zpět na forum

Jméno:Michal Kovanda
Datum:05.03. 19:58
Titulek:ČSSD bude privatizovat?odpovědět
Tak jsem čekal, co z těch neratovin vyleze zač. Nechtělo se mi věřit slovům jednoho staršího neratovického sociálního demokrata, dlouholetého zastupitele - prý jim do strany jistá místní podnikatelská skupina a stavební loby poslala mladé lidi s vidinou nepochybného vítězství v dalších komunálních volbách a obsazení radnice. Netrvalo dlouho a už se mladí fakt projevili. Chtěli by prodat parkoviště soukromému subjektu. Parkoviště v centru města, s upraveným povrchem za 700,- korun za metr. Nejhorší stavební parcela bez přípojek, bez komunikace se v Nerátkách prodává za skoro dvojnásobek. Děkuji neratovinám, už vím, koho nevolit. Napřed jsem se zklamal v pravici, privatizující levice je pro mě taky nevolitelná. Zůstanu doma, nebo budu volit Spěváčkovou. Proč? Protože ta nepůjde žádným podnikatelům na ruku. To mi úplně stačí.
Jméno:Stanislav Šnaidr <happykluk@atlas.cz>
Datum:06.03. 19:32
Titulek:Privatizace???odpovědět
Dobrý den, článek navozuje problém, že za současného uspořádání věcí, "může být město" rádo, že mu Penny market přispěl, přestože to parkoviště používá především Penny market a to bez nájmu....,přestože je zde věcné břemeno spoluužívání. S tou stavební lobby která do ČSSD poslala "ty co půjdou na ruku podnikatelům" , se mýlíte. Předpokládám, že máte na mysli p.Pavlíka a ten by něco podobného určitě neřekl!
Jméno:Pavel Šanda
Datum:06.03. 22:49
Titulek:Také si myslím...odpovědět
Také si myslím, že pan Kovanda nemluví pravdu. A budu si to myslet, dokud nebude prokázán opak.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:06.03. 22:31
Titulek:nemáte správné informaceodpovědět
Já bych těm slovům také nevěřil, poněvadž to prostě není pravda.
Ten článek jsem četl a po žádné privatizaci nevolá!
To ostatní jsou jen nějaké fámy.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:07.03. 23:55
Titulek:doporučeníodpovědět
Pane Kovanda, když jsem tak přemýšlel nad tím, co jste napsal, tak jsem si říkal, že vlastně i jako lež je to velmi slabé.
Dobrý lhář se pozná tak, že lež, kterou vymyslí, je uvěřitelná. Co jste napsal vy, je ale tak krkolomné, že tomu těžko někdo racionálně uvažujující uvěří.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:08.03. 00:26
Titulek:!!!!!odpovědět
Mám obavy, že vaše přestřelka nemá význam. Asi by stálo za to ji ukončit. Agent se nepřizná, podezíravec nemá důkazy :-))) Poslyšte, jak říká starostka, ve městě máme spoustu problémů, které bychom měli zveřejňovat a rozkrývat. Třeba smlouvy, to je zajímavé a značně neprozkoumané území. Smlouvy pronájmu městského majetku...ČSSD má zastupitele, kteří mají možnost dostat se ke VŠEM smlouvám a zveřejnit je, to by byla záslužná práce. Za kolik kdo má co pronajaté...Kompletní soupis městského majetku, myslím nemovitosti, pozemky...to bychom měli také vědět. Zahraniční služební cesty lidí z radnice a dalších organizací. Odměny a osobní ohodnocení...ucelená náplň práce úředníků,,,,,vytíženost prostor v SD a pod. Určitě vás leccos napadne.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:09.03. 16:17
Titulek:bohuželodpovědět
jak se říká, platí to, že pomluva třikrát oběhne svět, než ji vůbec máte šanci začít vyvracet.
je možno ji ignorovat, být posedlý jejím vyvracením, nebo jednoduše napsat, že to je pomluva.
nic jiného se s tím dělat nedá. vybral jsem si třetí možnost, protože ztrácet významnější množství čas s každou ptákovinou, co napadne nějakého internetového trola, je plýtvání.
Jméno:Irena
Datum:08.03. 10:26
Titulek:ČSSD-Neratovinyodpovědět
Pane Kovanda, Neratoviny NEROVNÁ SE ČSSD!!! To že zprovoznil doménu člen ČSSD,z vlatní iniciativy, je věc jiná!A každý, i Vy, tam může přispívat. Znám Neratoviny, znám Pavla Šandu, jsem člen ČSSD,Neratoviny nejsou mými novinami, jsou dalšími novinami uplně stejně jako Neratky.cz. Pavel Šanda (a další) tam píše, stejně jako paní Zpěváčková, za sebe.Buďte rád, že nejsou věci pod pokličkou, že se o jevech dovídáme-a, hlídejme si je.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:09.03. 17:45
Titulek:Irena má pravduodpovědět
je to přesně tak, jak píše. Jen to někteří nechápou či spíše nechtějí chápat.
Jméno:Michal Lebr
Datum:10.03. 19:30
Titulek:-odpovědět
Drahá paní Ireno, opravdu jste Irena a opravdu jste členka ČSSD? Já jen, že v seznamu členů ČSSD Neratovice žádná Irena není. Možná jste od jedné stavební firmy, ale ne z jedné organizace strany.

Jméno:Irena
Datum:13.03. 07:27
Titulek:-odpovědět
..jsem pár let v MO Pha 9, tenhle měsíc přestupuji sem-přestěhovala jsem se.
Jméno:Bětka
Datum:13.03. 13:13
Titulek:vítejte v Neraodpovědět
Až se rozkoukáte, zjistíte, že paní Spěváčková se píše se S. Vzhledem k tomu, že píšete na její stránky vám sděluji, že Neratovice jsou město na sever od Prahy. Jezdí sem vlak i autobus.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:05.03. 20:56
Titulek:prodat parkoviště u Penny.odpovědět
Pokud se týká parkoviště u Penny marketu, tak já mám informace jiné. Beru jako nejvěrohodnější zdroj zasedání zastupitelstva dne 13.6. 2012, kde je uvedeno usnesení, které nelze zpochybnit:

Předsedající Mgr. Mrzílková nechala hlasovat o návrhu usnesení:
Zastupitelstvo města souhlasí se spolufinancováním opravy parkoviště před objektem Penny Market ve
výši 1/3 finančních nákladů tj. 600.000 Kč z rozpočtové rezervy města na
§ 2219, položka 6121.
Výsledek hlasování: Z přítomných:18, Pro: 12, Proti:4, Zdrželi se: 1, Nehlasoval: 1 Schváleno.

Na nerátkách jsem rozhodnutí komentovala takto:

"Pikantní je, že nadnárodní společnost Penny s.r.o. je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který je jednou z největších světových obchodních společností a odvádí svoje miliardové zisky do ciziny, neplatí městu Neratovice za věcné břemeno spoluužívání parkoviště ANI KORUNU NÁJEM!!!!

My jsme bohaté město a můžeme si takové výstřelky dovolit.

Přesto společnost požádala město, aby se spolupodílelo na rekonstrukci parkoviště (obrubníky, nový asfalt apod., dále rozšíří prodejnu a vybuduje vchod od parkoviště) částkou 600 000,- !!!

Zastupitelé prakticky bez debaty tuto částku dvanácti hlasy schválili."

Nyní se na neratovinách dočítám, že zastupitelé schválili částku 560 000,- což odporuje schválenému usnesení. Pak pokračuje tvrzení, že díky pronájmu stanu se částka snížila na 160 000,-, což nelze ověřit, neboť příjmy z pronájmů nejsou zveřejňované. Mohli by nám z neratovin říci, kde sehnali tyto informace? Kdo jim je poskytl? Jak je možné, že jsou v rozporu s usnesením ze zastupitelstva?

Pak provozovatelé neratovin doporučují parkoviště prodat, což je v přímém rozporu s par. 38 zákona o obcích, neboť povinností obce je pečovat o zachování a rozvoj svého majetku!!!! Ne ho prodávat. Navrhovaná cena 700 Kč/m2 je absurdní stejně jako prodej. Pro jednorázový pochybný zisk se zbavíme našeho majetku? To určitě ne.

Parkoviště by mělo město pronajmout, to ano. V každém případě co nejdříve se smlouvou pro město výhodnou, ne jak je zde obvyklé na dobu neurčitou za hubičku.

Souhlas zastupitelů podílet se na rekonstrukci parkoviště jen dosvědčuje to, že zastupitelstvo je v hluboké krizi, která prohlubuje úpadek města.

Jméno:Stanislav Šnaidr <happykluk@atlas.cz>
Datum:06.03. 19:51
Titulek:Cena parkovištěodpovědět
Nebylo mým cílem navrhnout prodej, spíše navrhnout řešení. I mě se líbí více pronájem. Svým vzděláním jsem stavař a odhad ceny učinil odborník. Vesměs se v Neratovicích ceny pozemků pohybují od 250-1300Kč/m2 a cena 700Kč/m2 je odpovídající. § 38 Vámi citovaného zákona opravdu říká že, "Obec je povinna pečovat o zachování a rozvoj svého majetku.". Je to hned v prvním odstavci.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:06.03. 22:47
Titulek:Je neuvěřitelné,...odpovědět
Je neuvěřitelné, jak článek, který upozorňuje na to, že Penny neplatí nájem za parkoviště a město spolufinancovalo jeho opravu, dokáže někdo překroutit ve fámu, že ČSSD v Nera je ve vleku stavební lobby.
Děkuji, že jste to uvedla na pravou míru.
Jméno:Vráťa
Datum:05.03. 21:46
Titulek:chmurná budoucnost?odpovědět
Zase privatizace? Vám nestačila privatizace skoro všeho, co jsme měli? Spolany, vody, plynu, tepla, technických služeb, bytů, doktorů, nemocnice apod.? Na téma likvidace veřejného sektoru promluvil nedávno sociolog Jan Keller. Čtěte hodně pozorně, je to velmi poučné.

Jan Keller již mnohokrát hovořil o tom, že se současný kapitalismus vyvíjí směrem, který by měl vyvolávat obavy. Nedávno dokonce v médiích uvedl to, že hrozí i případný návrat k feudalismu.

„Rád bych napřed trochu upřesnil ten termín feudalismus. K feudalismu může spět taková společnost, ve které je drasticky omezen veřejný sektor. Potom by už zbylo jen poskytování služeb na soukromé bázi."

Podle něj se společnost pak rozdělí v zásadě do tří vrstev. Na ty, kdo mají dost vlastních prostředků, aby si jakékoliv služby opatřili sami pro sebe, a navíc je mohli poskytnout družině svých věrných, kteří jim za to budou poskytovat protislužby.

„Tato druhá skupina se ocitne v závislosti na první, protože bez její pomoci zůstane bezprizorní.

A pak tady máme třetí a nejpočetnější skupinu tvořenou těmi, kdo nemají co nabídnout, a proto je mocní nevezmou pod svá ochranná křídla. Tito lidé se dříve nebo později stanou zcela bezprávnými. Proto bych prosil ty, kdo kritizují veřejný sektor, aby zvážili, do jaké skupiny by se asi oni sami dostali, pokud by tento sektor byl radikálně omezen či zrušen,“ vyzval sociolog k rozvaze.

Do jaké skupiny by se asi zařadili členové ČSSD, kteří by zprivatizovali městský majetek?

Prof. Keller ještě dodává: "„Pro rostoucí počty lidí prostě není v klasické ekonomice uplatnění. A není možno si namlouvat, že jim všem dáme oranžové vesty a budou zadarmo hrabat listí a odklízet sníh. Buď lidem dáme takovou práci, za kterou dostanou dostatečně zaplaceno, anebo je budeme živit ze svých daní, když si v práci na život nevydělají. Je zde i třetí možnost - necháme je umřít hlady. Ze čtenářských diskusí vím, že existují lidé, kterým by se ta třetí možnost líbila nejvíce. Nevím ovšem, kde berou jistotu, že by neskončili právě v této třetí kategorii. Někdy stačí i úraz anebo závažnější a delší onemocnění,“ upozorňuje sociolog.

Jméno:Pavel Šanda
Datum:06.03. 22:35
Titulek:reagujeteodpovědět
na fámu, nikoliv na realitu.
Pravda je vždy konkrétní. Můžete jmenovat jediného člena ČSSD v Neratovicích, který navrhuje privatizaci městského majetku?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.03. 09:50
Titulek:ještě jednou parkovištěodpovědět
Nevím, kdo a za jakých okolností vstupuje do politické strany. Samozřejmě sem vstupují lidé připraveni dostat se k moci a ke korytu a ovládnout možnost zacházet s veřejnými penězi a majetkem, jsou takové případy ve všech stranách, které mají perspektivu vítězství před sebou či jsou zakládány za účelem zblbnout lidi a zvítězit. Není to jen případ politických stran (viz nová nadějná protikorupční VV, očištěná ODSb - TOP 09), ale i různých hnutí, hlavně nezávislých (Neratovice jinak, sportovci a podobně). Pokud sleduji místní ČSSD, donedávna umírala na úbytě, nuž najednou se objevili mladí. Nebudu předvídat, budu si dělat obrázek z názorů a postojů. Ale zpátky k parkovišti: jak jsem psala, v článku na neratovinách je mnoho nesrovnalostí, předpokládám, že pánové museli buď vycházet ze stejného zdroje jako já, čili zápisu ze zasedání, pak by se tam nemohla objevit částka 560 000,- nebo zašli na radnici se informovat. Ke komu? Odhadovala bych na pana místostarostu nebo starostku, spíš toho prvního, jsou mladí, jdou za mladým. Možná to tak není, ale podle principu Occamovy břitvy, že "pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované", se mi jeví jako nejpravděpodobnější poslední možnost. Tam bych viděla i tu zmíněnou privatizaci, to je přesně to, co prosazuje ODS a zvažovanou cenu. Mladí pánové si ji nevycucali z prstu, úředníci by s ní nekalkulovali, je to věc samosprávy, navíc není v souladu s místními cenami, je HLUBOCE podhodnocená. Možná je vše jinak, ale nezdá se mi to.

Ohledně voleb, které se nezadržitelně blíží, musí nás být, pane Kovando, dvacet jedna odhodlaných. Ne jedna.
Jméno:Stanislav Šnaidr <happykluk@atlas.cz>
Datum:06.03. 19:23
Titulek:K webu Neratovinodpovědět
Dobrý den, já bych chtěl uvést na pravou míru onu "privatizaci" parkoviště. V celé věci mě vadí, že to parkoviště slouží primárně marketu. Je zde zřízeno věcné břemeno, což samo o sobě pozemek znehodnocuje. A to celé mohlo dopadnout tak, že město bude sponzorovat parkoviště soukromé firmě.To se mi nelíbí a podle informací z radnice to vyznělo tak "že to pro nás dopadlo ještě dobře". Pro město by byl lepší pronájem a výhodou prodeje je nanejvýš "nemít s parkovištěm další výdaje". Článek uveřejňuji sám za sebe a odmítám to dávat do souvislostí, že jsem členem ČSSD
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.03. 22:49
Titulek:znovu žádost o odpověďodpovědět
Dobrý večer, věřím, že ČSSD nechce privatizovat, ačkoliv....ne vždy se všichni členové strany v Neratovicích tímto řídili, ale nyní mě zajímá něco jiného:

Prosím, kde jste našli nebo kdo vám poskytl čísla vztahující se k parkovišti. 560 000,- schválená spoluúčast, 160 000,- konečná suma z rozpočtu na rekonstrukci a 700,-/m2 cena případného prodeje.
Jméno:Stanislav Šnaidr <happykluk@atlas.cz>
Datum:07.03. 14:32
Titulek:Odpověď na otázkuodpovědět
Dobrý den, v případě částky 560 000 jde o údaj od místostarosty města, ten poskytl i údaje o pronájmu a "zisku" pro město. Pokud jde o částku 700Kč/m2 jde o odborný odhad mého spolužáka ze střední školy, který na rozdíl ode mě se stavařinou živí
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.03. 14:49
Titulek:divné....odpovědět
Pane Šnajdře, to je ale zvláštní, že místostarosta uvádí nižší částku než je v usnesení. Pak mu nemusíme věřit ani jiné údaje, jako pronájem a pod. Nerozumím tomu.

Je několik variant.
1. Neví a cosi plácne.

2. Nechce, abyste zveřejnili skutečnou částku, pro veřejnost je to nepřijatelné a tak ji sníží a ještě z ní odpočítá pronájem, jestli ovšem jsme opravdu za něj něco dostali. Pak by to byla celkem malá částka, která by nevzbuzovala tolik pozornosti.

Dozvěděli bychom se pravdu jedině kdyby nám byly předloženy příslušné finanční podklady. Ty se nezveřejňují, tak se můžeme jen dohadovat, jak to bylo.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.03. 22:59
Titulek:opravdu? odpovědět
"Pro nás to dopadlo ještě dobře????" Ale, a kdopak je autorem toho výroku? Mě se vždy líbí, jak se město prezentuje coby chudáček, který musí brát co je a ještě políbit nohy developerovi nebo nájemci za jeho laskavost, protože kdyby si kladlo nějaké podmínky, tak by nám třeba investor či ten obětavec, co se uvolil si náš majetek pronajmout, utekl a co bychom si počali. Vždyť my bychom to nezvládli! Tak mu to dáme za korunu nebo co bude chtít. Pak se ovšem zjistí, že milý investor má maximálně výhodné podmínky a byl by hlupák, kdyby utíkal někam jinam. Nájemce si sám sestaví smlouvu výhodnou pro něj a město podepíše a ještě mu poníženě děkuje.
Jméno:Dejv
Datum:07.03. 13:16
Titulek:Článek zmizelodpovědět
Jistě pane Šando a pane Šnajdře, všechno je to výmysl, proto článek z vašeho pochybného webu zmizel. Pročpak ste tedy, chvíli před volbama do socdem přišli? protože ste náhle prozřeli a objevili v sobě sociální demokraty? Ale jděte....
V článku jste jednoznačně psali že město by mělo parkoviště prodat za 1,8 (snad si to pamatuju dobře) milionu. To je cena jednoho a půl bytu, pánové, ne obřího parkoviště u velkých sídlišť. Váš volební projekt má drobné trhliny, podobně jako jistá loď narazivší na ledovec. Zatím prokazujete velikou neznalost zákonů. O veřejných zakázkách, o tom, jak může město nakládat se svým majetkem. Musíte se rozhodnout, zda chcete bejt politici nebo novináři. Pokud vám de o oboje, dopadnete jak radek John.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:07.03. 22:14
Titulek:na nesmysly se nedá reagovatodpovědět
1) Na to, proč článek zmizel vám odpoví autor článku.

2) Komentujete tu svoje domněnky, nikoliv skutečnost. Vždycky je snadné si něco vycucat z prstu a pak to argumentačně rozmetat.

3) Z toho plyne, že na to těžko lze nějak racionálně reagovat.
Jméno:Dejv
Datum:07.03. 13:19
Titulek:Pomluvy???odpovědět
A pomluva pana Kovandy, že čssd v Nera ovládla stavební lobby? Cituji jednoho z vás, pánové: "Svým vzděláním jsem stavař....." Takže kdopak to má pravdu a kdo kecá? Není takhle náhodou stavař závislý na stavební firmě? Pro kterou, které firmy pracujete? S pravdou ven!
Jméno:Stanislav Šnaidr <happykluk@atlas.cz>
Datum:07.03. 14:19
Titulek:Anonymnímu pisateliodpovědět
Dobrý den, já jsem stavař vzděláním a profesně jsem provozní pekáren v Praze. Rodilý jsem Neratovičák a neschovávám se jako vy, když sem dopisujete bez uvedení e-mailu. Všechny ty články uvádím po prostudování problému, ne předem. A články zmizely neboť jsem spolupráci ukončil. Mám rád, když mě někdo např.Spěváčková upozorní na odstavec v zákonu o obcích. Nemám rád, když někdo pomlouvá že jsem stavařská lobby atd. Ukažte, že se mýlím zveřejněním svého e-mailu popř. kandidaturou do zastupitelstva
Jméno:Pavel Šanda
Datum:07.03. 22:18
Titulek:Jsem vzděláním...odpovědět
radiační fyzik. Jsem tedy zástupcem jaderné lobby a byl jsem do ČSSD vyslán ředitelstvím Jaderné elektrárny Temelín?

Na druhou stranu také díky svému vzdělání chápu základy logiky. A to, co jste předvedl, je klasický argumentační trik zneužívající tu vlastnost implikace, která je pokaždé pravdivá, je-li její premisa nepravdivá. Pochopil jste to?
Jméno:Dejv
Datum:08.03. 14:37
Titulek:Nebojteodpovědět
pán Šanda, pochopil jsem to velmi dobře. A doufám - lidi to pochopí do voleb taky. Kdybyste měl v sobě trochu cti, tak socdem udělá v Nera volební koalici (víte co to je? z hlediska volebního zákona?) se stranou zelenených a vyhrajete volby. Jenže právě proto - pochopil jsem, že to nikdy neuděláte. Amen.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:09.03. 16:13
Titulek:nic proti koalici...odpovědět
ale nejsem si vědom toho, že by v Neratovicích Strana zelených měla místní organizaci, resp. vím, že ji nemá.
Pokud vím, tak tu má 3 členy, kteří se ani mezi sebou všichni neznají. Ale mohu se mýlit. Budu rád, když to někdo znalejší uvede na pravou míru.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:09.03. 18:10
Titulek:ale neodpovědět
Máte pravdu v tom, že SZ v Neratovicích nemá místní organizaci, dohodli jsme se, že více lidí více ví, a proto zůstaneme na Mělníku, ale že bychom se tady mezi sebou neznali? Oni tady lidé mají bujnou fantazii a občas potřebují někoho znevážit. Pokud se týká koalic, nebylo by lepší, kdyby se domluvili všichni, komu vadí, jak to zde naší funkcionáři vedou od deseti k pěti, sešli se a zvolili společnou strategii, jak dál? Znáte můj názor na koalice a jejich dohody, to je vždy pro město i stát cesta do pekel.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:10.03. 17:02
Titulek:nevímodpovědět
mám tu informaci od zdroje, ale nijak na tom netrvám. vlastně o nic nejde.
jestli by bylo lepší, aby se všichni, kdo nejsou spokojeni s vedením radnice, sešli, to opravdu nedovedu posoudit, neboť nevím, o jaké lidi jde.

jinak čistě mé osobní stanovisko je takové, že koalice se normálně uzavírají po volbách a předvolební koalice jsou vždy výsledkem nějaké dlouhodobé společné činnosti.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:10.03. 19:32
Titulek:hmmmmodpovědět
Tak na koalici mám svůj názor; každý zastupitel by se měl věnovat svému odvětví a měl by pracovat bez ohledu na nějakou koalici. Kdo nepracuje, ať nejí, že. Domnívám se, že vytváření koalic není nic jiného než způsob, jak přehlasovat všechny ostatní a ovládnout město pomocí mafiózních stranických machinací.
Jméno:Johny bez mailu
Datum:07.03. 15:00
Titulek:šťastný chlapčeodpovědět
Spěváčková je kdyžtak paní,ne koza...
Jméno:**
Datum:14.03. 23:11
Titulek:dnes večer na ČT1odpovědět
Pořad Máte slovo s Míšou Jílkovou.Téma:sociální bydlení versus předražené ubytovny.Co myslíte,jak jsme na tom my-Neratovice??!Je dostatek bytů pro nižší soc.skupiny a odpovídá výše nájmu jejich kvalitě??!!
Jméno:mno
Datum:28.05. 17:54
Titulek:na ODSačku Jílkovouodpovědět
Se od doby,kdy se navážela do lidí z publika s názorem nedívám.Je velmi patrné u ní ,za kterou stranu kope,přitom by měla být nestranná.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz