Názor k článku

Proč sekat zelené plochy jen 2 – 3 x ročně? Znovu a znovu musím vysvětlovat…

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Jednotka rychlého nasazení aneb FCC
už zase seká!!!!!!!!!!!!(Za FCC - pan Vejvoda je stavař, pan Machovec technik.)Zkáza zelených ploch!!!!!!!!! Je to schválnost nebo neodbornost? Pánbůh ví. Zřejmě oboje a kšeft k tomu. Dopoledne jsem se zastavila na OŽP za paní Vaculovou, která rozhoduje veřejné zeleni. Ptala jsme se jí, co hodlají dělat ohledně sekání zeleně. Odpověděla mi, že se už nyní bude provádět třetí seč. Vysvětila jsme jí, že nedávno pršelo, půda je mokrá a neposekaný porost zabrání vysoušení půdy. Ona mi odpověděla, že to bude tak, jak to řekla, bude se sekat potřetí. Ptala jsem se, proč je nutné sekat listy pampelišek, jitrocelů a jiných bylin. Musí se prý sekat proto, aby tráva odnožovala. Upozornila jsem ji na to, že naše trávníky nejsou ani anglické ani golfové a byliny nebudou odnožovat. Dostalo se mi opakované odpovědi, že se bude sekat. Nazdar. Žádala jsme ji, aby mi odpověděla písemně, ne neodpoví. Tak ji o to požádám písemně já, chci to černé na bílém. Uvodíme. Starosta nebyl přítomen. Na náměstí jsem potkala místostarostu Lence (strojař). Odvolával se na nějaký článek, ve kterém nějaká odbornice na trávníky popisuje, jak se má správně sekat. Zřejmě se jednalo o článek s ekolistu.cz. Pan Lenc zřejmě neporozuměl obsahu, chápu, je strojař. Ale míchá se do něčeho, čemu vůbec nerozumí. Další rok ničení zelených ploch může znamenat nezvratné změny, ale to si nikdo nechce nebo neumí představit.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz