zpět na forum

Jméno:Jméno
Datum:05.11. 18:34
Titulek:Kontrola v Albertechodpovědět
Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy provedla na základě podnětu spotřebitele, který upozornil na nesprávné účtování nabízeného a prodávaného zboží v jednom z hypermarketů Albert, mimořádnou kontrolní akci. Inspektoři se zaměřili na 9 pražských hypermarketů Albert. Provedenými kontrolami byly zjištěny nedostatky v oblasti nabídky a prodeje dopředu baleného a váženého zboží (sýry) u pultového prodeje. Ve čtyřech případech byl shledán rozpor v informacích o ceně prodávaných výrobků. Některé sýry nabízené v pultovém prodeji měly jiné ceny na etiketě přilepené na obalu produktu, než jaké byly avízované v regálu.

Inspektoři nedostatky kvalifikovali jako porušení povinností prodávajícího informovat spotřebitele o ceně prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb zřetelným označením výrobku cenou nebo informaci v souladu s cenovými předpisy (§ 12 zákona č.634/1992Sb., o ochraně spotřebitele). Za zjištěné nedostatky hrozí společnosti Ahold Czech Republic, a.s., která je vlastníkem hypermarketů Albert, pokuta ve výši až pět milionů Kč.

!!Pozor v Albertu u pokladny. Zkontrolujte si účtenku!!!
Jméno:Jana
Datum:06.11. 07:26
Titulek: nejenodpovědět
Účtenku,ale všechno-kvalitu,záruku,sho dnost cen..To,že někomu pokuta hrozí nebo byla již udělena neznamená ještě,že bude vybrána.Těmto velkým to z mnoha zvláštních důvodů léta prochází a ani z milionových pokut si nic nedělají.takže až se zítra vyspíme,bude vše naprosto stejně.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz