zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:10.04. 21:30
Titulek:"Kdosi" likviduje trávu kolem obrubníků postřikemodpovědět
Už jsem mnohokrát vyslechla: "Ona ta Spěváčková pořád rejpe, nic jí není dobré, nachází si pořád problémy, vždyť tady se toho tolik změnilo....jenže pak mi někdo řekne""Máte pravdu, rozumíte tomu, tak proč vám nevěří, máte zkušenosti a znalosti, pohybujete se po městě, sháníte informace, které my nemáme...". Ano, je to tak.

Jdete po městě a nikdo si nevšimne, že tráva na okrajích obrubníků je nějak podezřele žlutá, jev začíná na odbočce u náměstí do Ruské ulice a pokračuje na staré sídliště, žlutá tráva je zřetelně vidět u domů č. 842 - 3, 846 - 7 podél cesty. (Možná i jinde ve městě, ale zatím jsem viděla následky postřiků pouze na výše uvedeném místě). Je zřejmé, že ve městě byl použit nějaký herbicid, je jasně vidět směr postřiku, těžko nějaká soukromá osoba by šla podél cesty s postřikovačem a likvidovala trávu u obrubníků.

Podezření proto padá na 1. polabskou, která jediná má v "péči" zeleň ve městě, která mimo jiné doposud likvidovala trávu kolem obrubníků mechanicky okopáváním, což je zdlouhavé a mnohdy neefektivní.

Město NEMÁ vypracované a schválené ZÁSADY péče o zeleň ani pravidla údržby města, proto je možné legálně použít cokoliv, i totální herbicid.

Nejpravděpodobněji se jedná o totální herbicid ROUNDUP (nebo stejně působící látku s jiným názvem), jeden z nejnebezpečnějších postřiků původně vyráběných pouze americkou firmou Monsanto, smutně proslulou pěstováním geneticky upravených plodin tzv. GMO, v současné době masově používaný na likvidaci plevelů na polích i kolem silnic, tratí a pod.

Cituji: Roundup obsahuje látku glyfosfát, který způsobuje mj. Parkinsonovou chorobu, neplodnost a různé druhy rakoviny. Studie uvádí, že „negativní následky pro tělo jsou zákeřné a projevují se pomalu v průběhu času, jako zánětlivá poškození buněčných systémů v celém těle".

Nemusím uvádět, jak nebezpečné je použití herbicidu v hustě osídleném městě, kde si hrají děti, procházejí lidé a dostávají se do styku s půdou kontaminovanou postřikem.

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.04. 15:03
Titulek:opravaodpovědět
Omyl: správně se látka jmenuje glyfosát.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.04. 14:55
Titulek:podrobnostiodpovědět
Takže to není "kdosi", ale 1. polabská (MOJE DOMNĚNKA SE POTVRDILA), která si tak ulehčuje a možná zlevňuje, určitě zjednodušuje práci. K postřikům opravdu používá totální herbicid stejného složení jako pověstný ROUNDUP firmy Monsanto. Navštívila jsem dnes radnici, odbor správy majetku, úřednici Přeučilovou, od které jsem si vyžádala bezpečnostní list herbicidu, který je používán. Nese jméno SYNGENTA TOUCHDOWN QUATTRO, obsahuje glyfosát v množství 360 g/litr, přičemž, jak uvádí bezpečnostní list, přípravek byl testován na zvířatech a není nebezpečný pro ŽP a zdraví škodlivý. Ale jenže...skutečnost je jiná.

"Cituji: Firma Monsanto neustále tvrdila, že Roundup je pro člověka naprosto neškodný. Dokonce až do roku 2009, kdy francouzský soud uznal Monsanto vinným ze lhaní a klamavé reklamy, používala na jeho obalech přídavek bioodbouratelný a „environmentally friendly“. Podle Dr. Seneff, autorky nové recenzované zprávy, vede glyfosát k výživovým deficitům i systémové toxicitě a je jedním z nejdůležitějších rizikových faktorů vývoje mnoha chronických onemocnění."

Zdroj: http://citizensforjustice. org/component/content/arti cle/163

"Studie také prokázaly, že glyfosát inhibuje cytochrom P450 (CYP) – enzymy, které jsou zásadní pro zneškodnění toxických látek ze zevního prostředí. Omezení schopnosti těchto enzymů omezuje likvidaci škodlivých látek v organismu, a tak zvyšuje i jejich škodlivost. Negativní následky jsou zákeřné a projevují se pomalu v podobě zánětlivého poškození buněk celého organismu.....Výskyt autismu se tak prudce zvyšuje, že už není pochyb o jeho souvislosti se životním prostředím, protože geny nemohou mutovat tak rychle. Poslední zpráva CDC (Centers for Disease Control and Prevention) hlásí autismus u každého 50. dítěte v USA. Tento údaj znamená 72% nárůst postižených dětí od roku 2007, kdy byl výskyt 1:88.....Ve videu Dr. Seneff (od 10. minuty) detailně popisuje propojení mezi glyfosátem a autismem. Základním problémem je, že glyfosát narušuje střevní mikrobiální rovnováhu, zvyšuje střevní propustnost a riziko výskytu gastrointestinálních potíží, jako jsou záněty střev, potravinové alergie a celiakie, které autismus často provázejí.

Zcela nová studie, která prokazuje zvýšení výskytu malformací plodu u pokusných zvířat. Snad nejděsivější na studii je zjištění, že Monsanto o tomto riziku ví už od roku 1980.

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.04. 15:02
Titulek:Lidé v ČR a glyfosát v močiodpovědět
Ekologické organizace z 18 evropských zemí provedly testy vzorků moči dobrovolníků. Výsledky prokázaly stopy glyfosátu ve vzorcích ze všech zemí. V České republice obsahovalo glyfosát celkem 60 % vzorků. Tyto výsledky vyvolávají vážné obavy z přítomnosti glyfosátu (a pravděpodobně také dalších chemických látek používaných společně s glyfosátem) v lidském těle. A toto svinstvo nám sem bude aplikovat 1. polabská (a stavební firmy při revitalizacích) jen proto, že není schopná odstranit plevele mechanicky. Samospráva, která má kompetenci zasáhnout, by měla zakázat použití herbicidů ve městě s okamžitou platností.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.04. 15:09
Titulek:další údaje:odpovědět
....Pomineme-li fakt, že je směšné označit látku účinně hubící všechny rostliny za ekologicky příznivou, není ani tato "nezávadnost" stoprocentní. RoundUp působí negativně na organismy v půdě, které se podílejí na její úrodnosti (zejména žížaly a další kroužkovce). Existují studie o jeho možném vyluhování z půdy do vod, v Německu byla dokonce naměřena jeho přítomnost v pitné vodě. Také rozklad není zcela zaručen: rezidua herbicidu byla již zjištěna v jahodách, salátu, mrkvi a ječmeni. A podle studie z roku 1993 zpracované University of California je glyfosát třetím nejčastějším původcem zdravotních potíží rolníků v Kalifornii. V souvislosti s tím podal v roce 1991 na Monsanto stížnost za klamavou reklamu generální prokurátor státu New York. V reklamě totiž firma prohlašovala, že herbicid je neškodný jako kuchyňská sůl nebo aspirin, nemá vliv na životní prostředí a je bezpečný pro savce, ptáky i ryby. Po letitých sporech nakonec firma v roce 1996 reklamu stáhla a na základě mimosoudní dohody zaplatila žalobci odškodné.

A zde o nich několik lékařských poznatků, jichž jsou ve Spojených státech již tisíce ověřených případů, a které potvrzuje britská lékařská komora i ministerstvo zdravotnictví:
Žaludeční křeče, zvracení, průjem, bolesti zažívacích traktů, dýchací potíže, kožní choroby, oční a nosní výtoky, hromadění tekutiny v plících, deprese, únava, podrážděnost, alergie, ztráta paměti, genetické poruchy červených krvinek, a v poslední době i Hodgkinova choroba, což je typ rakoviny. U amerických zemědělců se otrava glyfosátem stala třetí nejčastější příčinou onemocnění.
Glyfosát zabíjí drobný hmyz a ryby. Pozůstatky glyfosátu zůstávají v půdě a přecházejí do rostlin v ní zasazených ještě o rok později.

Zdroj: http://www.agronavigator.c z/inf_pult.asp?ids=0&ch=0& zobraz=1&id_dotazu=1652
Jméno:Karel
Datum:11.04. 17:22
Titulek:Divím seodpovědět
že jste ještě nepochopila že takto dlouhé články nikdo nečte. Proto nemají žádné komentáře. A neříkejte že to není pravda. Koukal jsem i zpět na nějaké příspěvky od vás a je to všude stejné. Jakmile je článek moc dlouhý, lidi už na to nereagují.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.04. 19:37
Titulek:vysvětleníodpovědět
Ale jak víte, že je NIKDO nečte? není to jen vaše domněnka, vyplývající z toho, že vy sám si promítáte do jiných osob své pocity, vztahy a zkušenosti? Příklad: vy to nečtete a jste přesvědčen, že to proto nečte nikdo. Někdo je lačný peněz a je přesvědčen, že i ostatní lidé touží jen po penězích. Někdo pomlouvá ostatní a je přesvědčen, že i jiní lidé pouze pomlouvají. Atd., atd.

Články jsou dlouhé proto, že chci vyčerpávajícím objasnit věc, o které píši. Krátký článek v některých případech nestačí vše vysvětlit, rozkrýt a ozřejmit, aby byly jasné souvislosti, příčiny a následky. Bohužel, buď nejste zvyklý číst nebo nerozumíte textu a pak vás samozřejmě dlouhý text odrazuje. Ale s tím já nic nenadělám.
Jméno:Jarka
Datum:23.06. 21:17
Titulek:já četla :-)odpovědět
No vidíte, a já zrovna jsem si článek přečetla s velkým zájmem, protože hledám informace o glyfosátu :-). Že nejsou komentáře neznamená, že lidé nečerpají informační hodnotu. S díky paní autorce!
Jméno:MP
Datum:11.04. 23:13
Titulek:úřadodpovědět
To je smutné. Jestli to ještě hodlají používat ve velkém při regeneraci sídliště. :-(
A co Vám vlastně na úřadě na to řekli? Bude se to vesele používat dál?
Děkuji.
Jméno:IPl
Datum:13.04. 18:51
Titulek:Chodníky a trávaodpovědět
Několikaleté ruční osekávání trávy a plevele v chodnících sekáčkem na led se na jejich stavu docela viditelně podepsalo. Všechny spáry jsou neustálým sekáním širší a širší i tam kde je místo asfaltu beton. Na ulicích se starými obrubníky to způsobilo jejich vyklonění do vozovky, spáry mezi nimi a vozovkou jsou stále širší.
Podle mne je nutné něčím ruční ničení chodníků nahradit. Herbicid je jedna z cest, další může být třeba proud horkého vzduchu či přehřáté páry.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.04. 19:54
Titulek:NEodpovědět
Herbicid je cesta do pekla... budeme mít obrubníky bez trávy a my i naše děti budeme pomalu umírat...Je nutné zvolit priority: buď zdravé město nebo skvělé obrubníky....
Jméno: Iva
Datum:19.05. 21:59
Titulek: dnes jsem si všimlaodpovědět
Podivného zbarvení cípu trávníku u výměníku tepla u lesíka na kraji náměstí.Zrzavá,tráva sežehlá.Mizí i stromy.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:19.05. 22:40
Titulek:Trávníky zničené herbicidyodpovědět
Domnívám se, že se jedná o postřik totálním herbicidem Roundupem (účinná složka glyfosát, velmi nebezpečná látka), vyráběného i pod jinými značkami. Mám dojem, že zde má být jakýsi záhon, ale je to jen moje domněnka. Podobný pruh byl vytvořen i podél parkoviště na náměstí. Kdo dává pokyny k těmto počinům mi není známo, odbor ŽP či správa majetku?? Obracet se na starostku nemá význam, kritikům a stěžovatelům na emaily neodpovídá, zřejmě má vybrané emailové adresy vyfiltrované. Pokud se vydáte na radnici něco zjišťovat, nikdo nic neví, za nic neodpovídá, nic nenařídil.
Jméno:Miluše
Datum:09.08. 01:30
Titulek:Glyfosát je bezpečný pro údržbu plochodpovědět
Domnívám se, že jste se do glyfosátu a jeho použití "pustila" sice razantně, ale ne úplně korektně. Na vaši obhajobu bych nicméně uvedla, že hodnocení chemických látek není úplně jednoduchá věc a informace, které je možné získat na internetu mohou být pro laika velice zavádějící. Zde jsou fakta: účinná látka glyfosát byla na trh uvedena v USA již před více než 40 lety. Tehdy byla používána pouze v zemědělství, později se použití herbicidů s touto účinnou látkou rozšířilo po celém světě do lesnictví, na průmyslové plochy, silnice, železnice i pro malospotřebitele, kteří jej běžně používají na svých zahradách. Všechny herbicidy podléhají v rámci EU přísnému schvalovacímu řízení, které zajišťuje, že žádný pesticid nemůže být schválen pro použití, pokud nebylo na základě vědeckých poznatků prokázáno, že: nepoškozuje lidské zdraví ani životní prostředí. Účinné látky v rámci tohoto schvalovacího systému získají registraci na časově omezené období, potom dochází k jejich re-registraci, která v současnosti probíhá.
Členskou zemí, která v rámci tohoto procesu zajišťuje vypracování hodnotící zprávy pro Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA), je Německo. Tato zpráva zohledňuje stovky vědeckých studií a dat z veřejných zdrojů a byla EFSA předána německým Federálním ústavem pro hodnocení rizik (BfR) v lednu 2014. Dostupná data potvrzují předchozí hodnocení: glyfosát nevykazuje karcinogenní nebo mutagenní účinky, nemá toxický účinek na fertilitu, reprodukci nebo embryonální/fetální vývoj a nepředstavuje žádné riziko pro lidské zdraví.


http://www.glyphosate.eu/n ews/re-evaluation-glyphosa te-german-authorities-conf irm-previous-evaluations
http://www.glyphosate.eu/r egulatory-documents/regula tory-documents

Miluše
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:09.08. 07:51
Titulek:glyfosát budí obavyodpovědět
Bláboly o neškodnosti glyfosátu šíří firma Monsant, v souvislosti s pěstování geneticky upravených plodin, o jejichž "neškodnosti" už existují rozsáhlé studie. U všech herbicidů, a neselektivních zvlášť, je vždy na místě obezřetnost. Pamatujete na DDT? Také se tvrdilo, že je naprosto ale naprosto neškodné, pak se ukázalo, že skutečnost je jiná. Nebo dioxiny ve Spolaně, to je taky kapitola sama pro sebe. Nezapomeňte, že Roundup je především kšeft a to nikdy není dobré.

http://www.margit.cz/round up-ohrozuje/

http://www.hnutiduha.cz/ak tualne/sest-z-deseti-cechu -ma-v-tele-toxicky-herbici d

http://www.toxicology.cz/m odules.php?name=News&file= print&sid=208


Jméno:Pavel Šanda
Datum:09.08. 12:52
Titulek:Monsantoodpovědět
Mám za to, že problém geneticky modifikovaných plodin nespočívá ani tak v jejich škodlivosti pro člověka, ale právě v monopolu a "autorských právech" Monsanta.
Jméno:Karel
Datum:09.08. 22:00
Titulek:rezistence GMO plodinodpovědět
Brazilští farmáři říkají, že jejich GMO kukuřice již není odolná vůči škůdcům, uvedla Reuters v pondělí.
Asociace pěstitelů sóji a kukuřice regionu Mato Grosso uvedla, že si v březnu farmáři poprvé všimli, že jejich geneticky upravená (GMO) kukuřice je méně odolná vůči ničivým housenkám, proti kterým by „Bt kukuřice“ – která byla geneticky upravena tak, aby vytvářela toxin, který odpuzuje jisté škůdce – měla být údajně chráněna. Farmáři pak byli nuceni aplikovat extra postřiky insekticidy, čímž došlo k dalšímu zatížení prostředí a zvýšení finančních nákladů.

http://www.zvedavec.org/ko mentare/2014/08/6092-gmo-k ukurice-jiz-neni-odolna-vu ci-hmyzu.htm
Jméno:Pavel Šanda
Datum:10.08. 00:04
Titulek:Tuto informaci odpovědět
Tuto informaci bych navrhoval někde ověřit ze seriozních zdrojů. zvedavec.org není dvakrát důvěryhodný. Pokud je to pravda, je ta informace určitě ještě někde.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:10.08. 09:35
Titulek:vliv glyfosátu na zdraví a rezistence odpovědět
"Zpráva o peer-review, zveřejněná minulý týden ve vědeckém časopise Entropy, řekl, důkazy naznačují, že zbytky "glyfosátu", hlavní složkou Roundup plevele, který se nastříká na milionech hektarů plodin, byl nalezen v potravinách.

Tyto zbytky zvýšit škodlivé účinky jiných chemických zbytků z potravin a toxiny v životním prostředí narušit normální tělesné funkce a vyvolat onemocnění, podle zprávy, jehož autorem Stephanie Seneff, vědecký pracovník na Massachusetts Institute of Technology, a Anthony Samsel , odešel věda konzultant Arthur D. Little, Inc Samsel je bývalý soukromý vláda na životní prostředí dodavatelem, jakož i členem Svazu zaujatých vědců."

"Negativní dopad na těle je zákeřná a projevuje se pomalu v průběhu času jako zánět škody buněčných systémů po celém těle," říká studie.

My "jsme narazil na něco velmi důležitého, které je třeba brát vážně, a dále zkoumat," řekl Seneff.

Ochránci životního prostředí, spotřebitelské skupiny a rostlinné vědci z několika zemí varují, že intenzivní využívání glyfosát způsobuje problémy pro rostliny, lidi a zvířata.



http://translate.google.cz /translate?hl=cs&sl=en&u=h ttp://www.reuters.com/arti cle/2013/04/25/roundup-hea lth-study-idUSL2N0DC22F201 30425&prev=/search%3Fq%3DR euters%2BRoundup%2B%25C4%2 58Desky%26es_sm%3D94%26biw %3D1024%26bih%3D681

"Na rozdíl od často opakovaných tvrzení že dnešní GE plodiny snížily a snižují používání pesticidů, přineslo rozšíření plevelů rezistentních ke glyfosátu (účinná látka herbicidu Roundup) značné zvýšení počtu a objemu aplikovaných pesticidů."


http://www.gate2biotech.cz /postrehy-z-prvnich-sedmna cti-let-pestovani-transgen nich-plodin/
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.06. 23:24
Titulek:další informace o škodlivosti glyfosátuodpovědět
22. 3. 2019
"Zemědělci, kteří po letní sklizni připravují pole na další výsadbu, si při odstraňování plevele pomáhají nejčastěji herbicidem glyfosát, známým pod značkou Roundup. Jedná se o látku, na niž se v posledních letech snáší kritika kvůli zdravotním rizikům.

Nejnověji ve středu federální soud ve Spojených státech rozhodl, že přípravek Roundup od firmy
Monsanto, je rakovinotvorný. Pro německý Bayer, mateřskou firmu Monsanta, může být rozhodnutí poroty v San Francisku zdrcující. Odškodné po ní chce na jedenáct tisíc lidí, kteří přišli do styku se zmíněným herbicidem a onemocněli rakovinou. To by podle odborníků mohlo firmě způsobit miliardové škody. Akcie Bayeru se tak od středy propadly o více než deset procent. Americké soudy navíc už loni přisoudily bývalému školníkovi Dewaynu Johnsonovi odškodné od Monsanta v přepočtu ve výši 289 milionů korun".

Zdroj: https://archiv.ihned.cz/c1 -66534320-soud-v-usa-rozho dl-ze-glyfosat-zpusobuje-r akovinu-cesko-ale-uplny-za kaz-nechysta

14. ÚNORA 2019
"Vědecká studie autorů z Washingtonské univerzity potvrzuje rakovinotvorný potenciál herbicidu glyfosát. Je hlavní přísadou RoundUpu, nejpoužívanějšího přípravku na hubení plevele.

Až o 41 % může chemikálie podle nové rozsáhlé analýzy zvýšit riziko vzniku Non-Hodgkinova lymfomu (NHL), rakoviny lymfatických uzlin. Tým pěti amerických vědců tvrdí, že důkazy jasně poukazují na souvislost mezi působením herbicidu a zmíněným typem rakoviny. Přesto jsou názoru, že by přesná čísla měla být interpretována opatrně, píše The Guardian.

Nebezpečný a zároveň světově nejrozšířenější herbicid se hojně používá v zemědělství pro snadnější vysušení porostu před sklizní či odstranění plevele".

Zdroj: https://www.lidovky.cz/rel ax/zajimavosti/glyfosat-zv ysuje-riziko-rakoviny-o-41 -stopy-najdeme-ve-vode-i-v -jidle.A190214_183146_ln-z ajimavosti_krku


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz