Názor k článku

Otevřený dopis architektovi Rujbrovi od MUDr. Viery Zimové, psychiatra

Odpovědět na

Jméno:Daniel
Datum:
Titulek:odpovím
Lékař nejsem, ale k lékařům chodím. Nerozumím, proč je tak strašný problém s čekárnou "na chodbě" (argumenty psychiatra jsem četl a dle mého bylo vše vysvětleno architektem, včetne možnosti mléčného skla). Argument koronavirus je fajn, ale přece nemůžete navrhovat budovy pouze na stav, který nastane jednou za xxx let. Myslíte, že by se koronavirus nešířil také v uspořádání jaké má budova na Kojetické? Právě recepce může hodně pomoct - když bude zase nějaká epidemie, může kontrolovat osoby vstupující do polikliniky nebo působit jak "rozdělovna" pro telefony, čím se zníži počet volání do ordinací. Taky nerozumím odporu vůči kavárně. Dát si kafe nebo chlebíček v případě že jsem třeba dovez rodiče na vyšetření a čekám až budou mít hotovo mi přijde jako docela normální nápad. Navíc, když kavárna bude mít zahrádku a bude situována směrem k hřišti, najde si i klienty, kterí nejedou do polikliniky za vyšetřením ale jsou třeba s dětma na procházce. Píšete, že většina je v důchodovém věku. Když chceme, aby sme vůbec nejaký mladý lékař přišel, musíme nabídnout prostory, které jsou moderní a funkční a přiznejme si, mají i nějakou architektonickou hodnotu. Nápad aby město podporovalo současné ordinace v tom hnusu na Kojetické považuju od Vás za nepovedený vtip. Ta budova je zralá na komplet rekonstrukci, nebo spíš demolici.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz