Názor k článku

Kdo ve skutečnosti vládne městu?

Odpovědět na

Jméno:Honza
Datum:
Titulek:Kdo ve skutečnosti vládne městu?
Souhlasím s výkladem paní magistry Spěváčkové, ve kterém byla naprosto bravurně popsána nejdříve teorie, jak by tomu ve skutečnosti mělo být, následovaná praxí, jak tomu ve skutečnosti na naší radnici je. Článek přesně vystihuje praxi orgánů zastupitelstva a rady města. Výsledek hlasování zastupitelstva je těsně dán hlasováním koalice, vše je samozřejmě dopředu domluveno, jak budou jednotliví členové dle Neratovice jinak hlasovat. Ano, rovněž zasedací pořádek na zastupitelstvu je podivný, jaktože strana, která nevyhrála volby sedí v čele? Jak je možné, že strana, která má jen 2 mandáty (zde mě neberte za slovo, nemám takový přehled a možná tato strana získala více mandátů), získá post starosty? Druhým významným řídícím orgánem je rada města, v Neratovicích se jedná o skrytý neviditelný útvar, tento orgán fakticky rozhoduje o významných činnostech a investicích ve městě, přesto občané prakticky nemají šanci jednání rady nijak ovlivnit, lze pouze sledovat zápisy z rad na stránkách města, zápisy jsou relativně schované a je poměrně náročné je najít. Co se ve skutečnosti na radách děje, může občan jen tušit, velmi nedůvěryhodné jsou schvalované výjimky tohoto orgánu z výběrových řízení, že by kšefty pro známé? Obdivuji znalosti a hlavně odvahu paní magistry, ale v posledním odstavci si dovolím malé doplnění. Někteří občané jsou určitě lhostejní ke komunálu, někteří jsou určitě líní přijít k volbám, avšak někteří mají strach ("dle sebe soudím tebe") a není se čemu divit, jak bylo zmíněno, opravdu se jedná o totalitu a mnoho občanů nemá odvahu a chuť (tak jako já), se před tyto politiky postavit, jsem běžný zaměstnanec, který chodí do práce a řádně platí účty a nemám odvahu podstupovat to, že mě arogantní zastupitel nebo úředník dá k soudu. Jedná se opravdu o lidi, kteří v tom umí chodit, nezastaví se před ničím a psychicky vás zničí - vzpomeňme např. na tlak Neratovice jinak a investora Třešňáka.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz