jako obvykle. Ale že by něco hanobili? To ne. Nakonec demokracie má být diskuse, jsou to slova T.G.Masaryka, tak proč by nemohla diskutovat DSSS. Když pustí ke slovu zprofanovaného Kalouska...
Jméno:Petr Paseka
Datum:19.11. 17:43
Titulek:Nemohu souhlasit... odpovědět
... paní učitelko. Viděl jsem 20 minutové video, cca mezi 15. a 16. hod. A promiňte ty výrazy, ale viděl jsem tlupu namol ozralych hovad, co sprostě urazela kolemjdoucí, poté pořádkové policisty i členy antikonfliktniho týmu (kokoti, buzeranti, černý svině). Pikantní byl začátek pochodu, kdy se dva "vlastenci" nemohli shodnout, zda bílý pruh na státní vlajce patří nahoru nebo dolů. Ano, památku povrazdenych studentů tato tlupa hanobila už jen svou přítomností. Proč? Protože přes "národní" řev tato smečka ve skutečnosti vzývá nacismus...
Jméno:Vašek
Datum:19.11. 21:58
Titulek:zajímavéodpovědět
A co říkáte na Antifu, pane Paseko? To nejsou agresivní zfanatizované smažky? Ta vám nevadí?
Jméno:Petr Paseka
Datum:20.11. 17:13
Titulek:Antifa... odpovědět
... je stejná tlupa primitivu jako Dělnická strana SS, jen v jiných barvách. Bývaly doby, kdy jakž takž bránila nackum v rasistickych projevech, dnes je to jen spolek pomatencu.
Jméno:???
Datum:20.11. 09:23
Titulek:pravdaodpovědět
Ale já říkám pravdu pořád - a všechno je v pohodě.
Prozradíte mi co se stane? A řeknete mi co máte za problém?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.11. 21:40
Titulek:Dnes byl 17. listopad...odpovědět
Nevím, jestli jste se dívali na TV art, kde před několika minutami dohrál Karel Kryl; byl rok 1990 a on měl před sebou pouhé čtyři roky života. Vlastně měl štěstí, že včas zemřel, asi jako Karel Čapek, v dnešních poměrech by ho, já se alespoň tak domnívám po dnešku, uštvali k smrti. Pokud by tady zůstal. Pokud by dříve nezemřel steskem v Německu.

Dnešní monstrózní oslavy vítězného politického převratu, mylně nazývaného sametovou revolucí, proběhly opravdu úspěšně. Tisíce policistů s tajnými v civilu, s vozy a těžkooděnci, vylučovaly jakékoliv projevy odporu. Mohla o tom vyprávět hrstka mladíků z DSSS, která po skončení oficiální demonstrace v dolní části Václavského náměstí popadla vlajku a spolu s několika desítkami dalších se vydala na pochod po Národní třídě směrem do Hybernské ulice, kde jim policisté a těžkooděnci zahradili cestu. Oklikou se vrátili a teprve na křižovatce Hybernské a Senovážné už to nešlo dál. Těžkooděnci, policisté a antikonfliktní tým počtem je bohatě převyšující je dál nepustili. Po slovní potyčce byli dva z nich povaleni na zem a s klepítky na rukou odvedeni do přistaveného antonu. Do ulice nebyli vpuštěni ani civilisté, kteří tudy chtěli projít. Zvláštní postup. Žádné další demonstrace se zřejmě nekonaly. Na náměstí Republiky byla ohlášena demonstrace Národní demokracie s předsedou Adamem B. Bartošem (nepleťte si s členem Antify a pirátem Ivanem Bartošem), ale nekonala se. Chtěla jsem udělat radost Šandovi a jeho přátelům udavačům ze Strany zelených, ale jak je vidět, nevyšlo to. Jen jsem se přichomýtla k likvidaci třídních nepřátel z DSSS. Zato na Václaváku bylo rušno. Snad každý z řečníků si otřel ústa o prezidenta Zemana, tolik zla a nenávisti jsem už dlouho neslyšela. Musí jim hodně ležet v žaludku, a jak se budou blížit prezidentské volby, bude se štvavá kampaň ještě stupňovat. Jaký pohled na naši mládež, která fanaticky odsuzuje jakýkoliv jiný postoj a přitom hlásá, že hájí demokracii.

Jak jsem začala Karlem Krylem, tak jím skončím.

Spinkej, synáčku, spi, zavři očička svý -
- dva modré květy hořce,
jednou zšednou jak plech, zachutná tabákem dech
a políbení hořce.
[: Na zlomu století v náruči zhebkne ti
tvá první nebo pátá,
než kdo cokoli zví, rány se zajizví
a budeš jako táta. :]

Spinkej, synáčku, spi, zavři očička svý,
máma vypere plenky,
odrosteš Sunaru, usedneš u baru
u trochu jiné sklenky.
[: A že zlé chvíle jdou, k vojsku tě odvedou,
zbraň dají místo dláta,
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.11. 21:41
Titulek:Dnes byl 17. listopad...odpovědět
chlast místo náručí couvat tě naučí
a budeš jako táta. :]

Spinkáš, synáčku, spíš, nouze vyžrala spíž
a v sklepě bydlí bída,
v jeslích na nároží máma tě odloží,
když noc se s ránem střídá.
[: Recepis na lhaní dají ti na hraní
a nález bude ztráta,
kompromis, z života zbude ti samota
a budeš jako táta ... :]

Plenky, jesle a vojna už nejsou aktuální, ale zbytek je tvrdá pravda...jenže oni to netuší.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.11. 22:30
Titulek:omylodpovědět
Mladíci z DSSS nešli na Národní třídu, ale vydali se ulicí Na Příkopě. Já si pořád ty ulice v Praze pletu...:-))
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:18.11. 21:34
Titulek:Napsal Lubomír Man, ne já....odpovědět
Proč na výročí 17. listopadu nejásám?

Proč píši tyhle řádky zrovna dnes večer 17. listopadu? Protože zrovna dnes, ve výročí oné slavné protitotalitní revoluce,nejtíživěji pociťuji zklamání z toho, kam dospěla. Vím, že v těchto hodinách a minutách se na televizních monitorech v Česku odbývá hotový karneval oslav dnešního slavného výročí, že zaznívají nadšené projevy našich představitelů, že hraje hudba, kokardy, jásot, na praporu prapor, jak by řekl Viktor Dyk – a právě proto jsem tu bedýnku od rána ještě neotevřel. Protože já ten jásot nesdílím. A jsem si jist, že v tom nejsem sám, že jsou nás statisíce a možná i miliony těch, kteří nejásají prostě proto, že věřili, že od onoho přelomového dne roku 1989, kdy skončila jediná uznávaná pravda, se zeširoka otevírá brána pro pravdy všechny, pro všechny myšlenkové proudy, které budou mít každý pro sebe svoje strany, svoje noviny a časopisy, které budou v ušlechtilém boji idejí a v duchu Masarykova hesla „Demokracie je diskuse“ soutěžit o ideje nejlepší a nejušlechtilejší. Že takovýto boj logicky a jaksi přirozeným výběrem idejí a názorů nejlepších vyprodukuje i nejlepší politiky, lidi vysoké duševní úrovně a ryzího charakteru, že studenti budou zase, jako za našich dní chodit do čítáren, kde si každý si vybere noviny svoje a při návratu z čítárny budou o svých politických názorech, předchozí četbou rozjitřených, tvrdě diskutovat.

Taková byla naše očekávání a čeho jsme se dočkali? Toho, že jediná minulá uznávaná pravda A byla vystřídána novou jedině uznávanou pravdou B: Anebo jste si snad všimli, že se naše noviny či časopisy – pokud jde o ideje či o tu jedinou pravdu, jedny od druhých v čemsi liší? Že by se ideově lišila televize NOVA od ČT? Či deník Právo od deníku MFDnes? Či časopis Respekt od časopisu Reflex? A divíte se pak tedy tomu, že studenti a vůbec mladí lidé se už dnes mezi sebou o politice víceméně nebaví? A pokud ano, je úroveň té debaty poplatná onomu ideovému úhoru, který jedině je dnes u nás k mání. Že je zkrátka politika nezajímá. A odkud se tedy mají brát, když ne ze soubojů idejí, politici na úrovni, po kterých tak bažíme?

Pochopitelně pustota idejí vyprodukovala i pusté politiky. Vzpomínám si, že jsem za totality jaksi z hloubi duše nenáviděl tři politiky, jejichž jména nebudu uvádět, protože pro daný problém nemají význam. Ale dnes jich nenávidím možná desítku a možná i víc, což mě šokuje i znepokojuje.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:18.11. 21:35
Titulek:Napsal Lubomír Man, ne já....odpovědět
A neuvěřitelný fakt k tomu navíc je ten, že všichni tihle mí noví nenávidění mi připadají dokonce ještě tupější, neřestnější a dokonce i nepřijatelnější, než byla ona trojka politiků mi nesnesitelných z doby minulé.

Proto nejásám. A říkám si, že dnešní stav jediné pravdy i tolika politiků, které nedokážeme mít rádi, nemůže snad trvat navěky.

Jo a taky, že snad přece jen jednou ještě potkám partu mladých lidí, bavících se o politice, z nichž každý bude mít jiný názor. Jinak to bude dál tzv. v háji.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:18.11. 21:57
Titulek:To je také dobré - autor Vincent Pribulaodpovědět
Tolik vyrobených hrdinů se zmalovaným zadkem neměla ani Kuba v zátoce Sviní. 28 let po majetkovém puči je stále živena fikce o všelidové revoluci.

Obrovské majetkové přesuny se vždy dějí v režii světových mocností a za přímého řízení loutkovodičů politických vůdců všech revolucí a státních převratů. Vše bylo domluveno a vše organizačně zajištěno a doslova s lehkostí předán majetek státu, těm předem určeným lidem.

Dohoda mezi SSSR a Západem uvolnila Východní evropské státy a zaručila nezasahování a pokojné předání majetku a moci vybraným a předem připravovaným vůdcům. Archívy ještě nejsou zcela zničeny a historické data jsou při jisté snaze k dispozici.

V každém systému jsou skupiny, které v boji o zdroje budou buď hájit, nebo brojit proti elitám u moci.

KSČ tvořila politickou a ekonomickou elitu a s ní úspěšně kooperovalo obrovské množství mas lidí všech společenských skupin. Od Jisker, Pionýrů, Svazu mládeže SSM, Svazarmu, SČSP, ROH, ČSLA, VB, STB. Nelze nezmínit strany národní fronty včetně Lidovců a Socialistů. Po umělecké frontě a pracující inteligenci se nedalo očekávat, že budou s touhou po svobodě a demokracii kroutit krkem vlastním sousedům a spolupracovníkům. Vše bylo natolik propojené socialistickou vzájemností, hranou i nehranou a lidmi věřící v sociální stát. Kdo skutečně chápe dějinné souvislosti v rámci evolučního vývoje, antropologie a geopolitických zájmů mocností, se musí smát velkolepému divadlu na revoluci. V revoluci skutečné, teče krev a jsou mrtví! Tak ji aktéři pojmenovali pro masy Sametovou. V roce 1968 se mohl celý národ postavit a nikdo nic nezmohl. Západ jen taktně přihlížel a nedovolil si pípnout proti dohodě velmocí. Ještě nebyl ten správný čas na opuštění Východního bloku.

Studenti a děti nikdy nic nevyřvou, dokud nejsou správně vedeny vůdci, za podpory nejlépe celebrit, intelektuálů společnosti a církevních pohlavárů.

Rok 1989. V každé rodině jeden Komunista, Pionýr a Svazák. Zlatá mládež komunistů byla v drtivé většině na Vysokých školách Obraz samotných docentů a profesorů pochodující Prahou či Brnem nemá ten správný emočně politický obraz. Děti musí být vždy tam, kde je to třeba a studenti pro svou naivitu se vždy elitám hodí, nejvíce děti nomenklaturních kádrů. Poté je s klidem odhodí na vedlejší kolej i se zásluhou. Tady máte pomníček a jednou za rok sem napochodujte a ukažte se, ve svém intelektuálním povýšení! Je tu tryzna show a proto zapalujte svíčky a oslavujte skupinovou hloupost!

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:18.11. 21:58
Titulek:To je také dobré - autor Vincent Pribulaodpovědět
Už jen chybí k velkolepé oslavě položit vedle stovky svíček - Kim Čong Ilie. Klanět se zmalovaným studentským zadnicím prostě akademicky nejde, ani za použití moderní neurologie a genderové rovnováhy.

Dnes si zatancujte a zítra se uvidí?

Oslavy majetkového převratu, jsou novodobým kultem zlatého Telete, mamonu, bezbřehého sobectví, egoismu v režii celebrit, západních lokajů, zločineckých ekonomických skupin, zločineckých politických polistopadových vlád, prolhaných médií a bezpáteřních politiků. Tato listopadová šlechta ukradla státní majetek jen ve svůj prospěch a kapsu. Pojem demokracie se díky těmto lidem léta zajídá a nevěří, že se nějaké vůbec dožijí. Jedni Havla k smrti nenávidí a druzí ho budou brzy svatořečit.

Havel nebo někdo jiný a stejně tak jiní další-místo oněch. Je v Pánu, byl to náš prezident, nějaká forma úcty je na místě a snad bude i nadále k tomu současnému i budoucímu? Zda lidé odhodí slušnost pro politické postoje, je více než pravděpodobné.

Dnes opět gauneři a podvodníci straší ztrátou demokracie, ohrožením demokracie a cestě někam na Východ. Pokud má zloděj strach z kriminálu, je z něj vždy bojovník za demokracii a lidská práva. Pokud je to zločinecké spolčení, zpravidla utvoří politickou stranu a pomocí milionů obsadí vládní posty. Po celou dobu od majetkového puče tu vládla kooperující forma politiků napojených na státní i soukromé firmy.

Demokraticky podělili zisky a vlastním lidem určili s posvěcením ČNB a jejich zločineckým kurzem, novodobé otroky za směšnou mzdu. To je ovšem jiná demokracie a jiná svoboda, tam není místo na protest a demonstrace.

Slavit listopad je pojistka elit proti skutečné revoltě a skutečné revoluci, která skutečně odstaví a potrestá parazity.

Dav má krátkou paměť a za tři dny, posílení vzájemnou odvahou bojovníků, se vrhnou na kuřáky v hospodách, na podezřele kouřící komín důchodkyně na vesnici, vrhnou se na obhajobu svobody a hromadně budou aktivisti mazat svobodné myšlenky na sítích, udávat své sousedy za urážku menšin, uprchlíků a za nesprávný názor na 17 listopad 1989.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.11. 18:52
Titulek:další z přehršle příspěvků na webechodpovědět
Opět upozorňuji, že NEJSEM !!!! autorem níže převzatého článku! Ale líbí se mi.

Soutěž o Zlatou malinu letošních oslav Vítězného listopadu

Jelikož letošní oslavy Vítězného listopadu byly svojí bizarností a absurditou podobné oslavám Vítězného února na konci 80-tých let, dovolil jsem si postavit „na bednu“ 3 nejtrapnější počiny soutěže o Zlatou malinu 17. listopadu

3. místo – Festival svobody a 100 000 účastníků

Ve čtvrtek nás organizátor Drahošova předvolebního mítinku s krycím názvem Festival svobody na obrazovkách ČT lákal k účasti, optimisticky předpokládal až 100 000 obránců pravdy a lásky na Václaváku a vyzýval k přinesení píšťalek, jejichž mohutný vřískot zaregistrují i v Kremlu, kde momentálně přebývá prezident Zeman. Nakonec se na fesťáku marnosti sešlo cca 5 000 lidí včetně turistů a bezdomovců a vřískot píšťalek vyplašil maximálně labutě na Vltavě.

2. místo – nepřipuštěný Horáček

Drahošova ochranka nepustila na pódium spolubojovníka za hodnoty 17. listopadu Horáčka, který tak přítomné nemohl obohatit o citáty ze svých písní a na píšťalku musel pískat v přízemí mezi plebsem. Uražený Horáček zřejmě nepochopil, že i soudružská láska mezi pravdoláskaři má své meze v situaci, kdy židle na hradě je jen jedna, kandidátů hodně a voličů ochotných oživovat myšlenky zemřelého guru Havla tak trochu málo. Horáčka tak může aspoň těšit, že v tom není sám – soudruzi se totiž nedomluvili, kdo zaplatí letenky pro strejdu Bradyho, takže ani on nás nepoctil návštěvou ve světle ramp a na píšťalku si mohl zapískat leda v Kanadě před televizí.

1. místo – Strana Zelených: „Chceme žít, ne dřít“

Ulicemi Prahy pochodovala také pokroková eurounijní mládež ze strany Zelených a reportáž z jejich demonstrace na ČT 24 bude jistě patřit do zlatého fondu zpravodajství. Mládež nesla transparent „chceme žít ne dřít“ a její zhulený mluvčí nás na kameru ujistil, že budou nekompromisně požadovat po bohatých spoluobčanech, aby svůj nakřečkovaný majetek přerozdělili mezi potřebné a znevýhodněné. Mladíci, co ještě na práci nesáhli, nám tímto sdělují, že to ani nemají v úmyslu což je jistě pozitivní zpráva pro xenofobní burany, kteří dřou, aby přežili a hlavně pro rodiče těchto týpků, kteří místo důchodu budou do smrti sekat trávu v parku a natírat lavičky, aby své potomky uživili. Mluvčí zelené mládeže nám ale zapomněl sdělit, jaký mají plán B až se zkonfiskované a přerozdělené bohatství spotřebuje a mládež i nadále bude odmítat dřinu…..

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.11. 19:07
Titulek:To také není špatné...ta vize....odpovědět
Tohle jsem také nepsala! Jen přvzala z dfens-cz.com
Tichý divák, který necinká

Vzpomínkové akce a oslavy 17. listopadu 1989 proběhly letos opět turbulentně. Jsem tichý divák, který necinkal klíči tenkrát ani dnes, jen zpovzdálí nepozorován sleduje každý rok, jak se česká společnost otřásá nenávistí stále více. Při tomto státním svátku se česká společnost skutečně rozděluje a nepřátelství zaseté kdesi v minulosti tasí své drápy vždy s nebývalou silou.


Chodníky poseté svíčkami připomínají spíše pietní místo po krvavém teroristickém útoku a v hlavách zasejí smutek než radost. Vzpomínková místa připomínají hřbitov. Dav lidí shromážděných na oslavu svobody a demokracie mně evokuje barikády, kde se schyluje každý rok 17. listopadu k boji. Místo radostných tváří, úsměvů a veselých lidí, kteří oslavují svobodu a demokracii, sleduji nesourodý dav v transu, který se nechává doslova strhat emotivními plamennými projevy řečníků, kteří jsou nepřátelsky prodchnuti záští ke všem, kdo nejsou „Havel“. Šílenost a hysterii těchto okamžiků ještě umocňují strašidelné podprahové projevy, ve kterých velí řečníci ultimáta vyjádřená slovy „jen my jsme demokracie a svoboda“. Kdo je to „MY“?

Zaznívají názory, že přímá volba prezidenta rozdělila společnost. Že prezident Zeman rozděluje společnost. Ta lůza, která volí prezidenta přece nemá právo volit, když volí tak blbě..! Ach tak, právo je jen pro někoho. Jen pro úzkou elitu národa, do které se řadí všichni ti povrchní maloměšťáci, kteří by bez finančních půjček a leasingů mohli na luxusní auto zírat leda přes sklo výlohy, polistopadoví zbohatlíci, někteří umělci, herci a akademici a vůbec všichni ti, kteří pohrdají všemi ostatními. Přece takový dělník z fabriky, číšník, kuchař, zdravotní sestra, učitelka, řidič tramvaje, kadeřník, řemeslník, kominík, popelář (no ten už vůbec!) – tihle všichni přeci nejsou schopni vybrat správného prezidenta. Nemohou rozhodovat, nejsou dostatečně kompetentní, ale mohou pracovat a svými daněmi platit pohodlný život samozvané šlechtě. To se nezakazuje.

Český národ je rozdělen, ovšem není to důsledek přímé volby prezidenta ani společnost nerozděluje sám prezident. Česká samozvaná šlechta se nikdy nepřiblíží masám a masy obyčejných lidí budou vždy vnímat tuto polistopadovou vygenerovanou šlechtu jako zlo. I kdyby se zrušila přímá volba prezidenta, nic to na stavu rozdělené společnosti nezmění. Naopak.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.11. 19:08
Titulek:To také není špatné...ta vize....odpovědět
Ta lůza, ty masy obyčejných občanů postihne hluboká frustrace, že nemohou rozhodovat už o ničem a tím utrpí citelný zásah i jejich svoboda rozhodování, že se na demokracii nemohou přímo podílet. Svůj úkol už splnili v referendu o vstupu do EU. Víc netřeba. Vyřvávat hesla o demokracii a svobodě umím taky. To umí asi každý z nás. Ovšem udržet, rozvíjet, budovat a chránit demokracii a svobodu umí málokdo a málokdo, kdo je na vrcholu bohatství či moci se o jejich rozkvět skutečně zaslouží.

Žijeme v globalizovaném světě, který je systémem více ekonomický a politický než společenský a politický. A to je třeba si uvědomit. Chamtivost a touha po moci je hnacím motorem tohoto světa. V takovém světě už nemusí platit „Čechy Čechům“. V takovém multikulturním globalizovaném světě nebude potřeba tolika vlád a prezidentů. Evropská unie jako celek si vystačí s jedním prezidentem a jednou vládou. Státy v ní sdružené mohou spravovat guvernéři, neboť většina těchto států už má stejně jen loutkové vlády, které čeká postupná smrt. Pokrok nezastavíš je heslo dnešních dní, což je skutečnost, která se netýká jen vědeckotechnického boomu, nýbrž i budoucího uspořádání globalizovaného světa. Dá se tedy pochopit ten čím dále tvrdší a zákeřnější boj kandidátů na post budoucího prezidenta ČR. Těch kandidátů je tolik i proto, že čas těchto kandidatur se neúprosně krátí. Už dnes má EU zpoždění v plnění sofistikovaného plánu NWO. Viďte, pane Junckere.

Jednou tu bude skutečně poslední prezident českého národního státu tak, jako byl kdysi poslední král či císař. Republikám taky odzvoní, protože ve Spojených státech evropských nebudou potřeba. Vidím pak už jen státní celky Čechy, Morava a Slezsko, které spadají pod Spojené státy evropské a na to stačí tři guvernéři se svou nepatrnou správní „družinou“. Vidím nadbytečné množství politických stran, které pro český národ neudělaly od roku 1989 vůbec nic, zastupovaly jen cizí mocenské a ekonomické zájmy. Tahle země už není naše i díky nim. Možná proto je každý rok na vzpomínkových akcích 17. listopadu stále větší počet zapálených svíček. Je to vlastně každoroční pohřeb svobody a demokracie.

Jméno:no name
Datum:26.11. 21:51
Titulek::-)))))odpovědět
Nový drink! Malý panák zelené, naředěný vodou a ohřátý v mikrovlnce. Jmenuje se to „Matěj“, je to teplé, zelené a má to jen 4 %.
Jméno:Petr Paseka
Datum:27.11. 11:18
Titulek:Mám lepší odpovědět
Ženatý muž u zpovědi: Otče, mám tchyni, která by podle mne ještě stála za hřích. Kněz: Synu, pamatuj na přikázání Nesesmilnis! Muž: Otče, měl jsem na mysli jiné, Nezabijes!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz