zpět na forum

Jméno:Janota
Datum:26.02. 15:45
Titulek:psal na blogu mj.odpovědět
...Stav české justice je podle něj opravdu tristní. Možná právě to je důvodem, že tento stát se tak vzdaluje civilizovaným, demokratickým a právním státům západní Evropy. Jen pár čísel pro národohospodáře amatéry. Za loňský rok, kdy jsem čelil obvinění, jsem pracoval. Byl jsem užitečný. Svou prací jsem vydělal s odvody zaměstnavatele asi 250 tisíc korun superhrubého. Na zdravotním pojištění byl odvod asi 30 tisíc, na sociálním skoro 50 tisíc, na dani z příjmu asi 16 tisíc korun. Čistého jsem vydělal asi 160 tisíc korun. Na splácení svých dluhů jsem z toho použil asi 50 tisíc. Nyní mne čeká nejméně 8 let ve věznici s ostrahou. Denní náklady na jednoho vězně pro daňové poplatníky dělají něco přes 1500 korun. Ročně téměř půl milionu. Můj osmiletý pobyt (po dvou třetinách trestu můžu být propuštěn) bude stát daňové poplatníky nejméně 4 miliony korun,“ sdělil. Podle jeho slov není divu, že to s touto zemí jde z kopce.
Přitom prý stačilo změnit obvinění z plánovaného úmyslného činu vraždy ve stadiu pokusu na zabití ve stadiu pokusu. „Trestní sazba je 3–10 let. A udělit trest na spodní hranici. Tedy vězení na tři roky. Nejlépe s podmíněným odkladem dejme tomu na pět let. Za těch pět let bych daňové poplatníky nestál ani korunu. Naopak,“ řekl s tím, že jeho společenská nebezpečnost byla naprosto zanedbatelná.
Parlamentní listy:
Zpověď ze záhrobí: Než se včera zabil, sepsal muž z Moravy, odsouzený na 12 let za střelbu na exekutora, zlou obžalobu našeho státu
Jméno:Bartoš
Datum:27.02. 20:26
Titulek:soudceodpovědět
Ve všech podobných diskusích uvádím:
český soudce užívá slova jako právo a spravedlnost
tak leda do křížovky.
Mladí soudci nemají vůbec přehled o životě.
Ti staří jsou pologramotní nevzdělanci, prostě tupé bedny kytu.
Soudce nemůže nic zkazit, ve srovnání s lékařem. Ale mzdu má třikrát vyšší. Soudce..

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz