zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.10. 08:11
Titulek:Přes město se žene vichřice - orkánodpovědět
V tomto okamžiku se přes město žene silná vichřice, která má zesílit v orkán, síla větru byla měla dosáhnout 100km/hod. Nikde ani živáčka, lidé se snad už poučili, v roce 2010 v největší smršti se vraceli pod stromy o půlnoci domů, místo aby vyhledali úkryt, až vše skončí. Vše trvalo max půl hodiny. Tenkrát padly stromy na Kojetické a další, celkem jen ve centrální části města cca 200 stromů. Potíže je, za padlé stromy (kromě Kojetické) není zde zvykem sázet náhradní. Pokud vyhlédnu z okna, zatím se stromy drží. Není vidět poškození ani na sakurách, jejichž část nechala radnice vykácet, prý byly nemocné a nebezpečné. Ani náhodou. Vydržely všechny vichřice a orkány. Břízy u mého okna se drží, jsou sice vystaveny náporu větru z proluky mezi paneláky, ale bříza má pružný kmen, používala sena oje vozu, něco vydrží. Spíš je nebezpečí, že se vyvrátí z pískového podloží, ale tady to nebezpečí nehrozí, je zde navážka a jíl. Co se stane s dalšími stromy, uvidíme v poledne. radnice se může přesvědčit, které stromy byly nebezpečné, jak se pořád snaží obhájit zbytečné ořezávání starých stromů. Přitom stromům škodí a snižuje jejich věk. Chystám o tom článek, snad ho dnes napíšu. Teď pod kolem kráčí pán se psem nezdá se, že by si měl pod stromy dávat pozor. Ta nadutost sebevědomého člověka. Pokud by na něj spadla větev, určitě by začal křik, že stromy musí pryč. Nekřičí, že auta musí pryč, když ročně zabijí několik set lidí. Než přejde silnici, pořádně se rozhlédne. Ale dát si pozor na stromy ve vichřici ho ani nenapadne. Je přece pánem přírody. Že nás stromy ochraňují před výhní města, že ochlazují a zvlhčují prostor kolem domů a zlepšují náš zdravotní stav, ho ani nenapadne. Pokud nějaké stromy padnou nebo se zlámou. dovedu si představit, jak to bude pokyn pro radnici, aby dál zesílila snahu velké stromy z města odstranit. Dřevo je třeba opatřit za každou cenu. Nebydlí přece v panelácích jako my, ale ve vilách a dřevem topí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.10. 11:15
Titulek:co nového...odpovědět
Co vidím z okna za škody: stromy v pořádku, pod okny rozbité stínidlo z veřejného osvětlení, uletělo od vedlejšího vchodu, komu by vletělo do obličeje, na hlavu nebo, nedej bože, narazilo do krku, nebyl by už možná mezi námi. A pak že stromy jsou nejnebezpečnější.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.10. 12:12
Titulek:zase stromyodpovědět
Teď nastane hon na stromy. ČT24 už perlí...DVA lidé mrtví. Jeden důchodce, který ve vichřici musel jít nakupovat a jedna žena, co šla do lesa!!! Lidé nemají rozum, už dávno zapomněli, co je to příroda a její síla. Nechápou, že určitý tlak strom nezvládne a zlomí se. Prý byl blízko domu! A kde jinde je nutno stínit? Tam, kde bydlí lidé. Jinde je to k ničemu. Je zajímavé, že u nás odbor dopravy a správy majetku nejsou schopny vyřešit instalaci značky snížené rychlosti v obchvatné komunikaci Na Výsluní u parkoviště, kudy lidé chodí k popelnicím a pak zpátky, je to absolutně nepřehledná situace. Ale stromy se kácejí jen proto, že BY MOHLY spadnout.
Jméno:Jan
Datum:29.10. 12:43
Titulek:přemýšlímodpovědět
U koho tak asi skončí padlé stromy z neratovického polomu..Možná radši nevědět.Doba grilovaček je pryč,začíná doba vytápění příbytků,chat atd.Jooo,kdepak nové stromy a zeleň do města!! A péče okolo toho.Tuhle jsem koukal,jak pracovníci z rychlé roty vysazují těsně u silnice ve výklenku u palačinkárny kolopejky a jakýsi rákos.U silnice!!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:31.10. 13:19
Titulek:dřevo je! Ale pro koho? odpovědět
Dnes ujížděl auťáček z FCC s nákladem plným úhledně nařezaných špalků. Nemám čas, objíždím místa s povalenými stromy, abych se přesvědčila proč stromy nevydržely. Ale důvod je jasný. Smrky nemají vláhu a v udusané půdě se kořeny dusí a tak je vyzvedávají co nejvíce nahoru povrchu půdy. Stačí prudší náraz větru v místě turbulence mezi domy, strom to neustojí a padne.
Jméno:Michal
Datum:29.10. 13:41
Titulek:zase stromyodpovědět
Tak už jste se dočkala. Po Neratovicích padají stromy, jako hrušky. Ve školkách, na zastávce MHD, na Kojetické, u úřadu. Všechny tyto stromy označili odborníci za nebezpečné. Jen vy a ještě vaši kolegové z vašeho spolku jste je chránili. Můžete být ráda, že to na nikoho nespadlo a nikoho to nezabilo. Tak se zase můžete odvolat proti dalšímu kácení nemocných stromů. Doufám jen, že už město bude mít dost argumentů pro kácení nebezpečných stromů a na vaše neustálé odvolání nebude brát zřetel.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.10. 20:08
Titulek:padlé stromyodpovědět
Co myslíte tím, že jsme se dočkala? Co tady blábolíte? Ano, padají stromy. Takové síle větru nemohou odolat. Vím o dvou Picea pungens zvaný smrk stříbrný v lesíku u úřadu, tři stromy padly naproti úřadu, byla tam tma, ale jedná se zřejmě o douglasku a dva smrky stříbrné. Přes ulici u ubytovny dva smrky stříbrné. Všechny jsou vyvrácené z podmáčené půdy i s kořeny. Pokud jsem dobře viděla, nejsou zlámané.

A nyní pozor: Kde přesně a které stromy padly ve školkách? Ve kterých školkách? Odpovězte.

Kde a které stromy na zastávce MHD, na které? Odpovězte.

Pokud jsem se dívala do inventarizace, žádný z těch stromů nebyl uveden jako určený ke kácení. Ty stromy byly zcela zdravé, jenže mělce uložené kořeny je neudržely. Nedivte se, půda je udusaná, kořeny nemohou dýchat a tlačí se na povrch. Pak stačí rozmáčená půda a stromy se vyvrátí. Žádný z nich nenavrhoval odbor ŽP na kácení, žádný z nich jsme tedy nemohli hájit ani se kvůli nim odvolávat. Opakujete jen to, co si vymyslela starostka a její příznivci. Vymýšlíte si. Blábolíte nesmysly.

Tyto stromy nebyly vůbec pokládány za nebezpečné a nebezpečné nebyly, dokud se městem nepřehnala vichřice silou orkánu. Kdyby FCC stále dokola nesekalo travnaté plochy a neutužovalo sekačkami a pojezdy traktorem po trávě půdu, která není provzdušněná, stromy možná vydržely. Na vině je špatná a nedomyšlená údržba zelených ploch. A znovu opakuji: nikdy se o těchto stromech nejednalo, nikdy jsme se kvůli nim nemohli odvolávat. Jste lhář(ka).
Jméno:G.A.
Datum:29.10. 20:11
Titulek:??odpovědět
Co je tohle zas za prolhané hovádko?
Jméno:Vráťa
Datum:29.10. 21:19
Titulek:kšá....odpovědět
Michale Milko, běž na fejsbůček a neotravuj tady.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:30.10. 20:34
Titulek:orkán Herwartodpovědět
Dnes jsem konečně spočítala padlé stromy v lesíku u Městského úřadu a na Kojetické. Všechny Picea pungens čili smrk pichlavý neboli stříbrný, všechny vyvrácené s kořeny. Dva v lesíku u úřadu, jeden těsně vedle úřadu, jeden u ubytovny v travnatém pásu, zbytek naproti úřadu. Douglaska, o které jsme byla přesvědčená, že také padla, zůstala stát. Zato douglasky na náměstí mají očesané, větrem strhané větve. Prý ještě popadaly stromy ve Čtvercové, zítra ji obhlídnu.

Pořád čekám na Michala, kdy nám zjeví, kolik stromů, jaké druhy, počet a kde přesně padly v MŠ a u zastávek MHD, jak zde napsal. Zdá se, že si vše vycucal z prstu.
Jméno:J.
Datum:30.10. 20:49
Titulek:dalšíodpovědět
Určitě se běžte podívat na zastávku Dům kultury. Tam vítr ulomil polovinu smrku.

A zastávka samotná také stojí za pozornost.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:30.10. 21:19
Titulek:jistěodpovědět
Fakt? Hned zítra ráno. To nemohou dát na web Neratovic fotografie a nějakou zprávu ohledně škod? To je taková šílená práce? To je máme pořád suplovat? Platí kronikářku, je tam tzv. mluvčí a další zaměstnanci. Co městská policie čili strážníci? Ti vichřici nezaregistrovali?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:31.10. 13:20
Titulek:zastávka upevněná 4 šrouby!!!!!!!!!odpovědět
Už jsem tam byla. Zlomila se tam v poryvu větru na dva kusy nádherná obrovská jedle, to není smrk!!! Ale nespadla na zastávku. Ta se překlopila ve větru sama. A víte proč? Protože ji firma, co budovala Vojtěšskou, připevnila ČTYŘMI dvaceti pěti centimetrovými šrouby do dlažby!!!! Kdyby se někdo šel vyčurat za zastávku a ta spadla, tak je mrtvý. Zase budu špatná, ale jak je možné, že kontrola z města nezjistila pochybení při instalaci zastávky???? To je možné upevnit zastávku čtyřmi šrouby????? Kdo kontroloval stavbu, kdo ji převzal? Jak vypadají ostatní zastávky? Je to zde zvykem nebo je to výjimka? Kdo je za ten šlendrián zodpovědný?
Jméno:josef
Datum:31.10. 14:39
Titulek:zastavkaodpovědět
Tak vy nevíte jestli se to tak běžně dělá nebo ne (upevňovat zastávku k terénu), ale už je to šlendrián. Vy jste povedená osoba.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:31.10. 20:27
Titulek:zastávkaodpovědět
Ano, je to šlendrián. Kdyby byla zastávka řádně ukotvená, nespadla by. Všechny nové zastávky ve městě, které jsem dnes zkontrolovala, jsou ukotveny šrouby, takže se to v Nera dělá běžně, ale šroubů je použito více. Stačí vám tato odpověď?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:31.10. 21:10
Titulek:ukotvení přístřeškuodpovědět
Tak jsem se prošla internetem a našla jsem "Výzvu k podání nabídky na veřejnou zakázku malého rozsahu Vybudování autobusového přístřešku u autobusového zálivu v Moravském Krumlově". Ve "vymezení plnění zakázky - předmět plnění" je mimo jiné uveden i zakotvení přístřešku. Cituji: "Základové konstrukce budou tvořeny betonovými patkami, ke kterým bude zastávka pomocí šroubů osazených na chemické kotvy připevněna". Takže z uvedeného vyplývá, že šrouby jsou upevněny pomocí chemické malty do betonu, ne do mrňavé kostky zámkové dlažby, která se vypáčila i se šroubem z dlažby při pádu přístřešku, jak je zřejmé na převrácené zastávce. Něco je zřejmě špatného na tomto způsobu ukotvení. Někteří výrobci přístřešků si dokonce kladou jako podmínku zakotvení do betonového podkladu.
Jméno:J.
Datum:31.10. 21:10
Titulek:!?odpovědět
Podle vás to není šlendrián, když půltunovou konstrukci čtyřma šroubky zapíchnou do zámkovky?

Zámkovku šikovný anarchista vydloubne jako nic za pár chvil.

A tohle mělo odolat vichřici? Asi ne co.

Koukněte na internet a zadejte autobusové zastávky patky.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:31.10. 21:17
Titulek:!!!!odpovědět
Díky. My nad tím stály ještě s jednou mladou ženou a nestačily jsme se divit. Nejsme technici, ale zdravý selský rozum na to stačí. Bohužel, nikdo jiný tam nebyl a neměly jsme chytrý telefon pro foto. Můj tlačítkový to neumí.
Jméno:Martin Růžička
Datum:01.11. 06:56
Titulek:Stačí zdravý selský rozumodpovědět
Stačí zdravý selský rozum a ten napoví, že takováto konstrukce nejde zakotvit jen do zámkové dlažby (10x20 nebo 20x20 a tloušťky cc 8 cm, která je jen položená na pokladu a je opřená o okolní), ale je potřeba to ukotvit do patky, která bude dostatečně velká.
Takže si někdo usnadnil práci a někdo odflákl kontrolu... a nebo byl špatně projekt, ale není to první zastávka v městě, tak by se snad mělo vědět jak na to
Jméno:tak
Datum:01.11. 07:57
Titulek: co s tím??odpovědět
Chtělo by to zas nějakou revitalizaci či větší projekt,aby se vlk napásl...
Jméno:D.
Datum:01.11. 11:05
Titulek:ne chtělo by to odpovědět
Podat na někoho trestní oznámení na obecné ohrožení
Jméno:Milan
Datum:01.11. 07:43
Titulek:Pryč se stromy nebo s auty?odpovědět
Stromy zabily 4 neopatrné lidi. Na silnicích zemřelo v říjnu zatím 49 lidí.
Jméno:J.
Datum:01.11. 18:57
Titulek:+++odpovědět
Zastávka už neleží. Zvedli ji a postavili na stejné místo.
Kvůli ohnutým šroubům ale sloupky nezapadly do původní pozice. Takže tam je jen tak pofidérně.
Jestli foukne, zase to spadne. A mnohem snadněji než předtím.
Jméno:Petr
Datum:01.11. 19:32
Titulek:Bordel,bordel,bordel..odpovědět
Co nerozfoukal vítr to zmoklo a stalo se kluzkým.Mám na mysli všudypřítomné nánosy a mnohde i haldy listí.Rotu rychlého nasazení vídám po městě si vozit jen zadky v multikáře.Hnojník ty Neratovice neskutečný!!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:02.11. 14:05
Titulek:další stromodpovědět
Vyvrácená borovice i s kořeny za starými krámy. Sucho a dusící se kořenový systém - strom se snažil dostat se kořeny k dešťovým srážkám a v udusané půdě chybějícímu vzduchu a doplatil na to.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz