zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:09.09. 22:17
Titulek:Sebevražednost v Neratovicích?odpovědět
Novinky hlásí: Sebevražednost v ČR je nad průměrem, zemřou čtyři Češi denně
Sebevražednost v České republice je nad průměrem EU i světa, zemřou tak čtyři Češi denně, přibližně 1500 ročně. U mladých lidí mezi 15 a 29 lety je sebevražda druhou nejčastější příčinou smrti. Riziko sebevraždy zvyšuje duševní onemocnění.

Mě by docela zajímalo, jak je to se sebevražedností v našem městě. Hlavně mezi staršími lidmi. Města, kam občas zavítám, mají fungující domy s pečovatelskou službou, mají kvalitní kluby důchodců, které mohou staří lidé navštěvovat, když se cítí osamoceni, jezdí se každý měsíc na výlet a dostane se na každého, mají pravidelná taneční odpoledne, velký výběr akademií třetího věku (zde je nyní už jen na plátně virtuální a to díky knihovně, A3V naživo skončila, účastníci za ni museli platiti 800 korun za půl roku a město jim nepřispělo ani korunou (!), zatímco pro sportovce je vždy peněz dost), konají se koncerty vážné hudby za hubičku a mají výrazné slevy na kulturní pořady, ve větších městech je pohotovost po ruce, tady s novým režimem skončila i lékárenská. Nepočítám pravidelná setkání s vedením města před vánocemi, velikonocemi, prvním májem, dnem žen a pod.
Pozor, to, co jsme popsala, se děje v jiných městech, ne v Neratovicích.

Suma sumárum, pro staré lidi tady kromě kina za padesát není prakticky nic. (A to ještě pro ně kino promítalo Padesát odstínů šedi, haha, to měl snad být vtip. Starých lidí v Nera přibývá a je zjištěno, že samota vede ke zvýšené sebevražednosti.

Paní starostko a spol., jak jsme na tom se sebevraždami v našem krásném městě s novými silnicemi a vlnitými chodníky bez úcty ke stáří? Myslíte, že nám odpoví?
Jméno:Karel
Datum:10.09. 06:54
Titulek:...ha,haodpovědět
Neratovice celkově chátrají.Vizuelně i hodnotově.Přibývá narušených lidí-nemocných,postižených ,upadá vzdělanost.Chodím mezi lidi a rozdíl vnímám.Dobří a kvalitní se stěhují tam,kde je lépe a naslouchají jim,dělá se pro ně.Horší to sem táhne,mnohdy s celými rodinnými klany.myslíte,že to náš established zajímá??Nebo dostanu doporučení k odstěhování se odsud???

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz