Názor k článku

Otevřený dopis architektovi Rujbrovi od MUDr. Viery Zimové, psychiatra

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Reakce paní MUDr. V.Zimové na p. Rujbra
Takže pro jistotu ještě jednou uvádím: pokud má město v úmyslu existenci zbytečných prostor promítnout ve výši nájmu, nemám v úmyslu platit za prostory , které zákon nenařizuje a pro lékaře jsou zbytečné. A jak uvedl Dr Dupal-pochybuji, že se obsadí také všechny ordinace-ale to by musel někdo předem zjistit obsazenost, což nikdo neučinil. Ohledně tématu "výše nájmu" si dovolím také při této příležitosti připomenout "události nedávné"... Půjdeme do lepších, novějších prostor. Novější budou určitě, "lepší" je dáno zejména tím, v čem jsme nyní. Náš současný nájem určený družstvem 180 Kč /m2 za prostory v desolátním technickém stavu s občasným výskytem obtížně likvidovatelného hmyzu je v poměru "cena/kvalita" naprosto neadekvátní. Tuto cenu neadekvátní kvalitě prostor platíme proto, že město nechalo prostory polikliniky zprivatizovat družstvem aniž by muselo. Čili již NYNÍ platíme nájem odpovídající pronájmu udržovaných prostor a to i přesto, že reálný stav prostorů je tristní. I přesto jsme ochotni počkat na funkčnější úpravu projektu. Lékaři také počítají s menším navýšením nájmu, nikoli však výrazným (vzhledem k částce, kterou již platí)...Tak to jen "pro pořádek", aby pak někdo neřekl, že jsme na to neupozornili... Na závěr musím konstatovat, že reakce některých zastupitelů zde ve mně vyvolává dojem, že prioritou města není postavit funkční polikliniku PRO LÉKAŘE dle jejich potřeb a možností, kteří se tam VŠICHNI přesunou. Prioritou je tedy "nadčasová stavba". A jestli tam část lékařů nepůjde - to zřejmě není tolik důležité. Takže podstata polikliniky sdružovat nadále všechny stávající ambulance na jednom místě je pro město druhořadá? Nehledě na to, že jsem opravdu nenašla nic "nadčasového" v tom, co lékaři projektu vytýkají (zbytečné a nevyužívané prostory nadčasovost nedělají) . Myslela jsem, že městu jde především o zachování funkčního zdravotnictví na jednom místě - alespoň občanům Neratovic o to jde určitě. Potřeby občanů u lékaře budou stejné i u další generace - přijít, vyřídit v co nejkratším čase všechny lékaře na jednom místě a odejít. A potřeby lékařů budou také vesměs stejné, takže hledat "nadčasovost" u polikliniky asi není to pravé kritérium projektu. V každém případě - ANO, toto je bezpochyby velmi hezký projekt ( jak jsem již zmínila-opravdu nadstandardní), ale vhodný je spíše pro zdravotnické zařízení lůžkového typu. S pozdravem MUDr. Viera Zimová

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz