Názor k článku

Jak se město vyrovnalo s koronavirem

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:včera 27. 8. - 352 infikovaných
Rouška v uzavřených prostorách, hlavně v dopravě, dvoumetrové rozestupy, důsledná hygiena rukou ( hlavně dezinfekce rukou, mobilu, klávesnice, klíčů atd.).Větrat v dopravních prostředcích. Docela bych zapomněla na včerejší zkušenost v autobuse 471. Vracela jsem se z Mělníka domů (lékaři a pod.), vstoupím do autobusu, tam vzduch na padnutí, vydýchaný, smradlavý stoják. Žena za volantem. Zeptám se jí, velmi slušně, zda má zapnutou klimatizaci, a pokud ne, zda je možné otevřít okna. Dáma mi odpověděla velmi razantně, že proč by ji měla zapínat, když je venku zima (včera!)a ze stejného důvodu není proč otevírat okna. Tak jsme jí odvětila, že v tom případě klame cestující, protože na oknech je uvedeno, že autobus je klimatizován, což není pravda. Takže jsem nad sebou otevřela okno, na což řidička reagovala velmi agresivně. Tedy řvala na mě. Odpověděla jsme jí, že otevřením okna se čerstvým vzduchem vyvětrají viry a bakterie, ať si něco prostuduje. Přes uličku paní také otevřela okno a vtom se zezadu se ozval stařec (znám ho), který na mě začal nepříčetně řvát: zavři to, ty krávo? no něco podobného a začal se sápat ze sedadla. Jeho společnice ho zadržela, aby po mě neskočil. Takže tak reagují lidé na větrání v autobuse. Oni totiž nepoznají, kdy je puštěná klimatizace a kdy ne. Když otevřete okno, křičí, že se okna nesmějí otvírat, že je puštěná klimatizace. Ještě štěstí, že nemusím dojíždět. Jinak v obchodech na Mělníku mají všude desinfekci, ale nikdo si jí nevšímá a nepoužívají ji. Pár lidí má roušky, většina kašle do prstů. To, co jsme se pracně naučili, většina lidí zapomněla. Jestli opravdu na podzim se situace zhorší, budou se těžko vracet a přizpůsobovat se. A protože už máme velký cancour příspěvků. přesunuji diskuzi do čtenářského fóra.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz