zpět na forum

Jméno:Milan
Datum:08.04. 08:49
Titulek:Jaké máte ohlasy na novou přměstskou dopravu ...odpovědět
... prý to je katastrofa ? Na Ládví prý nemají autobusy ani kde stát. A odjezdové a dojezdové časy jsou prý také dost opožděné. Zlatý Nerabus.
Jméno:Fantomka <komanicka@seznam.cz>
Datum:08.04. 11:00
Titulek:dopravaodpovědět
tak já můžu po 2 dnech nového cestování říct jediné slušné slovo..že to je na nervy a velice ráda bych do busu posadila všechny ty magory, co to vymysleli, aby si užili cestováníčka!..a že je kratší časový dojezd?..nenechte se vysmát, naopak je delší, takže do práce jsem včera i dnes přijela pozdě, byť jsem jela z Nerátek ve stejný čas, jako jsem jezdila celá léta..a cesta zpět?..jeden horor!...takže shrnuto, sice nějaký ten peníz ušetříme, ale přijdeme o nervy..je to celé spíchnuté horkou jehlou, jako všechny hurá akce..a pokud jsem si dobře všimla,ani jeden z busů vyjel jak z Neratovic, tak zpět z Ládví včas!!!..děkujeme hejtmane a spol!
Jméno:Hanka
Datum:08.04. 11:19
Titulek:348odpovědět
První den byl chaotický,autobusy měly zpoždění atd...
Dnes paráda, přijela jsem do práce perfektně.348 používám už pár let,pracuji až na Praze 6. Jen těch peněz co ušetřím.Jsem maximálně spokojená,kupuji si čtvrtletky,dvě pásma.
Jméno:Krom
Datum:08.04. 17:34
Titulek:Dost hroznyodpovědět
1.)Jízdní řád nastaven nerealisticky, na odjezdu z mé výchozí stanice zpoždení 7-10 min, na příjezdu 15-20.Jezdím autobusem o 10 minut dříve než předtím, příjíždím do práce později než předtím.Domů to samé v obráceném gardu.
2.)Na Ládví až nedůstojné situace při nastupování a pokusech dostat se do narvaných vozů.
3.)Petice v Ládví a okolí trvají a averze sílí,vážně se uvažuje o přesunu konečné do Letňan, možná už letos na podzim.
4.)Trasa přes Ďáblice na Ládví kvůli obslužnosti zastávek v Ďáblicích je výsměch.Ráno včera i dnes nastupoval do mého spoje 1 člověk, nevystupoval nikdo.Takže není a nebyl důvod měnit konečnou na Ládví z Holešovic, kde terminál nikomu nevadí.Z a do Holešovic jsem takové zpoždění a kulturu cestování dva dny po sobě nikdy nezažil....Podotýkám, že mluvím o spojích, kterými jsem jel a nebo mám informace od lidí, kterým nemám důvod nevěřit.
I kdyby vše jezdilo přesně podle jízdního řádu, o čemž silně pochybuji, každý den tratím na cestě min. 30 minut navíc oproti původnímu stavu.Možná je i trochu nešťastné, že se toto zahájení setkalo s výlukou tramvaje č.10 u Ládví....V mém případě ta finanční úspora nepřeváží negativa.
A mám pocit, že je to opět akce, která byla zase udělaná bez ohledu na potřeby a názory lidí, kterých se týká....Od stolu lidí, kteří nikdy autobusem asi nejeli a rozhodně nejezdí nyní. Od hejtmanů,starostů,kteří zapomněli, pro koho tu jsou a šli na ruku různým ředitelům a šéfům....
Jméno:Fantomka
Datum:09.04. 06:51
Titulek:Dost hroznýodpovědět
A to je slabé slovo, od 7.4., jsem ještě nepřijela do práce včas, přesto že jezdím stejným spojem, jako při starém jízdním řádu. Dnes např. spoj z Neratovic , který má odjezd v 5,32 a dojezd na Ládví 6,05 dorazil do Ládví v 6,13!!
Pracuji na I.P.Pavlova od 6,30 a nemám tak šanci to stihnout. Podle starých jízdních řádů jsem byla v práci v 6,20, tak ať mi teda někdo z pánů tam nahoře vysvětlí, kde je ta úspora času? Jistě, najde se pár hnidopichů, kteří mi doporučí jezdit tedy o bus dřív, nebo si změnit pracovní dobu..jediný klad, který na celém tom přiblblém nápadu je, že nemusím ráno lovit drobné. Takže tleskám paní starostko, hejtmane a pánové z ROPIDU! A věřte, že je to na pořádnou facku!
Jméno:Adam
Datum:08.04. 21:08
Titulek:Skoro spokojenostodpovědět
Já jsem vcelku spokojen, hlavní výhoda pro mne je ta, že jezdí více spojů (nemusím večer čekat 1,5hod na vlak) a integrace do PID (konečně nemusím honit 32kč v drobných, cvaknu opencard a jedu).
Nevýhody vidím dvě:
1. Objíždění Ďáblic (je to zbytečná zajížďka, která ukrojí skoro 10min)
2. a Nekonečné fronty na Ládví. Lidé (zvláště ti, co jezdí do Ďáblic musí vystát nekonečnou frontu, aby si před řidičem označili jízdenku- je to další zbytečná ztráta času.
Řešení by bylo jednoduché...přímý spoj Ládví, Březiněves, Líbeznice, Neratovice (Doba jízdy cca 20min)
Jinak zvedám palec, myslím si, že je to krok správným směrem. Jen doladit všechny ty masařky...
Jméno:Lenka Šorelová <sorelova.lenka@seznam.cz>
Datum:08.04. 22:26
Titulek:Nechápu!!odpovědět
Řekla jsem si, že počkám týden, třeba se to nějak "ustálí" a ty "mouchy" se vychytají, ale nevěřím!! Nechápu, kdo vytvářel jízdní "neřád" linky 348. Asi někdo, komu záleželo hodně na tom, aby si cestující vážně mysleli, že cesta z Nera na konečnou do Ládví skutečně bude trvat pouze 30 minut a že to vlastně časově bude stejné jako do Holešovic. Nerabus stavěl celkem na 8 zastávkách, linka 348 jich má 21!! Kdyby je všechny autobus jen projížděl, tak by to možná za tu půlhodinu stihl, pokud by nechytl červenou na 4 světelných křižovatkách v Ďáblicích. Projel vůbec někdo z těch "kompetentních" tuto trasu? A může mi někdo vysvětlit, proč se stojí na "každé mezi"? Nemohly by alespoň některé spoje jezdit přímo z Nera do Ládví? Podobně jako jezdí 349 z Mělníka do Ládví .. Ani včera, ani dneska nejel autobus méně než 50 minut a nevěřím, že se to zlepší. Kromě toho bus, který měl vyjíždět od Domu kultury v 7.02, přijel dnes v 7.11 na zastávku, takže tam už čekali i cestující, kteří přišli na další spoj v 7.12. Než nabral lidi na všech zastávkách v Nera, tak do Prahy už jel narvaný. Na zastávce v Ládví zastavil mimo zastávku, protože před ním byly "naštosovány" další 4 autobusy! Do práce jezdím o půl hodiny dříve a stejně přicházím na pracoviště o půl hodiny později. I čas jsou peníze, takže to, že měsíčně ušetřím, mi hladinu adrenalinu nesníží. Pokud jedním ze záměrů bylo omezení používání automobilů, tak si troufám říct, že se záměr minul účinkem a už pár lidí jsem slyšela, jak říká, že než takováto "kultura" cestování, tak to že raději znovu vytáhnou to auto! Nedivím se!
Jméno:Fantomka
Datum:09.04. 11:20
Titulek:Nechápuodpovědět
Musím s Vámi jen souhlasit, mluvíte mi z duše a nechápu pár nadšenců, kteří tu tvrdí opak a jsou spokojení..to mi hlava nebere..a hned ráno jsem zčerstva poslala dotaz přímo na ROPID a servítky jsem si tedy nebrala! Odpověď mi přišla automatická, že mi odpoví do 30 dnů, ovšem pokud v mém dotazu nenajdou hrubosti..takže teď už vím, že se odpovědi nedočkám :)nechala jsem pozdravovat i starostku s hejtmanem))))
Jméno:PID
Datum:09.04. 09:50
Titulek:Nespokojenost odpovědět
Jako důchodce mi nevadí, že se doba dojezdu do Prahy protáhla na hodinu, ale jak k tomu přijdou zaměstnaní lidé, kteří ráno pospíchají do zaměstnání na druhý konec Prahy? To snad ani za tu slevu nestojí. Fronty v Ládví neberou konce a to není zima. Na čas se asi nedá stíhat a někteří řidiči asi nevnímali dostatečně školení-snad nějaké bylo? Zbytečné zastávky po Praze, bylo by dobré zřídit pár "rychlých" spojů aspoň ve špičkách.?
Jméno:Kalouskov syn
Datum:09.04. 10:30
Titulek:Dopravaodpovědět
Ja som spokojny, dopravny prostriedok je cisty, vonavy, sedacky su pohodlne, spolucestujuci prijemni, umyti a hlavne triezvi a primerane bonitni. Voz zastavuje priamo v garazi.
Oh wait.. jazdim svojim autom.
Jméno:Jana
Datum:09.04. 10:31
Titulek:348odpovědět
Jsem ráda,že mám 348.Na vyhazování nemám.Kupuji čtvrtletní městskou+2pásma za 2680 Kč.K nerabusu musím mít alespoň městskou plus každý den tam a zpět 64 Kč. Za 20 pracovních dnů je to 1280 Kč, za čtvrtletí 3840Kč. Pouze autobus + městská.
Není co řešit. Prostě si přivstanu a pojedu dřív.A platí mi to i na vlak.Kdo má velký plat nemá co řešit,může jezdit i autem.
Jméno:Martin
Datum:09.04. 11:06
Titulek:Linka 348odpovědět
Vážení,
Na zacatku je vždy nějaká věc.
1. Než se linky PID ustálí
2. Na Arrivu take někdo nadával a někdo ne.
3.misto 32 se platí méně a navíc kdo ma Opencard vč pasem 1,2 tak ušetři dost peněz.
4. Trase se změnila z důvodu do Prahy Holešovic bylo take od Bulovky zpoždění.
5.ty co mají řeči tak at vymysli něco a jiný budou nadávat.
6. Nikdy se všem nezáviděli
7. Tak jezdíte o nějakou minutu dříve. Většina znáš jezdí na doraz. Než se každy vyhrané z domova apod.
8. Myslím ze je PID dobra věc.
9. Tak laskave nehante PID v zacatku.Kazdy z něčím začínal a taky nebyl hned dokonalejší!
Jméno:Ili
Datum:09.04. 16:12
Titulek:Dobrý češtin :-)odpovědět
český pravopis právě umřel...:-) RIP
Jméno:Eva
Datum:09.04. 11:41
Titulek: na Mělník možná pěšky...odpovědět
Děs,ten kdo to vymýšlel tenhle zázrak by měl dostat po papuli.Třeba na takový Mělník se nedostanete.Jezdí se podle nových jízdních řádů,ale nikde nejsou vylepeny a na internetu stále visí ten původní.Sranda.Dala bych jim to šmejdům nejraději k úhradě.Plno mojich kamarádek a kolegyň nemůže dojíždět.Tohle si platíme z daní!!
Jméno:Hanka
Datum:09.04. 12:13
Titulek:471 na Mělníkodpovědět
Na Mělník vám jezdí 471.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:09.04. 11:47
Titulek:pro utajovat jednání, jsou-li vůbecodpovědět
Co vím, tak vedení Mělníka si vydupalo rychlíkové spoje. Požadovalo vedení a vedení odboru dopravy Neratovic nějaké úpravy před schválením konečné verze? Bojovalo za své občany? Nic nevíme. Nikdo nás NIKDY neinformuje o jednáních s kýmkoli o čemkoli. Existuje přece korespondence o jednáních, nic přece nebrání vedení města je zveřejňovat a nebo nás PRAVDIVĚ průběžně informovat a všem, co radnice dělá. Jenže ta utajení mají svůj účel. Možná bychom se dozvěděli zajímavé věci...Kde chybí informace, nastupují fámy.....
Jméno:Karel
Datum:09.04. 16:53
Titulek:pravda??odpovědět
Hlavně, že vy vždycky říkáte pravdu???
Jméno:Radim
Datum:09.04. 17:26
Titulek:Pripominkyodpovědět
Podle spolužáka, který se v rámci zaměstnání na Krajském úřadu měl možnost seznámit s jednáními kolem integrace, tak Mělník se opravdu za něco pro lidi zasahoval a něco prosadil,ze strany Neratovickych zástupců bylo jednání bez jakýchkoli připomínek a absolutně pasivně odsouhlasili vše, co se jim předestřelo.O důvodech si může každý myslet, co chce.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:10.04. 01:10
Titulek:nemohu toodpovědět
nemohu to ani potvrdit, ani vyvrátit, ale je fakt, že když jsem o očekávaných problémech se současným řešením integrace Neratovic mluvil s lidmi, kteří ji domlouvali, měl jsem pocit, že tyto věci slyší poprvé v životě.
Jméno:Jirka
Datum:17.04. 18:34
Titulek: dnes jsem jelodpovědět
369 z Byškovic na Mělník,páč z Nera tam dopoledne jede minimum spojů...Autobus měl 17 minut zpoždění.3/4 jízdy protelefonoval se svými šéfy a kolegy,kteří ho úkolovali pracovně dál.Stěžoval si jedné cestující,jak jsou přetěžováni,že kolikrát na odpočinek jim zbývá jen6 hodin.Včera kdyby nejel se ženou v autě,málem to napálil prej do stromu,jak byl hotový.
Takže takový rub a líc ropidské perestrojky.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:09.04. 12:17
Titulek:PIDodpovědět
PID je dobrá věc. V tomto případě se myslím chyby ukáží poměrně brzo a řekl bych, že dojde k úpravám. Více se dočtete v dubnových Neratovinách. ;)
Jméno:JÁ <rhavlinova@seznam.cz>
Datum:09.04. 20:37
Titulek:471odpovědět
Dnes v 15.17 měl odjíždět bus 471 od Spolany směrem do Brandýsa. Přijel o 5 min déle, jel z Mělníka. Na žel. přejezdu u nádraží jsme čekali 5 min, než přijel vlak z Prahy a dalších 10 min než jel další vlak na Prahu. Domů na Kojetickou ul. jsem přijela až v 15.50.Pracuji do 15cti hodin. Cestující nadávali, řidič byl zničený. Nevěřím, že si to sedne časem. Lidi z Mělníka do Neratovic jezdí místo za 20 Kč ponovu za 24. O víkendu se musí na a z Mělníka přestupovat na Štěpáně, čímž se zvedne cena jízdného. Cestující na trase Neratovice - Ládví ušetří nemalé peníze, ale za jakou cenu? Psala jsem minulý týden připomínky na ROPID, odpověděli mi druhý den a na další dotazy do týdne, ale ne na to, na co jsem se ptala. O zdražení ostatních spojů ani zmínka. Pište své názory na ROPID a zřizovateli (město x kraj).
Jméno:JÁ <rhavlinova@seznam.cz>
Datum:09.04. 20:44
Titulek:Od 13.4.nový j.ř. 471odpovědět
Na ROPIDu už visí nový jízdní řád, který platí od pondělí, 13.4. Nenašla jsem, v čem se liší od toho současného.
Jméno:x
Datum:09.04. 23:05
Titulek:nástupní/konečnáodpovědět
stanice busu by měla být na Stírce, je tam na to místo!Jsou tam i jiné busy-konečná. Byla se neratovická sešlost z radnice p o d í v a t na to, co odsouhlasují? Že se na to...
Jméno:Pavel
Datum:10.04. 07:58
Titulek:konečnáodpovědět
Neratovická radnice nemá šanci ovlivnit v které ulici budou mít autobusy konečnou stanici. Já vím, nejlépe je říct, že za to může radnice a je to.
Jméno:X
Datum:12.04. 07:18
Titulek:KONEČNÁ odpovědět
Radnice na Pze 8 může...(jak to?). Dábličtí sepisují petici, že tam ty busy nechtějí a už se to na jejich radnici řeší, přitom ještě petice není hotová. Že by jim na MU P8 záleželo v čem žijí občané?
Jméno:Pavel Šanda
Datum:17.04. 01:14
Titulek:Pavleodpovědět
Neratovická radnice o tom nerozhoduje, ale to neznamená, že to nemůže nijak ovlivnit. Je to otázka vyjednávání s ROPID, pražskou radnicí a se Středočeským krajem. S dobrými argumenty a dostatečnou mírou "otravnosti" lze uspět a něco vyjednat.
Jméno:Ondra
Datum:10.04. 07:18
Titulek:stěžujte si přímo u Ropiduodpovědět
Zdravím, je pěkné, že si zde vyléváte srdíčka, ale musíte to napsat přímo zdroji a to Ropidu na jejich stránkách: http://www.ropid.cz/form.p hp
Jméno:Fantomka
Datum:10.04. 09:38
Titulek:stěžujte si přímo u Ropiduodpovědět
A co myslíte, že děláme? Jenomže z Ropidu přijde za půl dne automatická odpověď,, že vám odpoví za 30 a déle dní! Fakt úžasná komunikace!Nakopat je všechny do (_:_)
Jméno:Jitule
Datum:11.04. 07:29
Titulek:moje zkušenosti po týdnuodpovědět
Domů jezdím za 35 min, nastupovala jsem cca v 17.30. Snad se vychytají i další problémy o kterých píšete. Jednou jsem počkala 10 min na další autobus, abych si sedla. Jezdím denně, pracuji na Praze 4. Řidiče zdržují dotazy cestujících, některé paní se ráno ptaly i 5 min, tak ale řidič byl hodný, ale zase jsme nabrali zpoždění.....
Jméno:Onkl <onkl.p@seznam.cz>
Datum:12.04. 09:31
Titulek:stížnosti adresovat kraji a městuodpovědět
Stížnosti na špatné fungování linky 348 posílejte na městský úřad a v kopii na krajský úřad.
Nemá smysl posílat stížnosti na Ropid, ten sám od sebe nic nezmění. Ropid pojímá dopravu poněkud technokraticky, preferuje vlak, zastávkové linky v častém intervalu, co nejméně linek, všechno staví všude atd. "Všemu rozumí", umí své vize prosadit u starostů, kteří sami autobusem nejezdí.
Ropid vyhoví jen tehdy, když dostane od krajského a městského úřadu jasné zadání. Například, že musí přiměřeným způsobem preferovat denní dojíždění ráno do Prahy a odpoledne z Prahy. Že musí v tuto dobu zajistit přiměřeně krátkou cestovní dobu. Nebo že linka z Neratovic nesmí mezi Líbeznicí a Prahou stavět na každé mezi.
Vedení Ropidu se to líbit nebude (oni tím do práce nejezdí, projíždění zbytečných zastávek jim bude "narušovat přehlednost" atd.). Na jasné zadání od objednatele ale budou muset reagovat a jízdní řády změnit. Plátcem většiny spojů je středočeský kraj, v menší míře město a obce na trase, pražské úseky zastávkových linek platí Praha. Ropid sám spoje neplatí.
Jestli je s příliš zastávkovou linkou 348 coby jediným autobusovým spojením do Prahy nespokojeno velké množství lidí, a městský úřad v Neratovicích by na oprávněné stížnosti nedbal a o nápravu se nestaral, tak by nebyla od věci nějaká petice.
Jméno:Iveta
Datum:12.04. 13:20
Titulek:když se nespěchá...odpovědět
Včera jsem jela poprvé a jsem spokojená - ale byla to víkendová cesta, nejezdím pravidelně. Navíc s pražskou legitkou cesta za 18 Kč je prima a rozhodně rychlejší než 351 a levnější oproti vlaku. Takže pokud se nespěchá, je to fajn, ale nemohu mluvit za lidi pravidelně dojiždějící do práce.
Jméno:Markéta
Datum:13.04. 11:56
Titulek:na stránkách městaodpovědět
Informace pro cestující do Prahy

Společnost ROPID oznamuje, že na základě monitorování provozu aktuálně zajistila jako operativní zálohu pro případ nenadálých situací záložní autobus, který bude dle potřeby nasazen v ranní špičce mezi 6. až 9. hodinou ve směru z Neratovic do Prahy a mezi 15. až 18. hodinou v opačném směru. Další vyhodnocení zkušebního provozu s návrhem opatření bude provedeno ve lhůtě 14 dnů.
Jméno:Fantomka
Datum:14.04. 06:58
Titulek:na stránkách městaodpovědět
Nemůžu souhlasit s tím, že dopravní špička je až od 6 hodiny ráno, protože spousta lidí pracuje již od 6,30 a tak musí jezdit daleko dříve.Podle starého jízdního řádu, kdy se jezdilo do Holešovic, jezdilo o 2 busové spoje víc, než dnes! Takže dnes mezi 5-6 hodinou ráno jezdí autobusy nacpaný nejen proto, že jich je o 2 méně, ale i proto, že na linku 348 přešlo dost lidí, kteří cestovali dříve linkou 351. Je to prostě o nervy nejen pro cestující, ale i pro řidiče, například dnes ráno jsem cestovala s řidičem, který celou cestu do Prahy kroutil hlavou a neustále si mumlal ty vole, ty vole a další slova, která nebudu reprodukovat. Měla jsem takový pocit, že je chudák zralý na dr.Chocholouška! Tomu opravdu říkám kultura cestování...
Jméno:Jana
Datum:13.04. 15:57
Titulek:Můj názor + řešení Ládví - Neratoviceodpovědět
Příjemná záležitost je cena s využitím Opencard - 18,- Kč super! Jinak bohužel více mínusů. S konečnou stanicí na Ládví se nedá nic dělat, chápu důvody proč již ne Holešovice, budeme si muset zvyknout. Nástup na Ládví v systému stádo. Až bude pršet či jinak nevlídno, nebude to moc pohodlné, ale s tím také asi moc neuděláme. Nefungující jízdní řád se snad také vylepší, je to zas jen začátek. Nejvíce obtěžující beru četnost zastávek a dobu jízdy. Proč nemohou být mezi zastávkové autobusy vsunuty i přímé spoje, jak bylo osvědčeno již v minulosti. Proč nám to město nevyjednalo tak, jak prý jednalo město Mělník s Ropidem? Jela jsem jen 2x a musím nabrat odvahu, abych to zkusila zas. Fakt jsem se na nové spoje v domnění, že půjde o přímé, těšila. Jaké bylo pro mne zklamání, když jsem byla na cestě do práce o půl hodiny déle a zpět to samé. A to nemluvím o pouštění spolucestujících ze zájezdového autobusu s úzkými uličkami vystoupit ven na mezizastávkách! Pokud byl plán snížit využívání aut tak za mne říkám, že tudy to není správná cesta a sedám do auta zas. Ale protože jsem optimista, tak stále budu doufat ve zlepšení...a píšu na ROPID. Pokud máte podnět na zlepšení našeho cestování, udělejte to prosím také.
Jméno:Eva
Datum:14.04. 09:00
Titulek:cesta do práce a z práce - horor odpovědět
Již od samého začátku bylo sděleno, že se nebude jednat o rychlíkové spoje, takže jsme s tím ani počítat nemohli. Proč ne Holešovice, do dnešního dne jsem se to nedozvěděla, určitě se v Holešovicích dojezdy rušit nebudou, ostatní autobusy, krom spojů do Neratovic a již dříve vyhoštěných spojů na Mělník dál do Holešovic jezdí. Jezdím do Prahy denně, každý den je to opravdu odvaha vlézt do autobusu. Doba dojezdu do Prahy se prodloužila a ještě nikdy jsem nedojela v uvedený čas, ale minimálně o 5 - 10 minut zpožděně. Odjezd z Ládví je ještě horší zážitek. Jezdím z Bulovky a při příjezdu do Ládví se odjezd protáhne o 10 minut, neboť všichni na zastávce se chtějí nacpat do autobusu. No tímto byla kultura cestování vrácena o 20 let zpět.
Jméno:Karel
Datum:14.04. 12:37
Titulek: však nebojteodpovědět
Média již dostala pokyn tento binec natočit.Tak jako parkoviště v poli.
Jméno:Bartos
Datum:13.04. 16:31
Titulek:rychlíkyodpovědět
Zásadní by bylo vymyslet a zařadit rychlíkový spoj, aby ani přes Neratovice nejel těch 10 min.
Pro mne osobně zůstává nejlevnější vlak, i daleko pohodlnější než autobus, i časově to jde. No je mi 68 let a již nikam nespěchám..
Jde o masu lidí, kteří musejí do Prahy jezdit za prací. Já to měl do Spolany 5 min na kole..
Jméno:Berta
Datum:14.04. 11:29
Titulek:Jaké máte ohlasy na novou přím. dopravuodpovědět
Dobrý den,já to bohužel v Libiši moc neznám, ale jsou tam až do května nějaké objízdné trasy,není to ten kámen úrazu že jsou autobusy spožděné směrem ku Praze. Domů jezdím v pohodě. Tak nevím.Jezdím z Kojetické.
Jméno:cestovatelka
Datum:14.04. 17:20
Titulek:Ládvíodpovědět
Dnes jsem i já vyzkoušela spoj 348 do Ládví, děkuji bohu že nejezdím denně, cesta do Prahy se protáhla skoro o 15min, měla jsem objednáného lékaře a byla jsem ráda že jsem si nechala časovou rezervu. Cestou zpět jsem opravdu nepochopila v kolik že má spoj vlastě jet protože na internetu jiná informace, na zastávce jiná a zkutečnost úplně jiná. Cestou domů jsem se modlila aby na zastávkách na znamení nikdo nestál a my jeli alespon chvíli vkuse. Přístě snad jedu vlakem, protože i courák nestaví tak často!!
Jméno:IPl
Datum:14.04. 19:23
Titulek:Do Prahy za pracíodpovědět
Za "totáče" z Prahy jezdily podnikové autobusy pouze do Spolany a zpět.
Všichni ostatní jezdili vlakem. V ranní a odpolední špičce měly soupravy o 4 vagonech s parní lokomotivou, posléze motorovou, interval 15 - 20 minut. To ovšem byla funkční nádraží s výhybkami pro míjení vlaků po celé délce od Všetat, mimo zastávky v Hovorčovicích, až do Vysočan. V zimě za sněhu některé vlaky vypadly a pak nebylo místo ani k stání ... Týdenka obousměrná "dělnická" za 7.20 Kčs.
Po "sametu" se všichni ministři dopravy snažili železnici zničit ... a takhle ji dodělali.
Jméno:spolanak
Datum:15.04. 08:08
Titulek:doprava z prahy do spolanyodpovědět
To jste si asi spletl. Vlaky do Neratovic jezdily asi 4x za den. Do Spolany jel jeden autobus ráno a ze Spolany taky jen jeden. Po šichtě. Když někdo zmeškal ráno autobus měl smůlu. Mohl doběhnout z Byškovic. To byla jediná možnost. A i těchto autobusových spojů bylo jen několik.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:15.04. 09:03
Titulek:Spojení Nera s Prahouodpovědět
Ale to prý bylo proto, aby lidé neutíkali ze Spolany do Prahy a zůstali pěkně v tom svinstvu chemickém.
Jméno:anežka
Datum:15.04. 19:18
Titulek:blbostodpovědět
Autobusy ze Spolany jezdily i během dopoledne i odpoledne tam i zpět, jezdily přes Ďáblice, stvěly u Chemopetrolu.Kolikrát, to už přesně nevím. Ale dvakrát denně to určitě nebylo:-)
Jméno:IPl
Datum:15.04. 19:28
Titulek:spolanakodpovědět
4x za den. Nevykládejte nesmysly. Do Prahy jsem jezdil denně od roku 1976, kdy jsme se do Neratovic přestěhovali.

http://www.jizdni-rady.nan adrazi.cz/jizdni-rad/1981- 1982/1981-1982_strana_241- 243.pdf
Jméno:Alena
Datum:15.04. 09:10
Titulek:348odpovědět
Je vidět,že kdo nejezdí denně bude mít vždy výhrady.Když jezdíte pravidelně,tak na tu finanční výhodu hledět musíte.Je to dost peněz.Každá výhoda bude mít vždy i nějaké nevýhody. To je prostě život.Krásný den všem spolucestujícím.
Jméno:Katka
Datum:15.04. 13:46
Titulek:348odpovědět
Jezdím každý všední den autobusem v 7:02 ze zastávky Dům kultury, Neratovice, od 7.4. tento spoj ani jeden pracovní den nepřijel na tuto zastávku včas a tudíž neodjížděl ani jeden den podle jízdního řádu v 7:02, např. dnes, 15.4., přijel na zastávku až v 7:12! nevím tedy co je za problém, že nemůže přijet alespoň jeden den včas. Zároveň doba příjezdu do Prahy u ranních spojů je o 15 min delší než je uvedeno v jízdním řádu. Myslím, že většina lidí začne jezdit do Prahy autem, což je úplně opačný efekt než předpokládal Magistrát hl.m. Prahy a starostové středočeských obcí.
Jméno:Mirka
Datum:16.04. 08:38
Titulek:Jízda autem do Prahyodpovědět
Když na to mají ať jezdí autem,je to každého věc.Každý si to dovolit nemůže.
Jméno:A
Datum:15.04. 19:45
Titulek: jaké linky tedyodpovědět
Jezdí do Prahy krom 351???Děkuji.
Jméno:Fantomka
Datum:16.04. 12:10
Titulek:jaké linky do Prahyodpovědět
no jen 348 a 351!..jiný nejezdí..ale třeba lidem z Líbeznic a dál jezdí spojů víc, takže nechápu, proč se všichni rvou do 348..prostě sice jsme uštřili nějakou tu kačku, ale to je jediný plus, které nová doprava slavného ROPIDU přinesla...
Jméno:xxl
Datum:16.04. 10:16
Titulek:petice z Ďáblicodpovědět
http://velova.blog.idnes.c z/c/456526/absurdistan-dle -ropidu-aneb-perlicky-z-in tegrace-melnicka-a-neratov icka.html?ref=rss (blog Lucie Vélová)

Má pravdu, že zastávka na sídlišti je nesmysl. Nemá tak docela pravdu o potřebách nás, kteří do Prahy jezdíme. Pokud z Neratovic nedáme podněty k Ropidu, projde to, o čem je petice z Phy 8. Tak si to možná přečtěte.

Poznámky a návrhy k autobusovému spojení s Prahou můžete posílat na Městské úřady, nebo přímo na Krajský úřad. Použít můžete adresy mu@melnik.cz , mu@neratovice.cz nebo podatelna@kr-stredocesky.c z .

351 je autobus neautobus, jezdí po 2 hodinách , jinak je to výborný spoj= měli by ho posílit, byl vždy přecpaný.

348 by měla vynechat pár zastávek a končit tam, kde je na to místo. To je: Letňany, Stírka, konečná 12, Holešovice.

?
Jméno:Fantomka
Datum:17.04. 13:50
Titulek:petice z Ďáblicodpovědět
tak jsem pročetla celý blog a hned jsem poslala dál, nebylo by od věci se na veřejném zasedání v Nerátkách zeptat a co na to policie????
Jméno:Pavel Šanda
Datum:17.04. 18:02
Titulek:Nejbližšíodpovědět
veřejné zasedání zastupitelstva města Neratovice
se koná 13. května od 16:00 ve Společenském domě.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:17.04. 01:29
Titulek:Přímé spojeodpovědět
Jako nejlepší řešení, jak vylepšit spojení PID do Prahy, mi připadá zavedení přímých linek.

Ty by nemohly jezdit na Ládví (Praha 8 by s tím nesouhlasila), ale jezdily by na metro Letňany.

Podle měření na mapy.cz a jízdního řádu současné 348 by cesta ze zastávky Neratovice - Dům kultury do Letňan trvala 26 minut, kdyby stavěla na všech neratovických zastávkách, na nichž staví také 348.

Tento dojezdový čas by bohatě vykompenzoval cca 5 minut cesty metrem navíc, stejně jako skutečnost, že z/do Letňan nejezdí všechny vypravené vozy metra C.

Další výhody by se pak netýkaly přímo cestujících, ale řidičů, kteří by tak mohli normálně parkovat v Letňanech, kde by měli například WC, které na svém současném stání ani nemají.

Uvítali by to také lidé, kteří bydlí v sídlišti u Ládví.

Vadit by to mohlo těm, kdo mají jako cíl své cesty zastávky na trase 348, která by takovým opatřením přišla o část spojů, možná i významnou.

Z pražské radnice vím, že tato varianta není vůbec nereálná.

Nereálné jsou přímé spoje do Ládví.
Jméno:Hanka
Datum:17.04. 08:59
Titulek:Letňanyodpovědět
Pamatuji, když 348 jezdila do Letňan. Musela jsem tehdy přestat jezdit. Katastrofa.Rádo kamion za kamionem, než jsme projeli ke Globusu a dostali se na silnici směrem k Letňanům měli jsme už obrovské zpoždění.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:17.04. 18:03
Titulek:od té dobyodpovědět
se změnilo to, že tam byla rozšířena silnice pod podjezdem, takže ty fronty kamionů už tam nebývají.
Jméno:Milan
Datum:17.04. 14:37
Titulek:taky se mi jeví příme spoje do LETŇANodpovědět
jako jedna z nejrozumnějších variant. Do Letňan to je v podstatě z Březiněvsi stále po dálnici a tak by tam byl spoj relativně dříve než na Ládví. To že metro jezdí z / do LETŇAN jen každé druhé, by nebylo až tak zlé. Ale určitě by se zlepšila kultura cestování.
Jméno:Onkl <onkl.p@seznam.cz>
Datum:18.04. 11:01
Titulek:rychlíky do Letňan nebo Holešovic?odpovědět
Jestli se uvažuje o rychlíkových autobusech jinam než na Ládví, tak proč ne do Holešovic?

Neratovice, Dům kultury - Praha, Nádraží Holešovice (přes Kojetickou) 22,4 km
autem podle www.mapy.cz 30 min.

Neratovice, Dům kultury - Praha, Nádraží Holešovice (přes Kojetickou) 19,6 km
autem podle www.mapy.cz 28 min.

Letňany - Nádraží Holešovice metrem 11 minut, do Letňan jen každé druhé metro.

Pro většinu dojíždějících z Neratovic do Prahy jsou daleko výhodnější Holešovice.
Otázka je, jak jsou nastavené finanční a ekologické parametry. Například jestli Praha bojuje hlavně proti autobusům, ať si lidi jezdí třeba autem. Nebo jestli Praha bojuje hlavně proti autům, třeba i s pomocí autobusů. Nebo jestli je 15% rozdíl v délce trasy zásadní.
Jméno:Onkl
Datum:18.04. 11:06
Titulek:opravaodpovědět
oprava: těch 19,6 km je do Letňan
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 11:05
Titulek:Holešovice?odpovědět
Holešovice vůbec nepřipadají v úvahu. Jedním z cílů integrace bylo dostat autobusy z Holešovic, takže tuto variantu pražský magistrát v žádném případě nedopustí.

Z toho plyne jediné, a to, že o tom vůbec nemá smysl diskutovat. Konečná v Letňanech se od konečné v Holešovicích liší tím, že je reálné, že by k tomu mohlo dojít.
Jméno:Jitule
Datum:18.04. 18:14
Titulek:Letňanyodpovědět
Nechci jezdit do Letňan, autobusem to bude trvat 30 min (POKUD NEBUDE NĚKDE ZÁCPA) + čekání na metro + 15 min metrem z Letňan do Holešovic. Tohle JE ŠPATNÝ NÁPAD, kdo tohle zase od stolu vymyslel?
Jméno:Berta
Datum:18.04. 19:57
Titulek:od té dobyodpovědět
Přímé spoje do Letňan nic moc, nikde nic, žádný pořádný obchod pokud mi spoj ujede tak nevlídno a velmi ale velmi větrno,
Na Ládví plno lidí a nemusím se v podvečer bát.Autobus do Nera by měl být zařazen jako poslední v řadě, cestující z Březiněvse s Líbeznic mají svůj autobus a mi jim ho blokujeme a pak všichni naskáčou do 348 a 369 odjíždí poloprázdná.A mi pak všude stavíme a autobus 369 si jede přímo poloprázdný do Líbeznic a dál po své trase.Pokud budou přímé spoje do Letňan tak bude méňě zastávkových a to bude teprve cestování. Jsem pro jedno místo.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:19.04. 11:22
Titulek:konečnáodpovědět
Kdyby jezdily spoje do Neratovic z Prahy z jednoho místa, bylo by to ideální.

Takže můžou jezdit buď z Letňan nebo z Ládví. Jaké nevýhody a výhody má jedna i druhá možnost, se tu už docela dost probralo.

Mít jedno místo odjezdu by v této souvislosti znamenalo buď se vzdát možného zavedení přímých spojů do Letňan nebo se vzdát zastávkových spojů do Ládví.

Navíc do Letňan jezdí i 351, kterou nepochybně nikdo nebude chtít protáhnout na Ládví.

Vidím to tedy tak, že by dvě odjezdová místa v Praze byla daní za to, že bychom mohli mít přímý spoj i zastávkový spoj.
Jméno:Berta
Datum:19.04. 22:17
Titulek:konečnáodpovědět
Takže pojedu na Letňany a vynechá mi metro a tak nestihnu přímí spoj do Neratovic, co tam v těch polích budu dělat, dobře pojedu zase naspátek na Ládví kde pojede z důvodů přímích spojů méně autobusů a tak se tam napresuji do zastávkového,a šťastná že jedu domů,Nechci za takovou cenu přímé spoje v pátek bylo jednání kde se připomínky řešily a 24 se budou řešit znovu.Myslím že si to sedne, řidiči se zdokonalí , cestující budou informovaní a nevím proč se chytáte každého nespokojeného jedince.Místo toho abyste lidi uklidnil a pomohl jim ten začátek nějak překonat tak se chytáte kdejakého nesmyslu.Promiňte mi to, ale jsem zděšena od kud všude budeme jezdit asi z každé stanice jeden autobus.
Jméno:Pavel Šanda
Datum:20.04. 20:59
Titulek:konečnáodpovědět
V současnosti odjíždějí autobusy do Neratovic ze dvou různých zastávek. Převedení nějakých spojů jakožto přímých z jedné na druhou na tom nic nezmění. A návrh zavést spoje z třetí stanice metra jsem neslyšel od nikoho.

Jinak tomu, aby vám neujel autobus do Neratovic kvůli tomu, že každé druhé metro končí na Ládví, se dá zabránit tím, že se podíváte do jízdního řádu metra.

Jinak nemám pocit, že bych lidi zneklidňoval. Určitě tedy ne vzhledem k ROPID.
Jméno:Je
Datum:21.04. 07:53
Titulek: hezké sledovatodpovědět
Jak si někdo přihřívá polívejdu s radnicí..Děsně nenápadné.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz