Názor k článku

Osm zastupitelů požádalo o svolání zastupitelstva

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:kdyby....
Kdyby to bylo před deseti lety, šla bych do toho. Ale dnes? Je mi 76 a kousek, jistě, panu Křečkovi je 81 a stal se ombudsmanem, ale má jinou pozici. Tady je situace jiná. V čele městského úřadu stojí tajemník Svoboda. Mám s ním své velmi nepříjemné osobní zkušenosti a nevím, co lze od něj očekávat. Mimo pověstný soud a jiné peripetie se mi stalo, že se úřednice šla zeptat tajemníka, jestli mi může okopírovat materiály pro radu!!!! Tajemník rozhodl, že ne. Přitom rada je podřízena zastupitelstvu. Mnoho úředníků z radnice je zaháčkováno na různé osoby, příbuzné, kamarády, známé, podnikatele atd., díky nimž byli přijati a jsou jim zavázáni. Stačí, když my, jako zastupitelé, dostáváme pouze vybrané dokumenty, které nám někdo nachystá, a jsem přesvědčená o tom, že vědí, co nám mají a co nemají dávat do ruky. Na radnici v tom panuje tradice. Bylo to i za předešlých starostů, sice v menší míře, ale bylo. Vždy se tam mnoho věcí rozhodovalo za zavřenými dveřmi, jen teď je to ještě horší. Úředníci, co odešli, občas promluví. Ale svědčit by nešli, bojí se. Další adepti? Neznám. Ti, kdo chtějí vládnout městu, nejsou ti praví. Možná, že by se našel někdo, kdo se zatím neprojevil...Ale o Romanovi také nikdo netušil, jak si s tou funkcí neporadí. Kdo je politik, není státník, jako byl bývalý předseda národního výboru Čermák, který měl vizi krásného a významného města. Kdo? Nevím. Bohužel, nyní se do čela hrnou lidé spojeni s Milióny chvilek a to je zlé. Oni uznávají jen jednu pravdu a to je ta jejich a dovedou pouze bořit. Ale se stavěním mají potíže. (Pozn.: Nejedná se o stavbu v pravém slova smyslu, je to metafora.)

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz