zpět na forum

Jméno:Petr
Datum:13.11. 10:57
Titulek:cyklistéodpovědět
Posunul se čas a po setmění se v Neratovicích opět vyrojilo plno cyklistů, kteří jezdí neosvětlení. Nejen že ohrožují sami sebe, ale pravděpodobně chtějí komplikovat život i ostatním - řidičům.
Světlo na kolo si může pořídit každý a lidi, kteří jezdí na kole potmě považuji za nesprávné. Nejhorší je, že většinou se jedná o starší a staré lidi, kteří by to měli mít v hlavě už srovnané - ale to tady asi neplatí.

Prosím, pokud někdo z Vašich rodinných příslušníků, kamarádů, známých a všech ostatních jezdí na kole bez osvětlení - upozorněte je na možná rizika tohoto hazardování!
Jméno:Petr
Datum:13.11. 13:02
Titulek:opravaodpovědět
za nesvéprávné
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.11. 14:52
Titulek:zkušenostodpovědět
Neosvětlení víc mladí než staří.
Jméno:Kristyna
Datum:13.11. 23:46
Titulek::) odpovědět
Dekujeme Petre za hezky clanek. Hlavne noste reflexni pasky a maminky at si je nezapomenou dat i na kocarky :)
Kristyna
Jméno:Radek
Datum:14.11. 12:33
Titulek:....odpovědět
A to ježdění po chodníku je taky ,,super,, !
Jméno:lucie
Datum:14.11. 15:47
Titulek:chodníkyodpovědět
Máte pravdu, chodníky jsou sice pro chodce, ale nejvíce je využívají nebo spíš zneužívají cyklisté.
Nejraději bych je z toho kola zkopla. Je nezbytné neustále se ohlížet na všechny světové strany, aby ho nějaký " ohleduplný" cyklista nesrazil.
Jméno:Martin
Datum:15.11. 07:05
Titulek:kde ale jezdit?odpovědět
Máte pravdu. Oproti jiným městům dost cyklistů jezdí po chodnících. Ono jim totiž někde prakticky nic jiného nezbývá, pokud chtějí přežít. Jet třeba na kole po Kostelecké okolo Lidlu je vyloženě hazard. Přiznávám, že i já tam za silného provozu někdy jedu po chodníku. Vždy ale tak, abych nijak neohrozil chodce, pokud je jich víc tak slezu. Také při rekonstrukci Kojetické se na cyklisty vůbec nemyslelo, je pro ně víc nebezpečná než dřív. Hlavně, že město vybudovalo nesmyslné cyklopruhy v Masarykově ulici, kde to nebylo potřeba.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.11. 07:42
Titulek:cyklistéi na chodníkuodpovědět
Skopla, ne zkopla. To je velmi zlá myšlenka. Proč svou agresi neadresujete na ty, kdo to způsobili? Město nás, cyklisty, nutí po chodníku jezdit. Po Kojetické nelze jezdit, pana Štěpku zde srazili s kola a těžce se zranil. K Lidlu volím cestu zadem kolem zahrádek, ale když je tma, bojím se, že mě někdo přepadne. Do Libiše nelze jinak než po chodníku. Nemáme to, my staří, ve městě lehké. Nohy neslouží a kolo jsou naše nohy. Jsou města, Prostějov, Pardubice a pod.,kde se může po chodníku jezdit místo po velmi frekventovaných silnicích. Jsou zde značky - chodci i cyklisté společně. Tady ne. Paní starostka neposlouchá, na co si lidé stěžují. Spolu se svými spřízněnci nehledá cestu, jak lidem ve městě ulehčit život.
Jméno:cyklista
Datum:15.11. 20:04
Titulek:doplněníodpovědět
A tam, kde jsou v Nera značky společné stezky (např. pod rampou na náměstí) se chodci často chovají agresivně k cyklistům, protože neví, že jsou na společné komunikaci. Tam jsem zase já musel odrážet útok debila, který vykřikoval, že mě z toho kola srazí.
Jméno:Beran
Datum:15.11. 21:18
Titulek:lidé v Neratovicíchodpovědět
Obecně se dá říci, že lidé v Neratovicích se k sobě chovají neuctivě až nepřátelsky. Nezdraví se a jsou na sebe jako psi. Neznám hnusnější město. Platí zde: jaký pán, takový krám.
Jméno:Dita Š.
Datum:14.11. 18:18
Titulek: v Nera odpovědět
Celkem běžný až zazitý jev,někteří by člověku vjeli i na paty a dožadovali se od chodců pro ebe prostor..Jednou takový ode mě dostal bombu.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.11. 20:11
Titulek:kam s cyklisty? odpovědět
Jsme město v rovině, kde cyklistika jako druh dopravy je přímo ideální.Jenže ulice jsou zúžené, třeba Kojetická, na ní už se cyklista neodváží. Všude je plno aut,mladí v silných vozech jezdí bezohledně. Z některých částí města se jinak než na kole nedostanete.Hodně cyklistů jsou starší lidé. Kudy mají bezpečně jezdit? Poraďte.
Jméno:Jindřich
Datum:16.11. 07:19
Titulek:Po chodníku ne!odpovědět
Paní Spěváčková, nemohu s Vámi souhlasit. Po chodníku se na kole zkrátka jezdit nesmí a přes to vlak nejede. To, že cyklisté nemají kudy, není vina chodců. Stejně tak by mohl argumentovat řidič parkující na zeleni nebo na hřišti - "a kde mám zaparkovat, když místo není?"
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:16.11. 14:59
Titulek:?!?!odpovědět
Nesmí? Musí, protože město není schopné řešit problém cyklistů, kteří na silnici nemohou. Uvědomte si, lidé bez auta nebo řidičského průkazu z okrajových částí města jako jsou Mlékojedy či Lobkovice a pod., nemají s městem spojení jinak než na kole. Týká se to hlavně starších lidí. Tak jak byste řešil tento problém? Pošlete je na frekventované silnice? Na smrt? Jak vyplývá z vašeho příspěvku, asi ano. Tak ať město tam, kde je to možné, chodníky rozdělí na pruhy pro chodce a cyklisty, tam, kde to nejde, nainstaluje značky chodci a cyklisté společně. My starší a staří jsme také občany města a mělo by na nás brát ohled. Jak dlouho trvalo, než byla Smetanova ulice přístupná i cyklistům v protisměru?; Školní a další jednosměrky nás pořád ženou na silnice. To je normální? Není. Je to schválnost. Město je rozlehlé, v rovině, ideální pro cyklisty. Ale chybí pochopení a snaha vytvořit takové podmínky, aby byla cyklistická doprava prioritní. Zatím vše nahrává automobilům.
Jméno:Martin
Datum:16.11. 17:16
Titulek:Musí?odpovědět
Cyklista na chodníku nemá co dělat. Neustále kritizujete a jak někdo nedodržuje zákon, ale sama ho neumíte respektovat. Kážete vodu, ale pijete víno. Budete se asi hodně divit, až Vás nějaký chodec z toho kola na chodníku sestřelí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:16.11. 21:41
Titulek:jen tak dál...odpovědět
Výborně, mladíku. To je přímo výzva k útokům na cyklisty. To tu ještě nebylo. Vy jste zářný příklad morálního úpadku lidí v Neratovicích. Místo abyste apeloval na vedení města, aby situaci řešili, neboť lidé v čele města mají na svědomí ohrožení cyklistů na rovných, místy nesmyslně zúžených silnicích (Benešovka, Kojetická), přímo vybízejících k rychlé a nebezpečné jízdě silných vozidel, vyzýváte k napadání cyklistů. To by se v jiných městech těžko stalo.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:16.11. 21:46
Titulek:omylodpovědět
Zmýlila jsem se. Stalo. Viz dnešní zprávu v deníku.cz.:

Žena upadla z kola. Policista za ní přišel s pokutou do nemocnice
Žena ve věku 72 let jela brzo ráno obcí na Zlínsku na kole do kostela. Při odbočování vpravo se lekla protijedoucího auta, seskočila z kola, špatně došlápla a zlomila si kotník. Nepříjemná situace.
To však nebylo všechno. Během její následné hospitalizace ji v nemocnici navštívil policista a uložil jí pokutu, protože se plně nevěnovala řízení jízdního kola. Postup policie označila za nezákonný, nemravný a nedůstojný veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. „Během šetření konstatovala pochybení policisty, Krajského ředitelství policie Zlínského kraje a policejního prezidenta,“ uvádí ve čtvrtečním vyjádření úřad ombudsmanky. Ti svá pochybení odmítají. Proto se na případ rozhodla upozornit.

„Policii přivolal na místo nehody nezletilý svědek, který však samotný pád neviděl – slyšel pouze pád kola a pak již viděl ženu ležet na zemi. Policista na místě nehody zjistil, že je povrch vozovky nerovný a byl několikrát opravován. Existují tedy pochybnosti, zda byl pád z kola skutečně způsoben nevěnováním se řízení. Nebylo nijak prokázáno, že se žena nevěnovala řízení kola. Důkaz pro takové tvrzení chybí,“ uvádí Anna Šabatová.
„Pokud bychom přesto připustili, že se formálně jedná o přestupek, ombudsmanka pochybuje, že došlo ohrožení zájmu společnosti v takové míře, aby bylo nutné ženě udělit pokutu,“ míní.

Problematická je samotná návštěva policisty v nemocnici, která pak přiměla jejího syna k podání stížnosti na jednání policisty. „Podle stěžovatele policista jeho matku řádně nepoučil, že má právo odmítnout výpověď, pokud by jí mohla uškodit, nebo že protokol nemusí podepsat. Žena podle všeho protokol i blokovou pokutu podepsala ze strachu, že to musí udělat. Tomuto jednání byla přítomna další žena na pokoji, která však během šetření stížnosti nebyla policií nikdy vyslechnuta,“ uvádí veřejná ochránkyně práv. Pokračování...

Zdroj: https://www.denik.cz/krimi /zena-upadla-z-kola-polici sta-za-ni-prisel-s-pokutou -do-nemocnice-20171116.htm l
Jméno:aha
Datum:16.11. 17:24
Titulek:takže odpovědět
Za neschopnost ,lenost a další kompetentních si po krku půjdou všichni zúčastnění.Má to smysl a budoucnost??!!Prostě Nerachánov.
Jméno:Martin Růžička
Datum:20.11. 09:01
Titulek:Neřekl bych, že máte pravduodpovědět
Neřekl bych, že v tomto máte pravdu.
Cyklopruhy nejde stavět na úzkých silnicích, které prostě Neratovice mají a je to dáno historií! A ani v dobách hromadných cest cyklistů do Spolany se to nezměnilo - nejde to.
Upozornění na cyklisty je nebo bylo značeno. Někde to rekonstrukce smazala, ale stejně - cyklista i řidič jsou účastníky silničního provozu a dělí se o silnici. Na obě strany to klade nároky a povinnosti. NA OBĚ!
Jako řidič i jako cyklista se chovám jak je potřeba, ale nikdy neohrožuju druhé! Znám obě varianty pohybu po Neratovicích ... vlastně všechny tři, také chodím.
Ono jet na kole obtěžkán taškami, seskakovat do silnice a pod. není vhodné chování cyklisty - a to je dost případů.
Další nešvar cyklistů je nesvícení (!zvláště teď) - oni vidí, ale zapomínají, že oni musí být především vidět a nějaká bludička fakt nestačí!
Najíždění z chodníků na přechody a vynucování si přednosti před auty - další mínus cyklistů.
- - -
Kde je možné rozdělit chodníky na dva pruhy? Moc jich není - netuším kolik by to muselo být dle norem.
;) Na smrt? Kolik lidí zemřelo na kole? Kolik se jich zranilo? A čí to byla vina? V Neratovicích!
Pokud cyklista dodržuje "pravidla", tak není tak moc ohroženější druh než chodec.
Jak udělat cyklistickou dopravu přioritní? Širší ulice nebudou, méně aut také ne... jak?
Je to potřeba - kolik jezdí cyklistů = pro kolik cyklistů by se ty úpravy dělaly?
Jednosměrka v protisměru - v Neratovicích je to každá - aspoň podle toho, kolikrát na mne vybafne cyklista v jednosměrce ;)
Máme tu mraky Obytných zón - bezpečnější ulice (pokud budou řidiči dodržovat co mají ... případně MP hlídat)...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.11. 13:31
Titulek:idealistoodpovědět
-upozornění na cyklisty BYLO značeno, už je místy setřeno. Je to ale jako o vlkovi jak se nažral a koza zůstala celá. Je to jen alibizmus města, aby dokázalo, jak se stará o cyklisty. Žádný piktogram nezabrání smetení cyklisty automobilem, pane Růžičko. Poukazování na to, že jsou oba účastníci silničního provozu je k smíchu. Dnes se cyklistovi mladík v silném autě vůbec ani nevyhne a klidně ho srazí zrcátkem. Znáte Kojetickou? Tak v tom nejužším místě, kde je zastávka autobusů na obou stranách silnice jsou také piktogramy. Zkuste po nich jet a zůstat naživu v okamžiku, kdy je zde provoz autobusů a automobilů. Jen sebevrah tudy pojede. Ano nesvícení je velký nešvar, asi by to chtělo nějakou masivní osvětu v Listech místo chlubení paní starostky. Vynucovat si přednost na přechodech, nevím, že by to někdo dělal, ale když kolo jen vezu a jsem tudíž chodec, tak mám snad přednost. Kde je možné rozdělit chodníky na pruhy, Kdyby na webu města byla debata, jak je běžné jinde, mohli by se z dopravy a MěPo vyjádřit a své tvrzení doložit (!), takto tápeme. Nejsem odborník, neznám normy. Smrt? No to nemyslíte vážně, že se na kole je možné přijít o život, když cyklista má jen tělo, žádnou ochranu, proti tomu oplechovaný těžký automobil, zamyslete se nad tím. Kolik lidí zemřelo? Určitě nějací jsou. Ale i kdyby se "jen" zranili, stačí to. Podejte žádost o informaci a seznamte nás s výsledkem. Takto jen vaříte z vody.
Jak udělat cyklistickou dopravu prioritní? Existuje přece za peníze vytvořená strategie cyklistické dopravy v Nera, tak by se měla dodržovat. Obytné zóny, zeptejte se řidičů, kolik jich ví, že se zde musí dodržovat 20 km/hod. A vůbec, znám města, kde se opravdu jezdí masivně na kole, protože město dělá vše pro bezpečnost a oslužnost cyklistů. Spočítejte, co se tady dělá pro automobily??? Všechno možné, hlavně nevšímavost policie vůči automobilům.
Jméno:Martin Růžička
Datum:22.11. 12:42
Titulek:Spíš realista :)odpovědět
Jsem spíš realista :)
Ano, ty piktogramy jsou zbytečné! Mají jen upozornit, ale nic nezaručují - cyklostezka, také neochrání i když tam auto nesmí. Nikde jsem nepsal, že by malůvka na silnici něčemu zabránila :)
Pokud obě strany budou dodržovat zákon (a používat obyčejnou slušnost a mozek), tak k nehodám nemusí docházet.
Obě strany! :( Ale to se neděje a proto dochází k nehodám a vypjatým situacím a ne vždy je vina na straně řidiče.
Zrovna včera okolo páté hodiny - zhruba deset cyklistů, ani jedno světlo, na řidítkách tašky nebo pověšené přilby (?asi je musí mít ve Spolaně) - oni vidí, ale v tmavém oblečení už jsou hůře vidět.
Klidně z přechodu navedou kolo na silnici a nasednou přímo před autem, které je pustilo jako chodce po předchodu.
Pokud vedete kolo přes přechod, tak jste chodec, ale absolutní přednost neexistuje - ani jako chodec NEmůžete vstoupit před auto (to má nějakou brzdnu dráhu a nějakou reakci řidiče)!
Srazit někoho zrcátkem? Odpovídá to tomu, že někdo nedodržel zákon a nepoužil mozek. Kolik takových je? Píšete, jakoby se to stávalo každou chvíli... A může za to vždy auto nebo i motající se cyklista? Ten se může třeba i vyhýbat kanálu :(
Ne všichni mladíci jezdí, jak popisujete a ohrožují své auto? Nabrat někoho zrcátkem znamá ho poškodit - a víte kolik stojí nové, sklápěcí, vyhřívané? To si každý rozmyslí...
Znám Kojetickou - před i po rekonstrukci (1 a 2), vozím tudy děti do a ze školky. Je úzká, ale se slušností se dá jet bezpečně.
Nepočítám kolikrát mi najel ze strany (před Billou od II.ZŠ) cyklista - on se přece vejde a někdy to hned zatáčí do krámu (to bych střílel). Ano, najede i auto - to se nevejde. Oba poruší předpisy, ale auto aspoň svítí a vidím ho - cyklista klidně vyjede zpoza stojícího auta! A pár záznamů na kameře mám - oba případy.
Píšete jak do románu "Zkuste po nich jet a zůstat naživu v okamžiku, kdy je zde provoz autobusů a automobilů. Jen sebevrah tudy pojede." - a vypadá to, že tam umírají každou chvilku lidé ... neumírají, vy znáte nějaký případ úmrtí cyklisty na Kojetické? (posledních pět let - jeden chodec u Kavana - pokud jsem něco nepřehlídl)
Vynucení přednosti - např. u Penny - projít mezi stojícími auty před křižovatkou a nevidí na druhý pruh - a ten řidič co jede nahoru přes auta nevidí na chodce, ale chodec jde (chyba i řidičů, že stojí i na přechodu, ale chodec nemá rozum a nepočká). U Billa to samé ... přebíhání od doktorů na bus a o kousek dál je přechod ...
a bude pokračování - nevejde se :)
Jméno:Martin Růžička
Datum:22.11. 12:42
Titulek:dokončeníodpovědět
Přehlížíte chyby cyklistů a podle vás za vše mohou řidiči - já tvrdím, že nemáte úplně pravdu. Podle statistiky na Kojetické (nebral jsem úplně celičkou - blbě se to vybírá) - 7 nehod s chodci (4 zavinění chodce), 3 nehody s cyklisty (vše vina kolaře), nejvíc nehod se zaparkovanými vozidly (?)
Samozřejmě, že je cyklista (chodec) zranitelnější a proto by měl dávat pozor a také předvídat - on zastaví na fleku, on vidí svítící auta, ale řidiči často nevidí neosvětlené chodce a cyklisty! Asi těžko zastaví auto před přechodem, když je pět metrů od něj a vy do něj vběhnete nebo vjedete na kole - někdo dokonce jakoby slejzá a jede na stupačce a za přechodem zase dosedne ... nebo u Kavana sleze před křižovatkou (seskočí do silnice) a bez rozhlednutí pokračuje po přechodu... taky super.
To že řidiči neznají zákon je neomlouvá! Když vidí novou značku, tak si o tom mají něco zjistit.
Silnice se nenafouknou a kam jinam s cyklisty?
Jméno:Karin
Datum:15.11. 08:12
Titulek:kolo, koloodpovědět
Důchodci si na nákup a jiné aktivity zde v nera mohou objednat vůz z domu kněžny Emy a nemusí jezdit po chodníku !!!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.11. 10:39
Titulek:nesmyslodpovědět
Vážená dámo či kdo jste, než něco vyplodíte, zamyslete se. To jste mě rozzlobila. Asi jste spadla z višně na hlavičku. Máte ponětí, jaký je průměrný důchod v ČR? Jak si představujete, že si důchodce bude platit nákupy a jiné aktivity?; kolik mu zbude na nájem, energie, jídlo, mobil, televizi, drogerii, jízdné, léky ? A co když se pokazí lednička, pračka a jiné přístroje? Nebo se má bez toho obejít, když celý život pracoval a platil daně státu? Máme opět prát na valše a sušit si hlavu nad plynem? Víte, jak si asi žije samotná vdova (vdovec), když má vše platit? Ježíši, nepiště sem takové hlouposti, matete lidi...
Jméno:Míša
Datum:15.11. 17:42
Titulek:nejen důchodciodpovědět
Ale ani pracující lidé nemají s platy vyhráno.Statisticky dosahujeme na průměr a daří se nám,prakticky je to téměř mizérie.Jsme 8.odspoda v žebříčku průměrné hodinové mzdy,poslední jsou Rumuni z východu,nejlíp se vede Dánům-cca 1100Kč/hod v přepočtu na naší měnu.Docela bída vůči okolním,evropským kapitalistickým zemím,co??Ti dnešní,převážně z éry socialismu penzisté ještě důchod berou,někteří se na něj v produktivním věku nadřeli manuelní prací v rozvinutém zemědělství a dalších odvětvích.Ale státní kasička není bezedná.A dnešní mladí počínaje studenty už na středních školách si to silně uvědomují.Některým umetají cestičku vlivní a zámožní rodiče,další se snaží jak to jde,a těm co to nejde,ti jsou na marjáně,drogách,alkoholu,h oldují kriminalitě...Dříve bylo na všechno,dneska začíná samozřejmé být luxusem.A bue hůř.Podívejme se,kdo je u vesel a kdo nám zákony a legislativu tvoří.
Jméno:Kristyna
Datum:19.11. 23:28
Titulek:Clanekodpovědět
A takovej hezkej clanek to na zacatku byl....
Jméno:Petr
Datum:20.11. 14:19
Titulek:Jo, Joodpovědět
Opravdu jsem jen chtěl upozornit na "bezmozky", kteří jezdí po Neratovicích potmě na kole.
Ale jak zjišťuji, nejspíš za to může starostka a celý MěÚ. Ach jo.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz