Názor k článku

Otevřený dopis architektovi Rujbrovi od MUDr. Viery Zimové, psychiatra

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Odpověď starosty na dopis MUDr. Zimové
Vážená paní doktorko. Stále mi asi nedochází z jakého důvodu se stále točíme okolo atria. Velice mě překvapuje, že Vy jako lékařka píšete: nemocný člověk si nejde na polikliniku "posedět do zeleně" a nikdo nechce trávit svůj volný čas mezi nemocnými. Ano. máte pravdu. Asi nikdo z pacientů nechodí k lékařům rád. Především proto, že je to mnohdy pro něho stresující. Jedná se o jeho zdraví a mnohdy se bojí jen samotného zákroku. Právě proto je důležité, aby prostředí mu tuto situaci ulehčilo. A vy sama nechcete pracovat v příjemném a klidném prostředí, obklopena zelení? Myslím, že je potřeba vysvětlit, že výše nájemného nebude odvíjena od konečné ceny budovy, ale bude stanovena na základě trhu. Tak, jak jsem řekl na jedné úvodní schůzce. Bude vyšší, než máte nyní (180,-Kč/měsíc/m2). Ale rozhodně nebude tak vysoké, aby to pro vás, lékaře nebylo únosné. To přeci nikdo z nás nechce. Ano, chceme, aby finanční návratnost byla, ale rozpočtena třeba na 25 let. Vedení města se musí chovat, jako řádný hospodář. Zařízení, která navyšují původní rozpočet budou ale snižovat provozní náklady. Proto tam jsou navrženy geotermální vrty pro použití tepelných čerpadel, fotovoltaika, a i ostatní opatření snižují tepelnou bilanci a tím i provozní náklady. O komfornosti pracovního prostředí nemluvě. Hezký den Ing. Roman Kroužecký starosta Město Neratovice

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz