zpět na forum

Jméno:Lenka
Datum:05.09. 11:41
Titulek:Byla jedovatá vejce pouze v Lidlu?odpovědět
Ne. Toxická vejce se našla téměř v celé EU. Mnohá zřejmě skončila v sušenkách

Vejce kontaminovaná jedovatým insekticidem fipronil byla odhalena ve 40 zemích světa, včetně 24 z celkem 28 členských zemí Evropské unie. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na informované zdroje. Z evropských supermarketů již byly staženy miliony vajec.Regulační úřady některých zemí však vyjádřily obavu, že mnoho kontaminovaných vajec vstoupilo do potravinového řetězce, především prostřednictvím zpracovaných produktů, jako sušenek, koláčů a salátů.
Mluvčí Evropské komise DPA potvrdil, že jedinými členskými zeměmi EU, které zatím skandál neovlivnil, jsou Litva, Portugalsko, Kypr a Chorvatsko. V České republice se sice kontaminovaná vejce neobjevila, společnost Mondelez však v pondělí oznámila, že stáhla šest šarží svých Zlatých žloutkových věnečků z českého a slovenského trhu, protože by v nich mohl být fipronil. Na výsledky testů se čeká. Kdo ví, kolik jedu jsme snědli.
Ze států mimo EU byla kontaminovaná vejce odhalena mimo jiné v USA, Rusku, Jihoafrické republice a Turecku. Fipronil je látka, která bývá součástí přípravků proti blechám, vším a klíšťatům. Nesmí se však podávat zvířatům, jejichž maso konzumují lidé.
Jméno:Jana
Datum:05.09. 19:08
Titulek:ani bych odpovědět
Se nedivila,přeci se to vše nevyhodí když to může i tak vykázat zisk.Proto vejce jen domácí anebo cítovská od pana Zalabáka z boudy.Ta mají alespoň dost společného s domácími.
Jméno:Standa
Datum:07.09. 15:17
Titulek:Kde jsou doby, kdy jsem byli soběstačníodpovědět
Na Slovensko bylo z České republiky odesláno 24 balení vařených loupaných vajec s obsahem jedovatého fipronilu na hubení klíšťat, blech a vší. Vejce byly rozeslány i do nemocnic. Dětem pak mohou uškodit už tři tato vajíčka v jídle! Česká firma Zeelandia podle sdělení české Státní veterinární správy obdržela na začátku srpna 7,2 tuny vaječné melanže a tekutých pasterizovaných bílků od německého distributora.
Pryč z EU!!!!Volím Tomia.
Jméno:tož
Datum:07.09. 17:02
Titulek:moje řečodpovědět
Tomio to nemá v palici vylízané.proto ho budu volit též.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz