Názor k článku

Při jarní vlně epidemie selhávalo město, ale i lidé. Budou se konečně zveřejňovat počty nakažených lidí ve městě?

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:informace, informace, informace....
Jsem zastánce zveřejňované pravdy. Když budou lidé vědět, kolik je ve městě infikovaných, včetně věkové struktury, nebudou se šířit fámy, lidí budou obezřetnější a dají si více pozor. Stále se najdou v dopravních prostředcích lidé s ledabyle nasazenými rouškami. občas i bez nich. Pokud je nikdo neupozorní, aby si je nasadili, jedou bez nich. Totéž v obchodech. Už je zase volně ložené pečivo, dezinfekce u vchodu si málokdo všimne. Jela jsem vlakem a kdybych vlastoručně neotevřela okna, seděli bychom v uzavřeném prostoru, kde před námi už cestovaly desítky lidí. Copak si cestující neuvědomují, že vdechují mnohokrát vydýchaný vzduch s viry? To je tak těžké pochopit? Na hlavní stránce webu města už je konečně uvedena zpráva: Ke dni 17. 9. 2020 je v Neratovicích 22 pozitivně testovaných na Covid-19. Bez věkového rozložení. Je-li na facebooku, nevím, žádá po mě přihlášení. Ani náhodou. Takže už žádný odmítač fb nebo nemajitel počítače už nemá žádné zprávy o počtu nakažených. Co na to vedení města??? Uvědomuje si, že musí informovat všechny obyvatele? Je tato informace alespoň na úřední desce a informačních deskách?

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz