Názor k článku

To bude radosti, až zmizíme z povrchu země

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:zkušenost s mladými ve firmě
Naše mládež . . . naše budoucnost . . . > > > Nejvíc se děsím, až mladí dostanou tu příležitost > > U nás ve firmě všechno stojí na lidech nad padesát let. Ne jednoho > mladého moderního a dynamického jinocha v provozu připadá dvacet > předdůchodců. V kancelářích je to samozřejmě přesně naopak. Tam se to > mládím jen hemží. Teď jsou všichni pod čtyřicet na home office (to > znamená že nedělají nic) a nikdo je nepostrádá. Zato všichni nad > padesát jsou v práci imrvére, protože někdo musí jezdit s náklaďákem, > obsluhovat nakladač, mačkat knoflíky na velíně sila, obsluhovat > čističky obilovin a pracovat s laboratorními přístroji. Všude, kde > staří kádři odešli do důchodu, nikde nám noví mladí nevydrželi déle > jak dva roky. Při každé takové střídačce se ztrácejí schopnosti a > zkušenosti. Ti noví je ani nestihnou nabrat a tak svým nástupcům > předají zase méně, až nakonec nikdo nic neví. Proto všechno trvá déle, > jde to hůře, má to mnohem víc poruch a to co bylo kdysi jednoduché a > běžné, to je dneska hrozný problém až nemožné. Můj kamarád Ekonomický > migrant určitě rád potvrdí, že jediný spolehlivý brigádník či > agenturní pomocník musí mít nad padesát let. Ti mladší přijdou jednou > a pak už ne a solidní procento z nich nepřijde ani napoprvé. Ne, máme > i schopné mladé lidi. Například já mám mezi podřízenými jednoho. Svým > způsobem mám co do činění s osmdesáti lidmi, ale jen o jednom jsem > schopen říci, že je mladší než já a nebetyčně schopný. Proč to všechno > píšu... Ona se totiž možná ta koronavirová předpověď z německé > televize vyplní. Virus pobije všechny ty starší, kteří skutečně > budovali tento svět. Důchodová reforma se právě odehrává. Jen si > nejsem jistý, jak těm mladým to budování nové lepší společnosti půjde. > Když slyším Kartouze, jak mluví o se spoustou okecávání o tom, že děti > se vlastně vůbec vzdělávat nemusí, když v práci napravuju poruchy po > naší mládeži, když vidím jejich pracovní morálku, nešikovnost, ale > obrovskou bohorovnost... Tohle totiž podle mě bude nejhorší koroňákova > pomsta... zabije ty, kteří na svých hrbech zachraňovali poslední > výdobytky naší civilizace. Ty, kteří za pár šupů dělali opravdovou > práci, která je skutečně nezbytná a zajišťovali tím bezpracný život > naší mládeže, která se jako první generace v moderních dějinách > nemusela nic naučit, i když tituly má. Možná se planeta opravdu > zazelená. Možná bude příroda opět h

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz