Názor k článku

Vichřice a koronavirus

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:jak to probíhalo....
Pokud jste dočetli článek do konce, jistě jste zjistili, že byl psán před mnoha týdny, už si ani nepamatuji kdy to bylo přesně. 12. března jsem dopisovala podmínky nařízení vlády. Když jsem psala, že vláda se o nás nepostará, neměla jsem úplně pravdu. Vláda poměrně rychle nařídila řadu patření, aby uchránila populaci před nákazou. (Předsedkyně EK Lajenová nám spílala, že jsme zavřeli hranice). Myslím, že nejdůležitější byla povinnost nosit roušky. Jenže kde je vzít? (Pro rejpaly: V žádném státě nebyly ochranné pomůcky v dostatečném množství), ale lid český a moravský si umí poradit: vytáhli jsme šicí stroje a látky a začali šít. Stovky, tisíce roušek. Brzy nebyla ani desinfekce a zase zapůsobila naše improvizační schopnost: Alpa má jen 60%, ale zelená Lesana 70%, to je přesně ono, v lékárně mají 3% peroxid a máme desinfekci. Gel není potřeba. Moraváci vytáhli slivovici, ta je v každé domácnosti, konzumní líh má dokonce 80% (naposledy jsem jej viděla před lety v Hanušovicích v samošce). Takoví Američani nemají doma ani jehlu a nit, co má díru se vyhodí, ani vařit neumí. Jsem ráda, že jsem Češka. Nikde jinde bych nechtěla bydlet. Myslím v zemi. S Neratovicemi je to horší. Místní vedení se během krize ukázalo v pravém světle. Skrovné informace jen na facebooku, minimální na webu města. Kdo nemá počítač nebo s ním neumí, což se týká právě rizikové skupiny seniorů, má smůlu. Tisíckrát jsem žádala pana starostu, aby využíval rozhlas, odvedle z Kojetic se pravidelně ozývala znělka místního rozhlasu, ne, ne, ne....nejde, nelze použít. Pak najednou zazněla z ROZHLASU píseň Není nutno, asi aby město rozveselilo nezaměstnané a chudé tím, že nemít prachy, nevadí. Kdyby dostali do pazour ty, co to mohli pustit, asi by z nich moc nezbylo. Ale kdo to byl? To je dodnes velké tajemství...Přišly Velikonoce a lidstvo odvrhlo roušky, po víkendu by se mělo ukázat, zda stoupnou počty nakažených, jestli ano, přitáhnou se opět otěže. P.S.: Víte, že máme kronikářku? Moc o ní není slyšet. Jsem zvědavá, jak pro potomky popíše naši nedobrou dobu. Po první světové válce, píší kronikáři, děcka zvlčila, neposlouchala a toulala se....Tak uvidíme.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz