Názor k článku

Tzv. neveřejné pracovní schůzky zastupitelů nic nevyřeší, nepřítomní občané se nemohou podílet na rozhodování.

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Schůzka zast. k rozpočtu dne 6. 11. 2019
Dostali jsme návrh rozpočtu na rok 2020 ve 4. verzi, kterou vzala rada města dne 6. 11. 2019 na vědomí. Požadovala rada nějaké změny? Nesouhlasila s nějakými částkami? Nevíme, rada zasedá za zavřenými dveřmi a její jednání prý nejsou tajná, ne, jen dobře utajená. Na první pohled by se zdálo, že je úspěch, když se mohli zastupitelé sejít na pracovní schůzce a poučit se ohledně rozpočtu. Ale jen na první pohled. Opět se mohli zúčastnit jen zastupitelé, občané nikoli. To je špatně, protože občané mají právo se vyjádřit k rozpočtu, jenže jak, když jim jej vyvěsí na nástěnce v poslední verzi, kterou už nikdo nebude měnit. Ke schůzce: mimo zastupitele se dostavili i úředníci, kteří rozpočet sestavovali, nechyběli ani radní, kteří se mohli k rozpočtu vyjádřit už několikrát, na rozdíl od zastupitelů. Vloni dostali zastupitelé rozpočet v poslední páté verzi, nic se už neměnilo a rozpočet byl schválen. Letos opozice požadovala, aby se mohli zastupitelé dostat k rozpočtu dříve, a tak starosta Kroužecký, důrazný zastánce tzv. pracovních schůzek bez občanů, sezval zastupitele, aby se seznámili s rozpočtem. Hlavní slovo měla vedoucí finančního odboru Melicharová, která nám vysvětlovala jednotlivé položky. Opět se nepsal zápis s připomínkami. Když jsem se ptala paní nebo slečny vedoucí OŽP Uhrové, co se skrývá pod položkou NÁKUP MATERIÁLU za jeden milion 200 000 Kč, za položkou NÁKUP SLUŽEB za 1,5 milionů a za NÁKUP SLUŽEB FCC 7,5 milionů; chtěla jsem vědět, kolik korun bude stát náhradní výsadba za pokácené stromy, kolik nová výsadba, kolik materiál, kolik plánované práce, nedozvěděla jsem se nic. Ani jsem se nestačila zeptat, jakou částku zaplatíme z rozpočtu za zbytečné kamínkové výsadby trvalek a superdrahé cibuloviny, kolik nás bude stát voda na zalévání a další podrobnosti....nic jsem se nedozvěděla. Vládnou nám úředníci a my, kteří zastupujeme občany a máme kontrolovat práci úředníků, jsme pouze páté kolo u vozu. Ještě se k rozpočtu rozepíšu v článku.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz